Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

На одній хвилі з учнями

Людмила Єрмішина
15гру'21 10:17

«Такий експеримент у моєму житті стався вперше» – так сказав про свою перемогу у конкурсі «Найкращі вчителі Приазов'я – 2021» учитель інформатики маріупольської школи №4 Олег Солоха.

23-річний педагог до останнього не вірив, що престижний титул дістанеться саме йому, а не більш досвідченим колегам.

Без розуміння не буває педагогіки

«Так, зі своїх 23 років я працюю вчителем лише три роки, досвіду у мене поки що мало. Але в мене багато ентузіазму. Мені подобається бути вчителем. Яка різниця, який у тебе стаж, якщо із задоволенням йдеш на роботу?» - так сказав зі сцени, помітно хвилюючись, переможець.

Як він потім поділився з журналістами, сама участь у конкурсі вже була для нього перемогою над собою. Але він радий, що набув безцінного досвіду, особливо відзначаючи останнє конкурсне завдання – проведення інтегрованого уроку. Олег Солоха провів його з Оленою Луганченко, вчителькою фізкультури, і щиро подякував колезі за відмінну командну роботу.

Професію вчителя Олег обрав невипадково, не під миттєвим впливом.

«Все почалося з дитячих літніх таборів, де я працював шість років, причому у різних напрямках. Навіть аніматором був, – розповів Олег Солоха. – Але будь-яка робота завжди була пов'язана з дітьми. Мене тягнуло вчити, але водночас цікавився комп'ютерами – я за освітою програміст. Якщо скласти ці дві сфери інтересів, то зрозуміло, що своє місце бачив у ролі вчителя».

Отриманий досвід спілкування з дітьми дуже допомагає знаходити контакти з учнями. Олег Солоха не приймає підходу, коли дисципліна під час уроку тримається виключно за рахунок страху перед суворим учителем:

«Якщо знайти ключ до серця кожної дитини, все піде само собою – і не буде складно ні мені, ні їм».

Сучасна школа - яка вона?

Кожен шкільний вчитель залежно від того, який предмет викладає, відповість на це питання по-своєму, враховуючи власний досвід. Олег Солоха переконаний, що сучасний заклад освіти має бути «просунутим» у сфері IT-технологій.

«Як учитель інформатики і просто сучасна людина, яка йде в ногу з часом, я вважаю, що нова школа – та, в якій немає цифрових кордонів. Чому це важливо, ми всі побачили в період дистанційної освіти, коли вчитель інформатики в школах став якоюсь мірою «головнішим» за директора, бо мусив усім допомогти в організації онлайн-уроків. Ситуація могла б бути іншою, якби інформатиці та комп'ютерним наукам приділялося більше уваги», – зазначає Олег Солоха.

Головний приз конкурсу – 50 тисяч гривень, якими переможець може розпоряджатися на власний розсуд.

«Найкращий учитель Приазов'я – 2021» отриману премію планує витратити на здійснення давньої мрії – потужний комп'ютер:

«Давно хотів особистий комп'ютер, який відповідає всім сучасним вимогам».


Світлина Аліни Комарової: Новий досвід та нові друзі. Переможець конкурсу 2021 року Олег Солоха та фіналістка Олена Луганченко стверджують: проводити урок інформатики та фізкультури удвох їм було легко та цікаво.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)