У Центрі сучасного мистецтва і культури імені Архипа Куїнджі проходить виставка «Золотий пепелац», організована за підтримки судномодельного гуртка Міського центру технічної творчості учнівської молоді та Маріупольського військово-історичного клубу. Це не просто експозиція: експонати оцінювалися в рамках обласної першості з судномодельного спорту.
Як розповів «Приазовському робочому» керівник Маріупольського військово-історичного клубу Сергій Євтєєв, в нинішньому році в змаганнях брали участь роботи 26 авторів: команди самого клубу, школи №51, Міського центру науково-технічної творчості, а також станції юних техніків з Краматорська. «Золотий пепелац» проводиться в форматі відкритої клубної виставки, в якій можуть брати участь всі охочі.
Нагородами різних рівнів за підсумками змагання відзначені роботи маріупольських моделістів Олександра Шевельова, Олександра Скоромного, Юрія Іванченка, Сергія Григорова, Сергія Велігури та інших. Команда Міського центру науково-технічної творчості, а саме Андрій Коваль, Всеволод Парфенюк, Мирон Козар, Захар Бабич і Костянтин Рябчун, зайняла одразу кілька призових місць.
Моделювання, на перший погляд, може здатися простим, але на практиці домогтися реалістичності, достовірності, деталізації моделі та її подібності до зразка – завдання не з легких. Кожна така робота унікальна, а на створення навіть невеликої моделі може піти від тижня до кількох місяців. За цей період задум оживає й вмілими руками перетворюється на величний трищогловий фрегат, грізний військовий катер або маневрову каравелу часів великих географічних відкриттів.
Кораблі, машини, літаки – різноманітна техніка цікавить не тільки хлопчиків й чоловіків. Дівчата часом не поступаються їм у цьому виді спорту.
Третьокласниця школи №51 Олена Шамара прийшла в гурток моделювання зовсім нещодавно, але вже встигла завершити розпочату її попередниками модель парусного судна. Її кораблик не тільки потрапив до числа експонатів обласної виставки «Золотий пепелац», а й посів третє місце серед моделей, виконаних з картону або паперу.
За словами Олени, інтерес до цього досить рідкісного виду творчості з'явився у неї завдяки однокласнику Арсенію. Хлопчик займався у «Вирізалці», так хлопці називають шкільний гурток, і покликав Олену з собою. Спочатку вона була єдиною дівчинкою, а зараз крім неї в групі з'явилися й інші учениці.
«Я прийшла пізніше багатьох хлопців, але дивлячись, як працюють інші, швидко зрозуміла, як і що треба робити. Коли мені дали розпочату модель, я сама підібрала матеріали для решти частин, сама прикріпила до неї щоглу», – розповіла Олена.
Крім своєї першої роботи дівчинка разом з друзями з гуртка брала участь в створенні макетів вітрильників, океанських лайнерів, військової техніки. Не без допомоги й підказок вчителя школярі створюють справжні мінішедеври з картону та клею, виявляючи чудеса терпіння й посидючості.
Світлина, надана Маріупольським військово-історичним клубом: Вітрильник – символ романтики та відваги. Маріуполець Олександр Скоромний зі своєю моделлю судна.
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)