Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Відпочивати без небезпеки

Людмила Кудріна
31бер'21 12:40

У Маріупольському районі, в лісі та на морі, готуються до відкриття масового оздоровчого сезону.

З 1 квітня починається підготовка до майбутніх травневих свят і відкриття оздоровчого сезону, яким в Маріупольському районі вважається період з 15 травня по 15 жовтня. Які проблеми є актуальними напередодні, знає «Приазовський робочий».

647 пожеж на площі в 405 гектарів

Це статистика по Маріупольському району за 2020 рік, яку навів начальник 3-го Державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України в Донецькій області Владислав Гусинський. В результаті пожеж на відкритій місцевості з палахкотливою стернею і очеретом пошкоджено або повністю знищено 15 будівель - будинки, сараї, гаражі, прибудови. З початку 2021 року, коли про екстремально високі літні температури, як це було минулого року, мова ще не йде, вже відбулося 96 пожеж, пошкоджено або повністю знищено 5 будівель.

Для їх гасіння залучалися 1895 співробітників особового складу та 600 одиниць техніки. 

«Більше 90% пожеж відбуваються через людську недбалість у поводженні з вогнем, але є і випадки умисного підпалу», - розповів Владислав Гусинський.

Попередження пожеж в лісосмугах стало предметом обговорення на першому засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Маріупольській районній державній адміністрації.

Владислав Гусинський запропонував затвердити комплексний план щодо посилення протипожежного захисту лісових масивів та екосистем на 2021 рік. Серед запропонованих заходів - створення та оновлення мінералізованих смуг в лісах, а також між населеними пунктами і лісосмугами; облаштування місць водозабору для пожежної техніки; обмеження і заборону на доступ до лісових масивів людей і транспортних засобів на період загрози виникнення пожеж.

Що стосується безпосередньо лісових масивів, то минулого року вдалося уникнути пожеж; загоряння були, але вони своєчасно ліквідовувалися. Про це розповів директор державного підприємства «Приазовське лісове господарство» Ігор Москаленко.

У Маріупольському районі чотири лісництва - Стародубівське, Азовське, Федорівське і Малоянисольське. Для виконання покладених завдань лісгосп має резерв ПММ - по одній тонні дизельного палива і бензину, але з урахуванням того, яким складним був минулий рік, цього може не вистачити.

«З держбюджету підприємство не отримує коштів і направляє на протипожежну безпеку гроші, отримані від господарської діяльності», - розповів Ігор Москаленко. 

Він запропонував передбачити кошти на протипожежні заходи в місцевих бюджетах територіальних громад району.

Зараз в лісгоспі вже готуються до пожежонебезпечного періоду. Минулого року він почався з травневих свят, коли в період карантину городяни, що скучили за природою, вирушили відпочивати до лісу. Зараз складаються евакуаційні плани щодо власників земельних ділянок, які межують з лісом. Оновлюються і створюються мінералізовані смуги - в цьому році планується освоїти 500 км. Складено графік патрулювання лісової охорони.

Крім міських пляжів з'явилися і сільські

Загальна відвідуваність пляжів в межах міста в минулому оздоровчому сезоні склала близько 1 млн осіб. Для забезпечення їх безпеки, як розповів начальник аварійно-рятувальної служби Олександр Татай, працюють рятувальні станції на лівобережному і центральному пляжах і посилена мобільна оперативна група на пляжі селища Піщаного в тісній взаємодії з водною і патрульної поліцією, обласним центром медицини катастроф. У цьому році на рятувальних станціях буде розміщуватися також і туристична поліція.

За словами Олександра Татая, основні події на воді, пов'язані з загибеллю людей, відбуваються в місцях, де прямо заборонено купатися. Так, за минулий рік загинуло п'ять осіб, троє з яких - під час пірнання зі скель в Старо-Кримському кар'єрі. Друга позиція - це серцево-судинні захворювання: коли людина перегрівається на сонці і заходить навіть по коліно в воду, перепад температур призводить до летального результату. Третя позиція - розпивання спиртних напоїв у нічний час.

Азовське узбережжя під Маріуполем, у межах Мангушської територіальної громади, мають намір забезпечити трьома стаціонарними рятувальними постами ДСНС. Все залежить від готовності селищної ради брати участь у фінансуванні

Підготовку до масового оздоровчого сезону аварійно-рятувальна служба почне 1 квітня в тому числі роботами з очищення дна в акваторії пляжів.

Голова Маріупольської районної ради Степан Махсма і глава Маріупольської РДА Наталія Букрєєва запропонували Олександру Татаю звернути увагу на той факт, що у зв'язку з входженням ближніх сіл до Маріупольської міської територіальної громади у міста з'явилися ще і ставки, і додаткова берегова лінія Азовського моря.

Степан Махсма, зокрема, зазначив: «На берегових лініях колишніх сільрад Виноградненської, а також Покровської (від Піщанки до Мелекине, село Рибацьке, де відпочивають багато маріупольців) хотілося б бачити рятувальні пости або принаймні мобільні патрулі. З відповідною пропозицією можна вийти на Маріупольську міську раду. Крім цього, слід звернути увагу на ставки і організувати мобільну бригаду для роботи з орендарями щодо забезпечення безпеки».
У курортній зоні Мангушської ОТГ може з'явитися стаціонарний пост ДСНС

Мелекине, Білосарайська Коса, Ялта, Юр'ївка, Бабах-Тарама, Урзуф - ніде на узбережжі Мангушської селищної територіальної громади немає жодного стаціонарного поста ДСНС.

«Минулого року Головним управлінням було піднято питання перед губернатором про безпеку узбережжя Мангушської ОТГ для того, щоб виставити там три стаціонарні пости ДСНС. Але і досі це питання не вирішене, тому що Мангушська селищна рада не зовсім хоче допомагати в цьому», - розповів Владислав Гусинський.

Наталія Букрєєва доповнила, що з цього питання розмовляла з селищним головою: у 2021 році один пост селищна рада готова профінансувати.

Наталія Букрєєва зазначила: «Необхідно організувати три стаціонарних пости. Тим більше що за рахунок місцевого бюджету потрібно буде виконати тільки проєктно-кошторисну документацію та облаштування. А уся решта фінансування забезпечується з державного бюджету».

За минулий рік на водних об'єктах в Маріупольському районі зафіксовано 10 смертельних випадків. Чи буде насправді зміцнюватися рятувальна служба на узбережжі та скільки нових постів з'явиться? «Приазовський робочий» продовжує стежити за розвитком подій.


Світлина Анжеліки Романової: Рахунок йде на хвилини. Маріупольські рятувальники контролюють безпеку відпочинку на міських пляжах.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)