Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

На меткомбінатах Групи Метінвест ситуація стабільна

Еліна Прокопчук
26лис'21 10:08

Пандемія, локдаун, нові санітарні правила стали ударом для багатьох підприємств.

Деякі з них зупинили свою роботу, не вчасно виплачують заробітну плату, відправляють співробітників у безкоштовні відпустки. На меткомбінатах Групи Метінвест ситуація інша – працівники стабільно отримують зарплату, забезпечені плановими завданнями, на підприємствах чітко дотримуються противірусних епідеміологічних заходів, удосконалюються умови робочого побуту та відпочинку, при цьому співробітники мають усі можливості професійно розвиватися, брати участь у цікавих проєктах. Крім того, металурги допомагають місту – тонни кисню щодня привозять до лікарень, продовжується реалізація інфраструктурних проєктів.

В ефірі телеканалу «МТВ» директор з персоналу та адміністрації меткомбінату «Азовсталь» Іван Голтвенко та виконувачка обов'язків директора з персоналу та соціальних питань меткомбінату імені Ілліча Олена Кондалова розповіли про те, що допомагає металургам ефективно працювати у складних умовах.

Здоров'я співробітників – запорука стійкої роботи

Коронавірус не оминув нікого, хворіють незалежно від професії. Так, ще на початку осені на меткомбінаті «Азовсталь» із діагнозом «Коронавірусна інфекція» хворіло близько 40 осіб. Наразі цифра зросла до 200. Щоб зупинити поширення вірусу, на підприємстві роблять все можливе.

«Здоров'я співробітників – запорука сталої роботи, – каже Іван Голтвенко. – Ми прагнемо захистити наш колектив, тому слідуємо всім протиепідеміологічним вимогам».

Їдальні перевели в режим буфетів – всі продукти та готові страви віддають співробітникам у пластикових герметичних боксах. В автобусах і кімнатах споживання їжі постійно проводиться дезінфекція, там встановлені додаткові рециркулятори повітря, бактерицидні лампи.

«У вільному доступі є маски та дезінфектори. Також організували додаткові точки вакцинації працівників та членів їхніх сімей у лікарнях профогляду. За один день прищеплюється до 150 осіб», – розповідає Іван Голтвенко.

На меткомбінаті імені Ілліча також суворо дотримуються всіх карантинних правил. Співробітники проходять температурний скринінг, дотримуються маскового режиму, приміщення та транспорт – дезінфікуються.

«Також обмежили проведення громадських заходів, не збираємо масових нарад, скасували відрядження Україною. Це дає можливість не поширювати хворобу та виконувати обсяги виробництва», – каже Олена Кондалова.

Гідні умови праці та відпочинку

Співробітники Групи Метінвест працюють у команді для того, аби український метал отримував визнання у всьому світі, а в наших містах з'являлися нові можливості для праці та відпочинку

Також велике значення для кожного співробітника мають умови праці та відпочинку. На всіх підприємствах Групи Метінвест реалізуються програми з модернізації побутових приміщень, кімнат споживання їжі, санвузлів, залів для зустрічей та нарад.

Так, наприклад, на меткомбінаті імені Ілліча нещодавно капітально відремонтували залу робочих зустрічей листопрокатного цеху «3000». Там замінили системи опалення, кондиціювання, освітлення, пофарбували стіни, встановили нові меблі та звукову систему, поміняли підлогу та вікна. Тепер зал має гарний сучасний вигляд. На стіні – дизайнерська карта світу, всі країни, куди поставляється продукція підприємства, підсвічуються. Ремонт коштував 3 млн грн. Начальник листопрокатного цеху «3000»

Сергій Очеретін каже: «Все зроблено для того, аби працівникам було комфортно та приємно перебувати тут. Такого ремонту не було з самого заснування цеху».

Загалом цього року на покращення умов для робітників на меткомбінаті імені Ілліча було виділено 35 млн грн.

«З початку року в листопрокатному цеху «1700» відремонтували п'ять побутових приміщень, завершується ремонт в управлінні залізничного транспорту, де оновлюється адміністративно-побутовий корпус. Йде ремонт в управлінні охорони праці – там по-новому оснащені дві великі зали, де робітники проходять інструктаж», – каже Олена Кондалова. Також до кінця року буде відремонтовано 14 санвузлів, оновлюють зупинкові павільйони.

На меткомбінаті «Азовсталь» також реалізують корпоративну програму щодо покращення робочого побуту.

«Цього року на неї виділено 51 мільйон гривень, – каже Іван Голтвенко. – Люди повинні мати можливість добре підготуватися до початку зміни, пообідати, прийняти душ, тому ми продумуємо все до дрібниць. У залах для зборів є кондиціонери, сучасні системи вентиляції та освітлення. У кімнатах прийому їжі – холодильник, пральна машина, чайник, кулер із гарячою водою».

Нещодавно у цеху хімічної лабораторії оновили кімнату з душовими та особистими шафами для співробітників. 60 жінок, які там працюють, зможуть привести себе до ладу в комфортних умовах. У приміщенні замінили плитку, сантехніку, вентиляцію, опалення, встановили фени, дзеркала, табло, де вказується температура повітря.

«Шість років працюю на меткомбінаті – раніше такого не було. Тепер у нас все нове, добрі умови. Дякую адміністрації за сприяння», – каже змінна інженерка експрес-лабораторії цеху хімічної лабораторії меткомбінату «Азовсталь» Ірина Катріч.

Ще 1 млн грн інвестували у капітальний ремонт чоловічих санвузлів у товстолистовому цеху. Там замінили каналізаційні та водопровідні труби, опалення, сантехніку, двері, поклали нову плитку.

Щороку співробітники мають змогу відпочити у базах відпочинку, оздоровити дітей у таборі. Цього року вони працювали з 1 липня з урахуванням усіх карантинних вимог.

У лікарнях чекають кисень

З початку пандемії Група Метінвест активно допомагає місту – у лікарнях встановлені кисневі пости, щодня доставляється рідкий та газоподібний кисень.

«Ми передаємо його до 17 областей України, – каже Іван Голтвенко. – Це і лікарні Донецької області, медустанови Києва, Чернігівської та інших областей. Тільки меткомбінат «Азовсталь» щодобово відвантажує 16 тонн рідкого кисню».

Ще до початку зростання захворюваності у лікарнях створили необхідну інфраструктуру для подачі кисню. Її потрібно обслуговувати, тож щодня на місця приїжджають технічні спеціалісти меткомбінатів.

«З початку пандемії Група Метінвест виділила на забезпечення та обслуговування кисневих ліній 72 мільйони гривень. Це дозволило підключити понад 700 ліжок у лікарнях до кисню, – каже Олена Кондалова. – Кисень ми виготовляємо на французькому устаткуванні. Наша повітророзділювальна станція відповідає всім державним стандартам і виробляє кисень найвищої якості».

У зв'язку з напруженою ситуацією роботи у співробітників кисневих цехів побільшало. Відвантажувати балони приходять навіть робітники інших підрозділів. Усіх поєднує важлива мета – допомогти лікарям зупинити вірус.

Аби місто розвивалося

Також Група Метінвест упродовж багатьох років допомагає розвивати Маріуполь та інші міста, де працюють підприємства. Можна згадати безліч об'єктів, що змінилися завдяки підтримці металургів. Пірс, Театральний сквер, площа Свободи, парк Гурова – далеко не повний список.

«Лише за останні п'ять років Група Метінвест інвестувала у розвиток інфраструктури міста близько 400 мільйонів гривень, – каже Іван Голтвенко. – Один із масштабних та яскравих проєктів – будівництво сталевого будинку. Там уже закладено фундамент та арматуру, триває будівництво каркасу будівлі. Цей проєкт є унікальним не лише для Маріуполя, а й для всієї України».

Як уже розповідав «Приазовський робочий», будинок на вулиці Амурській матиме вісім поверхів, у ньому розмістяться 120 одно- та двокімнатних квартир. Понад 300 тонн металу на будівництво виділили підприємства Групи Метінвест. Нова будівля споживатиме на 60% менше енергії, ніж звичайні багатоповерхівки.

Ініціативи йдуть від молоді

Найчастіше до благоустрою міста підключаються молодіжні організації металургійних комбінатів Групи Метінвест. Вони беруть участь у міських суботниках, проєктах громадської спілки «Зелений центр Метінвест».

«Наприклад, цього року вони взяли участь у масштабній висадці дерев, пройшов проєкт «Здай батарейку», коли молодь закликала співробітників здавати батарейки у бокси. За літо ми зібрали та відправили на переробку 160 кілограмів батарейок. Також наші молоді співробітники приходять до інтернатів для дітей, допомагають ветеранам», – каже Іван Голтвенко.

За тими ж напрямами ведеться робота й у молодіжній організації меткомбінату імені Ілліча. Співробітники беруть участь в озелененні міста, прибиранні пам'ятних місць, надають допомогу дітям та пенсіонерам, проводять забіги та автоквести.

Кожен співробітник у Групі Метінвест має змогу проявити себе. У проєкті «Молоді лідери» вони можуть пропонувати свої ідеї, працювати в командах та отримувати нові знання.

Світлина Миколи Коляди: Для порятунку життів. Під час пандемії металурги допомагають лікарям боротися з вірусом та передають кисень до лікарень.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)