Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Підкорювати професійні вершини готові

Альбіна Баркова
08гру'21 10:39

Досягати високих результатів, бути впевненими у своїх силах, розвивати гнучкість мислення та надихати учнів – ці важливі навички вдосконалювали маріупольські педагоги протягом першого етапу конкурсу «Найкращі вчителі Приазов'я – 2021», який проводиться за підтримки Групи Метінвест та народного депутата України Вадима Новинського.

Протягом двох тижнів викладачі зустрічалися з відомими маріупольцями, які ділилися своїми історіями успіху та мотивували досягати результату.

Серед менторів – відомі спортсмени Олександр Лашин та Олександр Комаров, президент Маріупольського телебачення Микола Осиченко, ректор Маріупольського державного університету Микола Трофименко, директор філії комп'ютерної академії КРОК В'ячеслав Обернов.

Загалом на участь у четвертому сезоні регіонального конкурсу було подано 57 конкурсних анкет, які вже розглянуто та оцінено членами всеукраїнського журі. За підсумками рейтингової таблиці визначено топ-30 вчителів, які пройшли у другий етап конкурсу та продовжать змагатися за титул найкращого викладача Приазов'я у 2021 році.

Не лише вчити, а й вчитися

Ректор Маріупольського державного університету Микола Трофименко розповів, як проходив шлях від студента до ректора багатопрофільного університету у Донецькій області.

«Я вступив до Маріупольського державного університету у 2002 році на спеціальність «Міжнародні відносини». Спеціальність була новою, її відкрили лише 2001 року, і дізнався я про це зі сторінок «Приазовського робочого», – поділився Микола Трофименко. - До вступу готувався ретельно. Протягом усього 11-го класу відвідував курси університету та брав додаткові завдання, щоб успішно скласти вступні іспити. Конкурс був досить високим, і я не зміг потрапити на бюджетне місце, тому що мені не вистачило лише одного бала – це стало моїм першим переломним моментом».

Микола Трофименко зазначив, що в цей момент його підтримали батьки: «Усією сім'єю ми вирішили, що я поступатиму на контракт. Ця подія надихнула мене на розвиток. Сьогодні я наймолодший ректор України, а за моєю спиною безліч моментів, які позитивно впливали на моє життя та професію. Отже, якщо у вас щось відразу не виходить – це не привід здаватися, це стимул бути наполегливим у досягненні мети».

Ректор МДУ наголосив, що подібні заходи дуже важливі: «Педагоги зможуть удосконалюватись, вивчаючи досвід менторів. Для нашої країни шкільна освіта має величезне значення, і справді важливо, щоб учні здобували якісні знання, а для цього потрібні викладачі-професіонали».

Високу оцінку конкурсу дав і директор комп'ютерної академії «КРОК» В'ячеслав Обернов: «Педагоги формують наше майбутнє, вони навчають наших дітей, і це їхня головна місія».

За натхненням

Зустріч із менторами відвідали майже 50 учасників. Вчитель української мови та літератури гімназії-початкової школи №44 Ганна Єфанова зазначила, що бесіди із менторами справді надихають на нові ініціативи.

«Минулого разу ми слухали історії успіху відомих спортсменів – Олександра Лашина та Олександра Комарова, які розповіли, як правильно розвивати у школярах любов до спорту. Також дуже надихнула порада президента Маріупольського телебачення Миколи Осиченка стати кумиром для своїх учнів за допомогою комп'ютерних технологій, – згадує педагогиня. – Сьогодні ми зустрілися з людьми з абсолютно інших галузей, які тісно пов'язані з викладанням, як і ми, та їхні історії зробили мене ще впевненішим».

Надихнулась і вчителька української мови школи села Кременівка Марина Єрмакова:

«Сьогодні ми дізналися шлях до успіху Миколи Трофименка – його впевненість у собі справді дала потужний поштовх учасникам. Він сказав, що завжди треба сподіватися на краще, наполегливо йти до мети, і я піду за його порадою».

Начальниця відділу управління соціальними проєктами громадської спілки «Зелений центр Метінвест» Наталія Фтіц наголосила, що спілкування з менторами цього сезону дуже важливе для учасників, адже вони підтримуватимуть зв'язок один з одним до самого фіналу.

«Після першого заходу з менторами ми отримали добрий зворотний зв'язок від освітян. Ми переконалися, що такі зустрічі настроюють їх на відкрите спілкування. На оцінюванні, яке пройде вже для топ-30 вчителів, ментори також відіграватимуть велику роль», – розповіла Наталія Фтіц.

Випробування для тридцятки

Для тридцяти найкращих учителів 3 грудня пройшов наступний відбірковий етап. Вони офлайн зустрілися з менторами конкурсу «Найкращі вчителі Приазов'я - 2021», де заробили бали під час асесменту «Питання - відповідь: з досвіду роботи», презентувавши свої інновації та напрацювання. За підсумками отриманих балів буде сформовано рейтинг топ-10. Вже 9 грудня вчителі мають презентувати свої інтегровані уроки, які оцінять переможці національної премії Global Teacher Prize Ukraine.

«Для того щоб здобути головний учительський «Оскар», перемігши в конкурсі «Найкращі вчителі Приазов'я – 2021», педагогам потрібно бути ініціативними, швидко адаптуватися до нового, відкривати інноваційні формати викладання для своїх учнів, надихати колег і, звичайно ж, любити дітей та свою справу. І цього року є за що поборотись - окрім цінних призів від Групи Метінвест, переможець отримає грошову премію від народного депутата України Вадима Новинського», – зазначила координаторка громадської спілки «Зелений центр Метінвест» Вікторія Кошманова.

Світлина Альбіни Баркової: Важливе спілкування із наставниками. Ментори конкурсу «Найкращі вчителі Приазов'я – 2021» мотивують педагогів бути ініціативними та впевненими у своїх силах.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)