Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022


03гру'24

вівторок

Опалювальний сезон - за новими правилами

Людмила Кудріна
10вер'21 11:33

Зараз, під «завісу» неопалювального періоду 2021 року, субсидією користуються 14,2 тисячі маріупольських сімей.

У майбутньому опалювальному періоді, за прогнозом департаменту соціального захисту населення Маріупольської міської ради, число одержувачів субсидії збільшиться до 30,6 тисячі сімей - тобто більш ніж у два рази. Що необхідно знати, аби скористатися своїм правом на субсидію, розбирався «Приазовський робочий».

Подати заяву до 30 вересня

Нагадаємо, як уже повідомляв «ПР», з 1 травня цього року в Україні діють встановлені урядом нові правила, в тому числі головне: субсидії виплачуються тільки в грошовій формі.

При цьому в більшості випадків призначення субсидії на неопалювальний період пройшло автоматично: нікому нікуди не потрібно було звертатися. Це торкнулося домогосподарств, які отримували субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років.

А кому необхідно подати заяви та в який термін? У коментарі для «ПР» заступниця директора департаменту соціального захисту населення міськради Віта Іваннікова роз'яснює, що документи необхідно подати тим, кому субсидія:

  • надавалася в грошовій безготівковій формі;
  • була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень, індивідуальні забудовники, будинки яких не прийняті в експлуатацію, внутрішньо переміщені особи);
  • була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації.
«Зазначеним одержувачам субсидії необхідно звернутися із заявою та декларацією в територіальні відділи по роботі з громадянами за місцем проживання в період з 1 травня до 30 вересня 2021 року. Також можна відправити документи поштою за адресою: проспект Перемоги, 16 або заповнити заяву з декларацією на сайті Міністерства соціальної політики України. За умови звернення до 30 вересня субсидію призначать з травня цього року», - говорить заступниця директора департаменту.

Тобто постановою уряду відводиться п'ять місяців для подачі документів. А якщо людина не встигла з 1 травня до 30 вересня - чи можна подати пізніше і з якого періоду буде призначено субсидію?

«При подачі документів після закінчення даного терміну житлова субсидія буде призначена з місяця звернення», - відповідає на питання газети Віта Іваннікова.

Ще одне питання, пов'язане з поданням документів: влітку маріупольці масово переходили на нового постачальника газу, змінювалися їхні особові рахунки. Чи потрібно субсідіантам надати цю інформацію, або вона автоматично потрапляє в департамент соцзахисту?

«Громадянин, якому призначена субсидія, зобов'язаний протягом 30 календарних днів поінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про зміни переліку одержуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання. Для внесення відповідних змін до програмного комплексу за призначенням субсидії одержувачам при переході на нового постачальника газу потрібно подати заяву із зазначенням назви нового постачальника газу і дати, з якої здійснився перехід», - коментує заступниця директора департаменту.
Для різних регіонів - різні виплати

Ще одна новація, яку належить освоїти цієї осені: в залежності від попадання під локдаун у жителів Донецької області компенсаційні виплати можуть бути більше або менше, ніж, наприклад, у Львівській області. На яких конкретно комунальних платежах це відіб'ється і як?

Світлина Аліни Комарової: Комфортно та без черг. Прийом документів для призначення субсидії проводиться за попереднім записом.

Опалювальний сезон - за новими правилами

«На період карантину для регіонів із встановленим «червоним» рівнем епідемічної небезпеки розрахунок житлових субсидій проводиться з урахуванням збільшених на 50% соціальних нормативів, в межах яких надається субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, незалежно від кількості днів дії карантину зазначеного рівня епідемічної небезпеки в місяць. Це відіб'ється на розмірі нарахованої субсидії по платі за комунальні послуги, а саме: холодне та гаряче водопостачання, газопостачання та електропостачання».
Десять причин для відмови

Підстави для відмови в субсидії залишилися майже тими ж, що діяли раніше. Віта Іваннікова перераховує десять основних причин, за якими житлова субсидія не призначається, у тому числі на наступний період.

Перше: загальна площа житлового приміщення перевищує 130 кв. метрів для квартир у багатоквартирному будинку, 230 кв. метрів для індивідуальних будинків (крім житлових приміщень дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей, багатодітних сімей, сімей, в яких на початок місяця, з якого призначається субсидія, проживають троє та більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування; житлових приміщень, на які оформлено два та більше окремих лицьових рахунки на оплату житлово-комунальних послуг, за умови, що загальна площа частини або окремого житлового приміщення кожного домогосподарства, на яке призначається субсидія, не перевищує 130 кв. метрів для квартири, 230 кв. метрів для індивідуального будинку; житлових приміщень, якими забезпечені за рахунок державного або місцевого бюджету особи з інвалідністю - з ураженнями опорно-рухового апарату, які пересуваються на візках).

Друге: будь-хто зі складу домогосподарства або член сім'ї має у власності транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з року випуску якого пройшло менше п'яти років (крім мопеда та причепа); або більше одного, з року випуску якого пройшло менше 15 років (крім мопеда та причепа).

Третє: у складі домогосподарства або у складі сім'ї члена домогосподарства є особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, і в цьому періоді у них взагалі відсутні доходи; або нарахований середньомісячний сукупний дохід менше розміру мінімальної заробітної плати; або ними не сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розмірі не менше мінімального, сумарно протягом трьох місяців (крім військовослужбовців, а також осіб, щодо яких є заборгованість роботодавця щодо сплати ЄСВ, і осіб, які відповідно до законодавства звільнені від сплати ЄСВ).

Відмова в субсидії передбачена також у тих випадках, якщо такі особи перебували за кордоном сукупно понад 60 днів. До 60-денного періоду не включаються дні службового відрядження, лікування, навчання або догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за кордоном, що підтверджується відповідними документами.

ЗА ПОПЕРЕДНІМ ЗАПИСОМ
Подати заяву до територіальних відділів по роботі з громадянами можна за попереднім записом:
  • Центральний і Приморський райони - пр. Металургів, 35, тел.: 096-56-26-150, 067-741-73-16
  • Лівобережний район - вул. Українського козацтва, 51, тел.: 098-418-80-01, 068-484-82-89
  • Кальміуський район - вул. Чукаріна, 17, тел.: 47-60-06, 068-668-76-08

Четверте: хто-небудь зі складу домогосподарства або членів їхньої сім'ї протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії або її призначенням без звернення зробив покупку на суму, яка на дату проведення операції перевищує 50 тис. гривень. У цьому правилі є виключення: житлові субсидії призначаються у випадку покупки житла протягом шести місяців після продажу іншої квартири/будинку, які були єдиним житловим приміщенням у власності особи, на підставі підтвердних документів.

П'яте: наявність простроченої понад три місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, термін позовної давності якої минув, та її загальна сума перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 гривень).

Шосте: громадянин не повернув зайво виплачену суму субсидії за попередні періоди на вимогу департаменту соцзахисту або не платить суми, призначені до повернення.

Сьоме: у складі домогосподарства або у складі сім'ї члена домогосподарства є особи, які, за даними Єдиного реєстру боржників, мають заборгованість з виконавчих проваджень про стягнення аліментів більше трьох місяців. Виняток у цій нормі робиться для боржників з аліментів, які вважаються безвісти зниклими за рішенням суду; є алко- або наркозалежними з довідкою від лікаря; до них застосовуються заходи забезпечення кримінального провадження у вигляді відсторонення від роботи, домашнього арешту або тримання під вартою. Таким аліментникам субсидія покладається.

Восьме: хто-небудь зі складу домогосподарства або член сім'ї має у власності більше ніж одне житлове приміщення (крім житла з правом спільної сумісної або часткової власності, розташованого в сільській місцевості на тимчасово окупованій території в Донецькій і Луганській областях, Автономній Республіці Крим та в населених пунктах на лінії зіткнення, або житла, непридатного для проживання, що підтверджується актом обстеження технічного стану житлового приміщення).

Дев'яте: хто-небудь зі складу домогосподарства або член сім'ї на 1-е число місяця, з якого призначається житлова субсидія, має на депозитному банківському рахунку кошти в сумі, що перевищують 100 тис. гривень, про що йдеться в декларації.

Десяте: хто-небудь зі складу домогосподарства або член сім'ї протягом 12 місяців перед призначенням субсидії здійснив операції з купівлі іноземної валюти, а також банківських металів на загальну суму, що перевищує 50 тис. гривень.

Гроші - протягом місяця

Субсидії виплачуються державою тільки в грошовій формі, а чи є з цим затримки?

«Суми призначених житлових субсидій виплачуються одержувачам протягом місяця в залежності від надходження фінансування з державного бюджету», - стверджує заступниця директора департаменту.

Що ще нового слід очікувати в новому опалювальному сезоні? Віта Іваннікова запевняє, що у випадку внесення змін до чинного законодавства маріупольці будуть своєчасно про це проінформовані. Зі свого боку, «Приазовський робочий» продовжує стежити за розвитком подій.

Світлина Аліни Комарової: Залишилося двадцять днів. Одержувачів субсидії, кому необхідно подати заяву до 30 вересня, готові прийняти в «Мультицентрі» та інших територіальних відділах департаменту соцзахисту.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)
0.39