Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Обговорюємо проект Житлового кодексу з експертами

Людмила Кудріна
03лют'21 09:15

Народні депутати України запропонували ОСББ включити свої ініціативи в проект документу

Об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) можуть стати учасниками законотворчого процесу і направляти свої ініціативи та зауваження під час обговорення проекту нового Житлового кодексу України та інших законопроектів, що безпосередньо зачіпають їх діяльність. Вибрані у Маріуполі народні депутати України Вадим Новинський і Сергій Магера вважають, що такий зворотний зв'язок дозволить вчасно коригувати «правила гри» для співвласників і захищати інтереси жителів. Про це і не тільки йшлося під час минулої в нашому місті ZOOM-конференції з головами ОСББ.

Дати експертну оцінку прийнятих законів

Уряд готує проект нового Житлового кодексу України.

«Маючи у своєму розпорядженні інформацію безпосередньо від об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, ми зможемо оперативно внести поправки або підготувати альтернативний законопроект за Житловим кодексом і не тільки. Готується цілий пакет законів, які зачіпають інтереси жителів будинків. Ми постараємося, щоб точка зору маріупольців була почута у Верховній Раді», - розповів народний депутат України Сергій Магера.

Народні депутати України, які представляють в парламенті Маріуполь, пропонують головам ОСББ подумати над тим, що необхідно змінити в законодавстві, і направити свої пропозиції на їхню адресу. Для предметного вивчення підготовлюваних змін Вадим Новинський і Сергій Магера нададуть проекти законів в маріупольське управління з питань розвитку та підтримки ОСББ, щоб детально ознайомитися з документом і висловити свої пропозиції.

«Непоодинокі випадки, коли в зал парламенту виносяться законопроекти, які були розглянуті тільки в профільному комітеті. Комітет може сьогодні зібратися о 13 годині, а о 16 годині винести на засідання новий проект, якого і в повістці не було, і всі інші депутати в очі не бачили. Разом з Вадимом Новинським і іншими колегами ми відпрацювали чіткий алгоритм і відразу після реєстрації законопроекту направляємо його експертам, отримуємо зворотний зв'язок, і це дуже допомагає нам правильно приймати рішення», - підкреслив Сергій Магера.

Такими ж експертами нардепи пропонують стати активу ОСББ. Зі свого боку, голова громадської організації «Рада голів ОСББ» Владислав Колесніков, член правління асоціації ОСББ «Веста-К» Вадим Кошманов і інші учасники конференції зацікавилися запропонованим форматом співпраці.

«Рада приймає закони, а розсьорбувати доводиться нам на місцях. Краще відразу вносити поправки, ніж потім писати петиції Президенту України», - вважає Владислав Колесніков.
«Розширення діапазону зворотного зв'язку дозволить народним депутатам вдосконалити законотворчий процес, а ОСББ в ньому приймати активну участь, краще розуміти і бути готовими до нововведень», - говорить Вадим Кошманов.
Чим більше ОСББ, тим вище фінансування

У Маріуполі минулий, 2020 рік, став найбільш урожайним по новоствореним ОСББ: їх кількість поповнилась на 290 і склала 1182 будинка, або близько 60% житлового фонду.

Як розповів начальник управління з питань розвитку та підтримки ОСББ Сергій Марчук, тільки за один 2020 рік проведено 108, а з початку дії міської програми - 504 капітальних ремонти будинків. Облаштовано за останній рік 103, а всього 450 затишних дворів. Реалізовано 289, а на цей рік заплановано 352 міні-проекти. Місто збільшує фінансування підтримки ОСББ: якщо у минулому році бюджет за програмами підтримки ОСББ склав 254 млн грн, то на 2021 рік він запланований у сумі 282 млн грн.

Зробити свій будинок енергоефективним можливо

Державною програмою «Теплі кредити» за минулий рік в Маріуполі скористалися 112 будинків на загальну суму близько 45 млн грн. Тобто, за словами Сергія Марчука, в місто зайшла кожна п'ята гривня, виділена за цією програмою в Україні.

Стали більш вагомими проекти енергомодернізації, і акценти змістилися від установки пластикових вікон до індивідуальних теплових пунктів, в результаті чого середня вартість одного проекту збільшилася зі 120 до 450 тис. грн.

У той же час на даний момент продовження цієї програми у 2021 році урядом поки не заявлено. Але це не означає, що ОСББ залишаться без державної підтримки. Компенсацію витрат можна отримати за рахунок грантів Державного фонду енергоефективності. У Маріуполі, за словами Сергія Марчука, в програмі фонду беруть участь близько 20 ОСББ. Зареєстровані заявки, виконаний енергоаудит будинків, розробляються проекти для подальшої реалізації. Крім цього, ініціативи співвласників будинків готовий підтримати міський голова Вадим Бойченко; кошти на ці цілі закладені у міському бюджеті на 2021 рік.

Але є і проблеми, вони також обговорювалися учасниками конференції. Головна з них полягає в тому, що комплексні проекти вартістю від 10 до 15 млн грн не завжди знаходять підтримку жителів навіть при тому, що левову частку витрат бере на себе місто і держава. Не завжди жителі готові до того, що для подальшої економії у витратах потрібно розщедритися і збільшити тариф ОСББ на 5 грн.

Чотири офіси підтримки та розвитку ОСББ
У Маріуполі за рахунок залученого гранту USAID в обсязі понад 2 млн грн обладнані та з 1 лютого почали роботу чотири офіси підтримки та розвитку ОСББ. Вони оснащені комп'ютерами, технікою, меблями та, за словами начальника управління з питань розвитку та підтримки ОСББ, повністю готові до прийому представників товариств, що дозволить більш оперативно вирішувати виникаючі питання.
Переважно офіси розташовані в будівлях керуючих компаній:
у Кальміуському районі - КК «Кальміуська», пр. Металургів, 217;
у Лівобережному районі - КК «Східна», вул. Київська, 57;
у Приморському районі - КК «Приморська», пр. Будівельників, 27;
у Центральному районі - управління з питань розвитку та підтримки об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, вул. Казанцева, 20.
Народні депутати України Вадим Новинський і Сергій Магера відзначають лідерські позиції Маріуполя в розвитку ОСББ та готові посприяти, просуваючи ініціативи маріупольців на законодавчому рівні.

На думку народного депутата України Сергія Магери, подальше просування цієї програми в нашому місті буде залежати від того, наскільки успішно реалізують в цьому році свої проекти «перші ластівки» - 20 ОСББ, які в них вже задіяні. Кращим аргументом на користь програми стане реальна економія витрат.

Інтернет-провайдери стукають у будинок

У жовтні минулого року, коли у Верховній Раді розглядався законопроект про доступ інтернет-провайдерів до будинків, Вадим Новинський і Сергій Магера отримали ряд звернень від маріупольців. Думки розділилися порівну: частина городян наполягала на тому, щоб не підтримувати цей проект закону, інша частина виступала з підтримкою.

«Як народні депутати України, обрані у Маріуполі та які відстоюють інтереси маріупольців, ми знаходимося в досить складному становищі - підтримувати чи ні проект закону в другому читанні. Нам потрібна експертна оцінка, яку можуть дати голови ОСББ. Ми більше довіряємо вам, ви одержувачі послуг, що надаються фірмами, які прокладають інтернет в будинках. Ви є представниками жителів, тому ваша точка зору дуже важлива», - зазначив Сергій Магера, звертаючись до учасників конференції.

Народний депутат України запропонував главам ОСББ виробити єдину позицію з цього питання з тим, щоб можна було просувати її в парламенті.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)