Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

04кві'25

п'ятниця

Нові зірки вчительського олімпу

Людмила Єрмішина
15гру'21 10:55

Минулої п'ятниці назвали імена переможців «вчительського Оскара» – конкурсу «Найкращі вчителі Приазов'я – 2021» – головних агентів змін у сфері освіти Маріупольського району.

А найкращим із найкращих став учитель інформатики маріупольської школи №4 Олег Солоха.

Регіональний аналог національної премії Global Teacher Prize Ukraine пройшов у Маріуполі за підтримки Групи Метінвест та народного депутата України Вадима Новинського вчетверте. Організатор конкурсу – громадська спілка «Зелений центр Метінвест». Партнери конкурсу – перший недержавний гірничо-металургійний університет «Метінвест Політехніка», департамент освіти Маріупольської міської ради, комп'ютерна академія «ШАГ». Методичний супровід конкурсу здійснював Маріупольський центр професійного розвитку.

Нехай про них дізнається весь Маріуполь

Участь у конкурсі «Найкращі вчителі Приазов'я» дає можливість педагогам не лише отримати оцінку своєї роботи від експертів, а й набути принципово нового досвіду під час виконання завдань

Вечір підбиття підсумків пройшов у святковій атмосфері. Ошатні, сповнені емоцій учасники конкурсу «Найкращі вчителі Приазов'я – 2021» спілкувалися між собою та з почесними гостями, фотографувалися на згадку та обмінювалися враженнями.

Володаря титулу найкращого вчителя Приазов'я та головного призу у 50 тисяч гривень колеги вітали стоячи бурхливими оплесками. Після церемонії багато досвідчених вчителів підходили до Олега Солохи, щоб особисто привітати його та побажати нових звершень.

Фіналісти конкурсу теж отримали цінні призи – ноутбуки. Це вчителька школи №15 Олена Луганченко, вчителька республіканської школи Олена Коломоєць, вчителька спеціалізованої школи №17 Оксана Кіор та вчителька спеціалізованої школи №48 Яна Добровольська.

Цьогоріч конкурс проходив у стислий термін, проте було чимало приводів відчути безліч позитивних емоцій.

«Завдяки народному депутатові України Вадиму Новинському конкурс відбувся. Дякуємо і металургам – без них будь-які проєкти могли б залишитися просто цікавою ідеєю на папері. Завдяки такій підтримці ми маємо нагоду вшановувати наших фіналістів», – зазначила координаторка громадської спілки «Зелений центр Метінвест» Вікторія Кошманова.
«Четвертий рік поспіль цей конкурс відкриває нові зірки серед вчителів Маріуполя. Група Метінвест завжди прагне підтримувати та розвивати знання та таланти», – зазначив директор з персоналу та адміністрації меткомбінату «Азовсталь» Групи Метінвест Іван Голтвенко.

Талановиті, інноваційні лідери освіти, які готові поділитися своїми практиками, – фіналісти гідні того, щоб про них дізналися не лише в Маріуполі, а й в Україні, переконана Вікторія Кошманова.

Проведення конкурсу «Найкращі вчителі Приазов'я – 2021» підтримали також Центр професійного розвитку освітян, Фонд розвитку Маріуполя, авторитетні представники вищих навчальних закладів, успішні маріупольці – зірки спорту Олександр Лашин та Олександр Комаров, президент телеканалу «Маріупольське телебачення» Микола Осиченко. Вони виступили як ментори для вчителів та тепло вітали їх на церемонії нагородження.

Світлина Аліни Комарової: Спочатку – зрозуміти, потім – вчити. Найкращий учитель Приазов'я – 2021 Олег Солоха каже, що половина успіху у роботі з дітьми – порозумітися.

Інформатика плюс фізкультура – ​​це можливо

Солідний грошовий приз у 50 тисяч гривень та почесне звання «Кращий учитель» – вагома причина поборотися за перемогу. Відбір на конкурс «Найкращі вчителі Приазов'я – 2021», як і у минулі роки, проходив у кілька етапів. Всеукраїнське журі оцінювало анкети учасників, есе, відеоролики.

Десятці найсильніших треба було в парі один з одним провести ще й інтегровані уроки. Журналіст «Приазовського робочого» побував на одному з таких експериментальних уроків - всі вони проходили на базі опорної школи №26.

Розподіл по парах, тема уроку, форма його проведення, клас, у якому він проводитиметься, – все це визначало жеребкування. Випадковий вибір визначив і тандем вчительки фізкультури школи №15 Вікторії Янакі та вчительки інформатики колегіуму-школи №28 Наталії Кочекан. Всього за дві доби педагогиням потрібно було розробити план уроку, в якому знайдуть відображення елементи таких різних дисциплін. І шостий клас на їхньому уроці дійсно отримав і фізичне, і інтелектуальне навантаження. Особливе захоплення у дітлахів викликало завдання з надуванням повітряних куль. Нудно не було – треба було й думати, й працювати у команді.

Сценарій уроку вчительки писали виходячи на зв'язок одна з одною через зум-конференцію.

«Я навіть і гадки на мала, що випаде така пара предметів. Було чимало складних моментів, адже кожен учитель звик працювати самостійно, а тут потрібно було – з партнером, підтримувати, а не заважати одне одному», – поділилася враженнями Вікторія Янакі.

Для Наталії Кочекан також було нелегко працювати у звичайному, а не комп'ютерному класі:

«Для повноцінних уроків інформатики потрібна максимальна наочність, одного загального екрана недостатньо. Але ми спробували обійтися мінімумом засобів, даючи інформацію максимально зрозуміло та коротко – у такому вигляді сучасні діти засвоюють її краще».

Обидві вчительки сходяться на думці, що не потрібно забороняти дітям ані телефони, ані інтернет – при правильному підході вони принесуть користь.

«Відмінно працюють квести, які можна проводити не лише у спортзалі, а й у всій школі – я «зашифровую» в них завдання, пов'язані з фізичною активністю», – поділилася досвідом Вікторія Янакі.

Критерій – реакція дітей

На всіх уроках фіналістів побував переможець національної премії Global Teacher Prize Ukraine у ​​2018 році та один із найкращих вчителів інформатики у світі, киянин Олександр Жук. Ще двоє членів журі виставляли бали за уроки дистанційно – Наталя Кідалова та Артур Пройдаков, а також переможці Global Teacher Prize Ukraine різних років.

При оцінюванні експерти звертали увагу не лише на змістовність уроку, різноманітність інструментів, що використовуються, а й на реакцію дітей.

«Є активні учні, є пасивні – вчитель має намагатися залучити їх до процесу. Це важливий момент: щоб на уроці діти не літали у хмарах», – вважає Олександр Жук. За його словами, інтегровані уроки маріупольських вчителів вийшли цікавими і немає сумнівів, що такий досвід підштовхне педагогів і надалі пробуватиме нове.

Сам він під час уроків інформатики намагається постійно дивувати учнів якимись новинками.

«Наша школа виграла грант на 670 тисяч гривень, на який було створено та обладнано цілий хаб «Джерело». Завдяки такій базі проводимо уроки з інформатики та з предметів природничо-математичного циклу», – розповів Олександр Жук.

Голосували експерти незалежно один від одного. А кінцевий результат довідалися, як і всі учасники, лише на церемонії нагородження.

Перемога багато до чого зобов'язує

Ініціативні, мотивовані та небайдужі педагоги, які навчають дітей через IT-технології, музику, танці, впроваджують інтерактивні та інтегровані уроки – такі у Маріуполі є, і ними можна пишатися, констатувала ініціаторка проведення конкурсу, директорка школи №15 Тетяна Лугова. Саме такі педагоги запускають процес змін у класі, школі та зрештою – у сфері освіти міста.

«Найкраща вчителька Приазов'я» у 2020 році, вчителька української мови та літератури Тетяна Глібова, вітаючи фіналістів та переможців конкурсу, побажала їм і надалі йти вперед, надихаючись досвідом колег.

«Для мене минулий рік приніс переосмислення себе як особистості та як вчителя: чого я досягла, а чого могла б, але не досягла. Потрібно вірити в себе та не зупинятися», – зазначила вона.

Подорож, яку планувала вчителька на премію, через пандемію не відбулася, проте вона придбала корисних помічників – побутову техніку.

«Але мрію про подорож все одно здійсню, нехай і самостійно», - додала Тетяна Глібова.

Один із найщиріших моментів на церемонії нагородження – показ відеоролика, знятого Маріупольським телебаченням: учні фіналістів говорили про своїх вчителів. «Вона як друга мама», «творча натура», «вона красива і впевнена в собі, її уроки цікаві», «вона сучасна, використовує гаджети та онлайн-технології» - звучало від дітей. Емоції сколихнули глядацький зал.

«Хтось витирав сльозу, хтось із вас усміхався: це ваші діти, це так здорово! Ідіть уперед, не зупиняйтеся на досягнутому», – побажала фіналістам директорка Маріупольського центру професійного розвитку освітян Ірина Святченко.

І справді, професія вчителя – це покликання для тих, хто відкритий новим знанням та готовий до змін.


Світлина Аліни Комарової: Їхні уроки вчать шукати відповіді. Фіналісти конкурсу «Найкращі вчителі Приазов'я» – справжні агенти змін у своїх школах.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)