Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

На шляху до вищого розряду

Людмила Єрмішина
20жов'21 09:42

У нашому місті завершився відбірковий етап всеукраїнського конкурсу WorldSkills Ukraine для молодих фахівців і учнів закладів профтехосвіти.

Цей конкурс проходить раз на два роки, і цього разу в Маріуполі змагалися представники восьми професій - десятки учасників з різних міст Донецької області.

WorldSkills Ukraine - частина міжнародного конкурсу WorldSkills International, який називають олімпійськими іграми для «технарів» - студентів і молодих працівників у віці до 23 років. Його організатори - Міністерство освіти й науки України, Федерація роботодавців України, Інститут модернізації змісту освіти та Донецька обласна державна адміністрація. А генеральним партнером конкурсу протягом шести років виступає Група Метінвест.

Регіональні відбори проводяться у 25 регіонах України в жовтні-листопаді, а фінал на національному рівні відбудеться в квітні-травні 2022-го. Цього року змагання проходять за 18 напрямами, але в кожній області вони обиралися окремо. У Маріуполі змагалися за вісьмома компетенціями: зварювальні, токарні, електромонтажні і слюсарні роботи, кладка цегли, підйом і транспортування вантажів, експлуатація та обслуговування залізничного транспорту, перукарське мистецтво.

Підкорювачі верстатів і механізмів

Більшість конкурсних майданчиків розмістилася в критому спорткомплексі «Іллічівець». Заходи відбувалися із суворим дотриманням карантинних норм - так, вхід у приміщення допускався тільки після проходження експрес-тесту на коронавірус, за дотриманням масочного режиму - суворий контроль. Суть завдань - продемонструвати свої практичні навички у встановлений час і в умовах, наближених до реального виробництва.

Експерт конкурсного майданчика слюсарних робіт Олександр Хорунжий прокоментував: «Усі завдання складені з урахуванням програми курсу спецдисциплін. А напередодні конкурсу учасникам провели інструктаж, ознайомили з устаткуванням, оскільки воно більш сучасне, ніж на більшості навчальних баз. На виконання завдання дається три з половиною години. Суб'єктивізм при оцінюванні виключений: виготовлені деталі перевіряються за низкою параметрів на спеціальному стенді».

Як генеральний партнер конкурсу Група Метінвест підтримувала учасників не тільки під час змагань, а й дала можливість якісно підготуватися до найвідповідальнішого етапу. Для конкурсантів були проведені майстер-класи на виробничих ділянках меткомбінатів імені Ілліча та «Азовсталь», а також підприємства «Метінвест-Промсервіс». Такі ж підготовчі заняття відбулися в Кривому Розі та Запоріжжі.

Чиї «скіли» (вміння) кращі, доводили учні старших курсів закладів профтехосвіти та їхні конкуренти - співробітники підприємств, які вже мають досвід роботи.

Так, помічник машиніста тепловоза, співробітник меткомбінату «Азовсталь» Данило Курочкін розповів: «Брати участь у конкурсі вирішив тому, що знання й досвід зайвими не бувають, особливо коли починаєш свій шлях у професії. На меткомбінаті я працюю всього пів року і не шкодую, що обрав саме залізничний напрям. Це і досить висока заробітна плата, і зручний графік роботи, і професія цікава».

Незважаючи на те що Данило вже цілком освоївся зі своїми обов'язками, деякі завдання, за його словами, досить складні, збірка великої кількості деталей вимагає уважності і хорошої теоретичної бази. За підсумками змагань саме Данило був визнаний найбільш вмілим серед помічників машиніста - він посів перше місце в компетенції «Експлуатація та обслуговування залізничного транспорту».


Великий плюс до резюме. Керівник Центру кар'єри Метінвест Віталій Тишечко зазначив: таких співробітників раді бачити на будь-якому підприємстві.

Розвиватися - значить відкривати нові можливості

У регіональному етапі конкурсу WorldSkills Ukraine брали участь майже пів сотні представників Маріуполя, Краматорська, Мирнограда та інших населених пунктів Донецької області, і вісім пройшли відбір для участі на всеукраїнському рівні

Урочиста церемонія нагородження переможців була драйвовою, позитивною. Під концерт кавер-групи Endorphins конкурсанти фотографувалися в різноманітних незвичайних фотозонах, спілкувалися й одразу ділилися враженнями в соціальних мережах. І звичайно, з нетерпінням чекали оголошення переможців.

Конкурсантів привітали начальник управління «Метінвест Бізнес Сервіс», керівник Центру кар'єри Метінвест Віталій Тишечко, генеральний директор «Метінвест Промсервісу» Андрій Жук, ректор університету «Метінвест Політехніка», доктор економічних наук, професор Олександр Поважний, директор науково-методичного центру професійно-технічної освіти в Донецькій області Едуард Гончаров, заступник міського голови Маріуполя Олександр Кочурін.

«Нехай хтось каже, що робітничі професії непопулярні, цей конкурс доводить зворотне. Кілька років тому ви зробили важливий вибір, - звернувся до учасників Віталій Тишечко, - тепер прийшов час нових питань - як будувати кар'єру в рідному місті. Знайти на них відповіді ви зможете в нашому Центрі кар'єри Метінвест».
Олександр Поважний зазначив, що, незалежно від результатів конкурсу, всі його учасники вже переможці: «Ви молоді, талановиті, маєте не тільки вмілі руки, а й уміння мислити, шукати кращі рішення. Мені б дуже хотілося, щоб ви продовжували розвиватися і наші шляхи перетнулися в стінах ультрасучасного вузу «Метінвест Політехніка», який створений в Маріуполі. Продовжуйте прагнути до нових знань».
«Кожного з вас я б з радістю побачив у складі нашої команди професіоналів, - зазначив Андрій Жук. - Ваші професії - найнеобхідніші для промисловості, гірничо-металургійного комплексу, і зокрема для ремонтників. Здоров'я вам, успіхів і подальшого розвитку майстерності».

Один з переможців, Іван Челпан, кращий в компетенції «Кладка цегли», вже і так працює на підприємстві «Метінвест Промсервіс». У компетенції «Підйом і транспортування вантажів» кращим машиністом крана визнаний представник меткомбінату «Азовсталь» Юрій Кірьякулов. Ще один азовсталець, про якого ми вже згадували, показав себе найвправнішим серед залізничників - Данило Курочкін. Кращий молодий зварник Донецької області - працівник Маріупольського ремонтно-механічного заводу Сергій Чумаков.

Не пасли задніх і наймолодші учасники. Так, студент Маріупольського вищого металургійного професійного училища Ярослав Ковальов виборов перше місце серед слюсарів. Перше місце в компетенції «Електромонтаж» зайняв Петро Бровкін, учень Мирноградського професійного гірничого ліцею. Олександр Конотопенко з Маріупольського професійного машинобудівного ліцею визнаний кращим токарем. Цей навчальний заклад підготував також ще одного «золотого» призера - переможницю в номінації «Перукарське мистецтво» Руслану Хрущ.

Переможців регіонального відбору чекає участь у фіналі всеукраїнського конкурсу навесні 2022 року. А отже - потрібно продовжувати відточувати свої вміння, і конкурсанти до цього готові.

«Не очікував такого моря вражень від участі у конкурсі, - зазначив один з переможців Сергій Чумаков. - Оскільки попереду новий етап, буду готуватися у себе на виробництві. Розраховую, що більш досвідчені колеги мені в цьому допоможуть».

У минулі роки на всеукраїнському етапі WorldSkills Ukraine представники Маріуполя неодноразового показували відмінний результат, і нова «зміна» фіналістів також налаштована рішуче - продемонструвати найкраще, на що здатні.

Світлина Аліни Комарової: В умовах реального виробництва. Учасникам відбору потрібно було показати свої навички на практиці, а результати оцінювалися за допомогою приладів.

Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)