Якщо прорве трубу, зламається замок в дверях, трапиться ще якась гидота, яка потребує термінового ремонту, директору школи або завідуючій дитсадком не доведеться йти з простягнутою рукою до батьків і кликати на допомогу «дядю Васю». Технічним обслуговуванням, а також наданням послуг з прання і прасування білизни, хімчисткою килимів і м'яких меблів займуться фахівці «Сервісного центру закладів освіти». Створення комунального закладу розглянуть сьогодні на сесії депутати міської ради.
Маріупольські дитячі сади вже встигли оцінити по достоїнству роботу централізованої пральні, яка взяла на себе всі турботи і витрати з прання білизни. Захотілося більшого: чи не можна заодно і килими з м'якими меблями почистити? Ініціатива була почута.
Як розповіла директор департаменту освіти міськради Тетяна Братчикова, «Сервісний центр закладів освіти» створюється на базі «Пральні закладів освіти» шляхом її перейменування та розширення функціоналу. Тобто до вже працюючої ділянки з прання і прасування білизни, його транспортуванні з дитячих садів і назад додадуться дві нові ділянки. Одна з них займеться технічним обслуговуванням комунальних дитячих садків і шкіл. Створюються чотири бригади – по одній на кожний район. Фахівці працюватимуть за викликом керівника установи в разі аварійних ситуацій з проривом труб, забитої каналізацією і так далі; необхідності виконати невеликий ремонт, електромонтажні та інші роботи.
«Сьогодні директор школи або завідуюча дитячим садком повинні швидко вирішувати подібного роду питання. Але, як правило, в установі або немає такого працівника, або він не може виконати необхідну роботу, або немає потрібних матеріалів, їх доводиться купувати за рахунок коштів батьків. «Сервісний центр закладів освіти» візьме на себе ці турботи», – каже Тетяна Братчикова.
Ще одна нова ділянка – хімчистка килимів та м'яких меблів у дитячих садках. За інформацією директора департаменту, їх загальна площа становить близько 50 тисяч квадратних метрів (!). А волога очистка цих пилозбірників або зовсім не проводиться, або проводиться, але не систематично. І знову ж таки за рахунок батьків. Централізована хімчистка дозволить вирішити цю проблему.
А у скільки обійдеться сервісний центр для міського бюджету? Відповідаючи на запитання депутатів, заступник міського голови Олександр Кочурін зазначив, що ніяких додаткових витрат не буде потрібно. Штат збільшиться на 22 людини (а всього 51 людина) шляхом перерозподілу штатного розкладу установ освіти.
«В кінці минулого року ми придбали спеціальне обладнання для хімчистки килимів і м'яких меблів в дитячих садах. За графіком бригада буде виїжджати безпосередньо на місце і професійними миючими пилососами та засобами обробляти м'який інвентар. Для приведення одного дитячого садка в ідеальну чистоту знадобиться два-три дні», – говорить Олександр Кочурін.
Що стосується чотирьох ремонтних бригад для технічного обслуговування дитячих садків і шкіл, то для них, за словами заступника мера, придбано в кінці минулого року повністю екіпіровані автомобілі, необхідне зварювальне та інше обладнання. Попит на цю послугу дуже великий.
А що думають з цього приводу депутати міськради, професійно пов'язані з галуззю освіти? Голова профільної депутатської комісії, ректор Маріупольського державного університету Микола Трофименко вважає:
«З відкриттям «Сервісного центру закладів освіти» Маріуполь отримає не тільки якісні послуги фахівців, але також економію бюджетних коштів, які будуть сконцентровані в одному комунальному центрі».
Депутат Ніна Воробей, директор ЗОШ №47, підтримує:
«Якщо сервісний центр буде працювати за таким же принципом, як «Зеленбуд» централізовано прибирає території шкіл, то це буде хороший проект. Коли справою займаються фахівці і у них більш висока зарплатня, це видно по результатам праці».
Депутат Богдан Дужік, директор школи №40:
«Необхідність створення спеціалізованих ремонтних бригад для техобслуговування шкіл і дитячих садів ні у кого не викликає сумнівів. Але, якщо мова йде про великих школах, де зараз невеликий ремонт виконує один працівник, чи треба його забирати або все ж краще залишити? Це питання, над яким варто подумати».
Олександр Кочурін розділяє такий підхід:
«Перехід установ освіти на обслуговування в сервісному центрі не буде одномоментним. Спочатку проект буде випробуваний в одному з районів міста. Ми разом подивимося, як він працює, проаналізуємо і тільки після цього поширимо на всі школи і дитячі сади міста».
Напередодні сесії проект рішення щодо «Сервісного центру закладів освіти» був детально розглянутий на засіданнях постійних комісій міськради і отримав підтримку. «Сервісний центр закладів освіти» в Маріуполі дозволить підвищити якість технічного обслуговування 161 школи і дитячого садка, а також заощадити витрати міського бюджету.
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)