Нинішнього літа понад 200 дітей з Маріуполя вперше візьмуть участь у новому проєкті «Літня академія мистецтв», який проводиться департаментом культурно-громадського розвитку міськради та реалізується в рамках програми регіонального розвитку за підтримки Міністерства розвитку громад і територій.
Літня академія буде реалізована у форматі резиденцій і спрямована на практичну підтримку розвитку художньої освіти в нашому регіоні.
Директор департаменту культурно-суспільного розвитку Діана Трима розповіла «Приазовському робочому»: ідея створення проєкту належить місту, тому його реалізують саме в Маріуполі.
«Зараз наше місто все більше змінює вектор розвитку, прагнучи стати туристичною та культурною столицею України, тому нам дуже важливо створювати всі умови для розвитку власних творчих професій, починаючи з наших шкіл мистецтв та їх учнів», – зазначила Діана Трима.
Проєкт «Літня академія мистецтв» розрахований на три роки і включає різні напрямки. Цього року у фокусі уваги – хоровий спів та інструментальна музика. Надалі в резиденціях братимуть участь діти, які знайшли себе у візуальному, театральному, хореографічному та кіномистецтві.
«Ми почнемо трирічний табір саме з музичної культури, адже в Маріуполі вісім музичних шкіл, в яких близько трьох тисяч дітей навчаються на бюджетній основі, – розповіла Діана Трима. - У нашій академії братимуть участь понад 200 маріупольців, 170 з яких хористи і близько 40 осіб – інструменталісти».
План фестивалю, календар заходів, воркшопів та майстер-класів сьогодні складають у профільному департаменті. Культурна програма, за словами Діани Трими, розробляється в нестандартному форматі спеціально для учнів музичних шкіл. Всі вони талановиті, багато досягли високих результатів і є переможцями обласних, міжрегіональних, всеукраїнських, міжнародних конкурсів та фестивалів.
Крім того, до міста приїдуть 50 гостей – професори, їхні учні та музиканти з Харкова, Львова та Києва.
«У нас є необхідність запрошувати в наше місто сучасних фахівців, розвивати напрямок музики у форматі резиденції. Ми будемо працювати над тим, щоб навчання в таборі проходило в легкому, невимушеному режимі», – поділилася директор департаменту культурно-суспільного розвитку.
У програмі літньої академії – семінари, майстер-класи з вокалу, концертні виступи.
Проєкт спрямований на розкриття талантів та створення єдиного творчого освітнього середовища для юних музикантів під час літнього відпочинку, яке сприятиме розвитку естетичного сприйняття навколишнього світу у сфері культури та мистецтва.
Під керівництвом досвідчених наставників діти освоюватимуть сучасні навички оволодіння музичними інструментами, вокальну майстерність, в невимушеному форматі познайомляться з теорією музики, а головне, навчаться спільній творчій роботі та придбають нових друзів.
В останній день табору його учасники зможуть виступити разом з досвідченими музикантами в гала-концерті.
«Якщо все буде добре і плани не зміняться, то концерт відбудеться 19 червня на одному з центральних майданчиків міста, відкритому для всіх бажаючих. Там хлопці та дівчата виступлять з оркестром і виконають класичну і сучасну музику, а також хіти з гучних фільмів, а в кінці вечора буде організована молодіжна дискотека», – поділилася Діана Трима.
За її словами, навчання в таборі не буде схоже на шкільну програму. Під час занять в академії хлопці та дівчата виступатимуть у нестандартних місцях – на відкритих майданчиках, у внутрішніх двориках та біля визначних пам'яток міста.
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)