Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Пікнік із комфортом

Альбіна Баркова, Людмила Єрмішина
07тра'21 08:09

У Центральному районі - Театральний сквер з мінікопією фонтану лондонського Скай Гардена, у Лівобережному - парк «Веселка», створений за мотивами голландського парку тюльпанів Кекенхоф. У Кальміуському районі теж з'явився свій європейський острівець - у класичному французькому стилі.

У минулі святкові дні в парку імені Гурова, де зараз триває реконструкція, вперше приймала відпочиваючих зона барбекю.

Акцент - на зелень

Ця частина парку Гурова - перша відкрилася після реконструкції, поруч все ще триває капітальний ремонт.

«Ми вирішили не чекати завершення реконструкції всього парку, щоб у маріупольців вже зараз з'явилася можливість проводити вихідні та святкові дні на природі. Ми створюємо унікальні місця відпочинку, будуємо Європу тут і зараз», - зазначив перший заступник міського голови Михайло Когут.

Як розповіла начальниця управління капітального будівництва Галина Шейченко, коли створювався проєкт реконструкції парку імені Гурова, курс був узятий на французький стиль садово-паркового мистецтва: «Головний акцент у ньому - на зелені насадження. Затяжна весна не дозволила в повній мірі розкритися їм, але видно, що перезимували молоді деревця добре. Незабаром і клумби розквітнуть, тоді ландшафт порадує відвідувачів більш завершеним видом».

Французькі парки, зокрема парк Версаля, Сен-Клу, сад Тюїльрі, відомі на весь світ. Примітно, що слова «барбекю», «павільйон», «променад», «каскад» прийшли в наш лексикон саме звідти.

Як і в парку «Веселка», смарагдові рулонні газони, клумби зрошуються через систему поливу. Правда, потрібно кілька років, аби висаджені деревця підросли і зробили місцевість ще більш мальовничою. Як зазначив Михайло Когут, у цій частині заплави Кальчика раніше практично не росли дерева і озеленювати доводилося з нуля. Тоненькі липи, клени, берези, що пережили свою першу зиму, з кожним роком будуть все пишніше, а парк буде тінистий, романтичний й нарядний.

«На шашлики» - цивілізовано

У зоні барбекю встановлено 23 альтанки трьох видів - маленькі, середні та великі, місткістю від чотирьох до 14 дорослих осіб. Автопаркування з боку зоопарку розраховано на 77 місць.

У зоні барбекю діють певні правила, про які розповіла заступниця директора комунального підприємства m.EHUB Вікторія Давва: «Плануючи тут відпочинок, необхідно заздалегідь забронювати альтанку та мангал або тільки альтанку. Це потрібно для того, аби не виникало черг. При бажанні мангал можна використовувати свій, але тільки на спеціально відведеному майданчику біля альтанки, в інших місцях розводити вогонь категорично заборонено. У зоні пікніків без альтанок можна розташовуватися безкоштовно. За порядком і чистотою стежитимуть адміністрація, охорона, технічний персонал, їм на допомогу - система відеоспостереження».

На перші святкові травневі дні зона барбекю в парку імені Гурова стала одним з найпопулярніших місць відпочинку. Посмажити м'ясо на грилі, прогулятися облагородженою територією та посидіти в альтанках побажали десятки городян.

«У зоні барбекю знаходиться шість маленьких альтанок, де можуть розміститися чотири людини, сім середніх - до восьми відпочиваючих і десять великих - на 14 осіб. Усі вони були заброньовані практично миттєво, ще 30 квітня, коли відкрилася бронь за телефоном, - розповіла «Приазовському робочому» адміністраторка парку Олена Токій. - Найчастіше резервували місце відпочинку на чотири години, але бувало, що сиділи і весь день - з відкриття о 10:00 до 21:30».

Ціна оренди альтанки залежить від її розміру та становить від 30, 40 і 50 гривень за годину, мангала - 50 гривень на весь час користування.

«Негативу з приводу того, що альтанки платні, чути не довелося. Все проходить цивілізовано - без криків і бійок за місце», - зазначила Олена Токій.

Дровами в зоні барбекю користуватися не можна, але можна придбати на місці вугілля, рідину для розпалювання. Для тих, хто хоче прийти зі своїм мангалом, підготовлена ​​окрема зона в 50 метрах від альтанок.

Маріуполець Юрій Христодулов, який відпочивав разом із друзями в одній з альтанок на Великдень, поділився враженнями: «У зоні барбекю тихо й чисто, панує дружня атмосфера між усіма відпочиваючими, ніхто нікому не заважає. Нам вдалося легко і швидко забронювати найбільшу альтанку за дуже символічну ціну. Думаю, всі наступні свята ми теж будемо відзначати тут».

Кілька разів на день на території відпочинку проходять дезінфекція та прибирання. Співробітникам парку допомагали працівники «Зеленбуду» - підвозили мангали до альтанок, спустошували урни та сміттєві баки.

У зоні барбекю працює стаціонарний туалет, туалет для людей з інвалідністю, а також кімната матері та дитини.

Повністю парк імені Гурова планують відкрити до 24 серпня - Дню Незалежності України, а поки можна відпочивати в зоні барбекю. Бронь альтанок за телефоном 098-231-63-13

Мама двох дітей Вероніка Гусакова, вперше почувши про таку кімнаті від журналіста «Приазовського робочого», здивувалася: «Навіть не знала, що тут є таке місце. Це дуже хороша ідея, адже діти можуть забруднитися під час відпочинку, буває, потрібно поміняти підгузок або переодягнути дитину. Приємно, що про нас і наших малюків так піклуються».

У перші дні роботи зони барбекю тут було спокійно. Хочеться, аби вандалізм обійшов стороною парк, і відпочинок там був виключно мирний і цивілізований.

Для дітей - дев'ятиметровий замок і гірки

На час свят роботи з реконструкції призупинилися, аби відновитися в колишньому, високому темпі. Обсяг робіт великий, завдання - повністю підготувати парк до 24 серпня, до Дня Незалежності України. Нагадаємо, площа парку імені Гурова понад 13 гектарів.

Він позиціонується як місце для сімейного відпочинку: дорослим - барбекю, дітям - ігри та розваги. Незабаром почнеться монтаж дитячих майданчиків.

«Прибули три величезні фури з обладнанням для трьох ігрових майданчиків. Одна з них, найбільша, буде являти собою замок з декількох поверхів загальною висотою дев'ять метрів, - розповіла Галина Шейченко. - На схилі з боку проспекту Металургів будуть змонтовані дві гірки».

Магнітом парку знову стануть фонтани. «Один - каскадний, з трьома чашами, вода буде переливатися з однієї в іншу. Другий, в низині парку під сходами, - пішохідний, - розповіла Галина Шейченко. - Обидва фонтани будуть світломузичними, також планується, що у вечірній час родзинкою парку буде лазерне шоу, подібне до того, що на площі Свободи, але виглядати це буде зовсім інакше».

Загальна вартість проєкту реконструкції парку імені Гурова - близько 90 млн грн, його фінансують місто, область, а також Група Метінвест, інвестиції компанії в 2020 році в облаштування зони для пікніків склали 10 млн грн.

Відкриття бульварної частини парку з дитячими майданчиками та фонтанами маріупольці будуть чекати з таким же нетерпінням, як чекали теплої погоди, травневих свят і появи першої в місті зони барбекю.



Відпочивати зі смаком. Маріупольці та гості міста провели травневі свята на новій упорядкованій території парку імені Гурова.

Світлина Альбіни Баркової

Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)