Слідом за міськлікарнею №9, повністю перепрофільованою під шпиталь для хворих на коронавірус, кріосистема для подачі кисню монтується в міськлікарні №1. Це дозволить медикам мати значний запас життєво необхідної речовини, при цьому позбавить від частої заміни балонів.
До пандемії в жодній лікарні міста не було необхідності в такій кількості точок подачі кисню, як зараз. На жаль, і рік по тому хвороба не дає спокійно зітхнути медикам, адже для того щоб був ефект від вакцинації, потрібен час. В Україні йде тільки перший місяць прищеплювальної кампанії, кількість нових випадків на добу по країні перевищує 10 тисяч.
У Маріуполі зараз вистачає і спеціалізованих ліжок, і кисню. Його постачає в необхідному обсязі в лікувальні установи меткомбінат імені Ілліча Групи Метінвест. За весь період пандемії інвестиції компанії в будівництво, утримання та обслуговування кисневої інфраструктури в Маріуполі склали понад 72 млн грн. Проте на випадок третьої хвилі необхідно мати резервні ліжка з можливістю подачі кисню, про що неодноразово говорив на брифінгах директор департаменту охорони здоров'я міськради Андрій Ремпель. Завдання - довести їхню кількість до 940, тобто потрібно ще 340 до наявних 600. Якщо велика частина ліжок заповниться, нинішня схема постачання кисню стане недостатньою. Діючи на випередження, Група Метінвест придбала для трьох лікарень міста №1, 4 і 9 кріосистеми.
Як уже повідомляв «Приазовський робочий», першою її впровадили в міськлікарні №9. Зараз монтаж такої самої системи завершується на території міськлікарні №1.
«Всі пацієнти, які ушпиталюються в ковідне відділення, мають потребу в кисні, - підкреслила директор міськлікарні №1 Лариса Мамаєва. - Тому для нас вкрай важливо мати запас міцності в питанні забезпечення киснем. Крім пацієнтів з COVID-19 кисень життєво необхідний і в корпусах інших наших відділень - хірургії, неврології, терапії, урології, опіковому відділенні».
Заступник директора міськлікарні №1 з господарсько-економічної частини Віктор Ващенко додав, що заправляти бочку кріосистеми потрібно буде набагато рідше, ніж балони з газоподібним киснем. Це спростить обслуговування цієї найважливішої інфраструктури.
Зараз потреба в кисні - 60 балонів на добу, це приблизно 360 кубометрів, але після монтажу кріосистеми заповнювати балони кожен день не буде необхідності.
«Головна перевага нововведення в тому, що кисень зберігається в рідкому стані в малому обсязі і за потребою перетворюється у великий обсяг газоподібного, - розповів директор підрядної організації Максим Лобинцев. - Система складається з кріогенного газифікатора на п'ять кубометрів, в якому зберігається рідкий кисень. У газоподібний він перетворюється у випарнику під впливом перепаду температур від -183 до -25. Також до комплексу входить система безпеки з газорозподільних пунктів, обладнаних датчиками тиску. У міській лікарні №1 це дозволяє в два рази збільшити кількість кисневих точок - до 212. Такий підхід вже добре показав себе в міськлікарні №9. Ще один момент - зниження ризиків при обслуговуванні кисневих постів, оскільки балони з речовиною під дуже високим тиском. Таку ж схему в подачі кисню - з кріогенними газифікаторами, наскільки я знаю, використовують тільки в найбільших лікарнях обласних центрів. Досвід Маріуполя в цьому плані унікальний».
Кисень, який постачається в лікарні нашого міста, виробляється в кисневому цеху меткомбінату імені Ілліча на французькому обладнанні, що дозволяє забезпечувати високу ступінь очищення, - кисень повністю відповідає держстандартам.
Світлина Аліни Комарової: Запорука безперебійного постачання кисню. Кріогенні газифікатори - атрибут великих лікарень обласних центрів, тепер така система є і в Маріуполі.
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)