Статистика показує, що в країні стало менше хворих і госпіталізованих, тому, на думку міністра охорони здоров'я Максима Степанова, можна говорити про те, що пік третьої хвилі пройдено.
Кабінет міністрів в черговий раз продовжив режим надзвичайної ситуації в Україні через пандемію - поки до 30 червня. Відучора, 22 квітня, Чернівецька область вийшла з «червоної» зони епідемічної небезпеки. Найвищий рівень епіднебезпеки діє в 11 регіонах, а «жовтий» - в чотирьох. Донецька область - в «помаранчевій» зоні.
Загалом по Україні за 22 квітня 16 235 нових випадків, одужали - 18 831 людина. Але ситуація неоднакова в різних регіонах: у «червоних» вона залишається напруженою. Як зазначив Максим Степанов, найважча ситуація в Києві, де зайнято 75% ліжок з киснем, Київської області (зайнято 70% ліжок з киснем), Сумській (зайнято 69,5% ліжок з киснем), Одеській (зайнято 73% ліжок з киснем ) областях. Також напружена ситуація в Миколаївській і Харківській областях.
У Маріуполі - понад тисяча ліжок з доступом до кисню. Як повідомлялося на щоденному брифінгу в міськраді, станом на 21 квітня на амбулаторному лікуванні перебували 2506 маріупольців, в стаціонарах - 362 пацієнти. З них 21 людина - у важкому стані, 341 - в стані середньої важкості. Натепер найбільше хворих у міськлікарні №9 - 167.
Всі пацієнти забезпечені киснем. Його в медзаклади Маріуполя продовжують постачати Фонд Ріната Ахметова і меткомбінат імені Ілліча Групи Метінвест. Тільки в період з 1 по 11 квітня в лікарні міста відвантажили 6,6 тис. кубометрів газоподібного і 41,1 тонни рідкого кисню. За період з початку пандемії, 2020 й - початок 2021 року, інвестиції Групи Метінвест в будівництво, утримання та обслуговування кисневої інфраструктури медзакладів в Маріуполі перевищили 72 млн грн, це дало можливість облаштувати майже 700 лікарняних ліжок з прямою подачею кисню.
У Маріуполі триває прищеплювальна кампанія. Днями в місто прибула партія вакцини Pfizer / BioNTech - 90 доз. Як повідомив директор Центру первинної медико-санітарної допомоги №2 Євген Матвєєв, вона призначалася для людей, які проживають в будинках ветеранів війни і праці, а також їх співробітників. У Маріуполі два будинки ветеранів, отриманої партії вистачить, щоб вакцинувати всіх.
У центрах первинної медико-санітарної допомоги зараз вакцинують людей старше 80 років. Нагадаємо, до цього в Маріуполі прищеплювали від коронавірусної хвороби вакциною індійського виробництва CoviShield / AstraZeneca. Першу дозу вакцини від COVID-19 вже отримали майже дві тисячі маріупольців. Через три місяці після введення першої дози їм потрібна ревакцинація, яка дозволить досягти максимального рівня антитіл.
Крім цього, стартувала кампанія вакцинації співробітників правоохоронних органів. У перший день понад півсотні маріупольських поліцейських області зробили щеплення від коронавірусу китайським препаратом CoronaVac. У планах - вакцинувати 10 тисяч правоохоронців. Станом на 21 квітня в Україні від коронавірусу вже щеплено 477 833 особи. Повністю завершили вакцинацію (отримали дві дози) п'ятеро людей. Темпи вакцинації прискорилися: так, тільки за 20 квітня було введено понад 15 тисяч доз вакцин. Це дає надію, що хоча б найбільш вразливі групи населення отримають захист від ускладнень коронавірусної хвороби. А водночас буде створюватися імунний прошарок, який дозволить уповільнити поширення коронавірусу.
Зростання числа нових випадків захворювання на COVID-19 в світі триває вже восьмий тиждень поспіль. Про це повідомив генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Аданом Гебрейесус.
В першу десятку країн з розповсюдження інфекції за тиждень входять Індія, США, Бразилія, Туреччина, Франція, Іран, Аргентина, Німеччина. За добу в Індії 2104 людей померли від коронавірусу, що також є добовим рекордом для країни.
У ЗМІ повідомляється, що в Індії не вистачає кисню і переповнені лікарні, деякі пацієнти вмирають в черзі за киснем.
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)