Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Місто майбутнього починається сьогодні

Олександр Панков
13січ'21 17:27

Маріуполь підписав грантову угоду з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) на реалізацію п'яти малих смарт-проектів: це установка зупинного павільйону з сонячними панелями та інформаційних табло на зупинках громадського транспорту; обладнання велопарковок біля шкіл і вузів; створення освітлених пішохідних переходів; проведення «розумного» зовнішнього освітлення; установка приладів обліку витрати води для автоматизації збору і передачі показань лічильників на пульт управління, що допоможе ліквідувати її втрати.

Ці проекти з дев'яти запропонованих обрали самі маріупольці шляхом електронного голосування на сайті Маріупольської міськради. Як розповів начальник відділу інвестицій та управління проектами Маріупольської міськради Микола Трифонов, вони будуть реалізовані протягом першого-другого кварталів 2021 року. Обладнання закуповується і поставляється за рахунок коштів USAID, а роботу з його встановлення виконає місто. Особливість трьох проектів в тому, що вони пілотні. Після їх успішної реалізації можна буде використовувати напрацьований досвід у подальшому розвитку міської інфраструктури. По суті, смарт-проекти - один з кроків по великій реконструкції Маріуполя як міста майбутнього.

Школам-велопарковки, пішоходам - "розумний" перехід

У Маріуполі велосипедний рух з кожним роком стає все більш популярним. Напевно, тому ідея про створення велопарковок у шкіл і вузів набрала велику кількість голосів. 

"Мета проекту - встановлення 108 велопарковок, по дві на п'ять місць у кожному навчальному закладі у всіх районах міста, – розповів Микола Трифонов. - Це дає можливість нашим учням добиратися на заняття на велосипедах, а не громадським транспортом. У деяких шкіл в даний час вже обладнали такі велопарковки". 


Бюджет проекту становить близько 540 тис. грн.

На іншу ідею - щодо створення сучасних пішохідних переходів з підсвіткою та яскравим освітленням у нічний час – надихнув схожий об'єкт на дорозі між парком "Веселка" та "Мультицентром" на Лівобережжі.

"Спільно з департаментом транспорту і зв'язку ми відпрацювали це питання, подивилися найбільш небезпечні переходи в Лівобережному районі, стояло завдання охопити по максимуму один обраний район, – продовжив Микола Трофімов. - Також звернули увагу на технічні можливості по обладнанню освітлення на різних ділянках. І вибрали кілька вулиць". 

Сучасні переходи обладнають на вул.Пашковського – біля перехрестя з вул. 1 травня, у ліцею-школи №14; на вул. Олімпійській – в районі школи №68 та на перехресті з вул. Полєтаєва, а також біля перехрестя вул. Київської з вул. маршрутною.

За словами Миколи Трифонова, коли реалізується пілотний проект, можна буде побачити, наскільки підвищилася безпека дорожнього руху. Також можна буде протестувати функціональність роботи освітлення, щоб врахувати всі нюанси і використовувати отриманий досвід при обладнанні подібних пішохідних переходів у всіх районах міста. Їх підсвічування по всьому Маріуполю передбачена у великому міському проекті з реконструкції систем вуличного освітлення.

USAID поставить обладнання протягом першого півріччя 2021 року, а монтаж здійснить підприємство "Міськсвітло". Бюджет проекту також розрахований на 540 тис. грн.

Світильники вас "побачать"

Ще один смарт-проект, який набрав найбільшу кількість голосів маріупольців – "Розумне освітлення". "Ми вибрали одну з вулиць міста – Леваневського на ділянці від проспекту Миру до вулиці Митрополитської, – уточнив Микола Трифонов. - Міняємо на ній старе освітлення на світлодіодне".

У місті сьогодні повним ходом йде реконструкція зовнішнього освітлення. Встановлюють енергозберігаючі світильники, причому так, щоб вони висвітлювали і проїжджу частину, і пішохідну зону. У смарт-проекту є особливість: LED-світильники на вул. Леваневського працюватимуть у спецрежимі. Їх яскравість автоматично відрегулює спеціальне обладнання. Коли на вулиці буде багато перехожих, а на дорозі – машин, світильники будуть горіти більш яскраво. У періоди, коли кількість перехожих різко скоротиться, лампи зменшать світло, але не будуть відключатися зовсім.

Така технологія "розумного" освітлення дозволяє використовувати електроенергію не по годинах (наприклад з 17: 00 до 6: 00), а в разі потреби, значно скорочуючи її споживання. Бюджет цього проекту-686 тис. грн.

На зупинці зарядимо телефон

В рамках реалізації четвертого смарт-проекту» розумні зупинки " USAID закупить 12 інформаційних табло, які підключать до системи «Мартранс». Також буде придбано один автономний зупинний павільйон з сонячними панелями на вул. Купріна – навпроти ТРЦ "ПортCity". Тут обладнають систему для підзарядки мобільних пристроїв. Це ще один пілотний проект із застосуванням новітніх технологій. На нього USAID виділяє 844 тис. грн.

Вода - без втрат

П'ятий смарт-проект допоможе комунальному підприємству "Міськводоканал" більш ефективно боротися з втратами води по шляху до споживачів. У двох мікрорайонах міста - в 278-му кварталі і на східному - на двох ЦТП (центральних теплових пунктах, де є і насоси "Міськводоканалу"), а також всіх будинках, які до них відносяться, встановлять автоматичну систему обліку витрати води. Суть її роботи в тому, що вона буде в автоматичному режимі збирати показання приладів обліку води, а фахівці профільного підприємства після обробки інформації зможуть виявити, скільки води було видано з насосної станції і скільки її прийшло безпосередньо до будинку. Це дозволить з'ясувати, який обсяг був втрачений по шляху до багатоповерхівки, і вкаже, на якому відрізку водоводу відбуваються втрати. Пошук і усунення їх причин стануть оперативніше.

У перспективі такі ж прилади обліку можна встановити по всьому місту. Бюджет проекту становить 880 тис. грн.

Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)