Чи справді це «щит»? Чим відрізняється синтетичний вітамін С від того, що міститься в харчових продуктах? І де, крім апельсинів і лимонів, його шукати?
На сьогоднішній день вітамін С детально вивчений і затребуваний фахівцями в багатьох галузях медицини, дієтології, косметології. Про його властивості та особливості розповідає лікарка-бактеріологиня Маріупольської міської філії Донецького обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров'я України Юлія Кураш: «До основних функцій вітаміну С відносять боротьбу з різними інфекціями, поліпшення всмоктуваності заліза, захист від цинги, захворювань серцево-судинної системи, онкології, контроль рівня холестерину, зниження ризику розвитку катаракти, підтримання функціонального стану нирок, очей і нервової системи у людей, які страждають на цукровий діабет. За 90 років з моменту створення синтетичного вітаміну накопичилося чимало точок зору щодо цього препарату. Загалом провідні фахівці сходяться на думці, що поповнення цієї
життєво необхідної для нас речовини має відбуватися за рахунок збалансованого харчування».
Про шкоду синтетичного препарату вітаміну С раніше не говорили, але тепер таких даних накопичилося достатньо, і вони доступні. Як зазначає Юлія Кураш, доведено, що при вживанні великих доз вітаміну С можуть виникнути захворювання органів травлення, кісток, суглобів, можуть з'являтися камені в нирках і навіть онкологічні захворювання. Більшості здорових людей немає необхідності приймати аскорбінові добавки, оскільки добову норму вітаміну С можна отримувати з фруктів і овочів. Існують норми, встановлені світовою медициною (вони стосуються саме біологічного вітаміну С): жінкам потрібно 75 міліграмів на день, чоловікам - 90.
«Найбільше «живого»вітаміну C міститься в гострому і солодкому перці, смородині, петрушці, ківі, брокколі, лимонах, хурмі, полуниці, апельсинах. У брокколі вітаміну С майже в два рази більше, ніж у лимоні, - продовжує Юлія Кураш. - А велика жменя смородини може навіть перевищити добову дозу цінного вітаміну, однак це передозування не страшне, оскільки зайвий водорозчинний природний вітамін дуже легко виводиться з організму. Чого не можна сказати про штучні препараті, які не тільки мають тенденцію небажаного накопичення в окремих органах, а й сприяють гальмуванню вироблення організмом власних його доз. Висновок очевидний: якщо ми харчуємося різноманітно і повноцінно, то отримуємо необхідну кількість вітамінів і мікроелементів. Питання в тому, як виглядає це повноцінне харчування? Перш за все це харчування максимально різноманітними продуктами, серед яких значний відсоток - сезонні овочі і фрукти. Важливо, щоб хоча б частина цих продуктів не піддавалася термічній обробці, оскільки вона перешкоджає нормальному засвоєнню корисних речовин».
Нагадаємо, половину так званої «тарілки здорового харчування» повинні складати овочі. Решта - це 25% круп і 25% білків і жирів.
Вітаміни D (міститься в жирній рибі, яловичій печінці, сирі і жовтках), C і цинк мають вирішальне значення для гарного функціонування імунної системи. Але ВООЗ не закликає всіх поголовно приймати вітамінні добавки. Зокрема, голова офісу ВООЗ в Україні доктор Ярно Хабіхт підкреслював: щоб залишатися здоровими, слід вживати здорову їжу, підтримувати фізичну активність і виконувати загальні рекомендації з фізичного дистанціювання, а також носити маску, використовувати дезінфектор і залишатися вдома в разі поганого самопочуття.
Пам'ятаємо про «тарілку здоров'я». Отримувати необхідні вітаміни і мікроелементи з продуктів набагато краще, ніж з аптечних препаратів, але багато хто вибирає легкий шлях - «диво-пігулки».
Світлина з відкритих джерел
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)