Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Повернути людей, а з ними і території

Людмила Кудріна
16чер'21 11:23

У Маріуполі стартувало обговорення Гуманітарної стратегії возз'єднання України.

Повернення людей, а не просто територій - головний постулат Гуманітарної стратегії возз'єднання України «Донбас - точка відліку». Національна платформа примирення і єдності (НППЕ) провела в Маріуполі її перше громадське обговорення, в якому взяли участь лідер НППЕ Сергій Сивохо, міський голова Вадим Бойченко, народні депутати України, відомі вчені, юристи, політологи, представники громадських і благодійних організацій.

Боротися за уми і серця
«Без обговорення з людьми, що живуть тут, ніщо зі стратегії не буде працювати», - зазначив лідер Національної платформи примирення і єдності Сергій Сивохо.

Маріуполь, за його словами, був обраний в якості першого міста для проведення громадського обговорення з кількох причин: «Маріуполь - це 20 кілометрів від лінії зіткнення. Тут сильне академічне співтовариство, яке, ми сподіваємося, теж підключиться до розробки стратегії. Це мультикультурне місто, і він насправді є вітриною оновленого українського Донбасу».

Крім Маріуполя обговорення гуманітарної стратегії відбудеться в населених пунктах по всій лінії зіткнення.

«Стратегія має власне ім'я «Донбас - точка відліку». Зараз ми робимо найважливіше: ми приїжджаємо в Донбас для того, щоб з місцевими мешканцями, представниками влади, громадських організацій, народними депутатами, які звідси родом, обговорити стратегію, почути їхні пропозиції, зрозуміти допущені в документі слабкі місця, щоб їх доопрацювати», - розповів Сергій Сивохо.

Гостей Маріуполя привітав міський голова Вадим Бойченко: «Маріупольці ще в 2014-2015 роках, коли були чутні автоматні черги і вибухи снарядів, визначилися в ключовому: ми будемо жити в єдиній і незалежній державі Україна. Маріуполь вистояв і вибрав шлях діалогу і розвитку. Тоді, в 2014 році, на питання: «Хто ми?» - були різні відповіді, в тому числі образливі. У 2021 році на ці ж питання відповідають «Ми українці» понад 80% респондентів. Ця ключова перемога була досягнута не мовою зброї, насильства і руйнування, а мовою розвитку міста. Я впевнений, що «Берлінська стіна», яка виросла між Маріуполем і Донецьком, з часом впаде, і це станеться не за допомогою зброї, а через розвиток України. Ми повинні насамперед боротися за уми і серця людей - і тільки таким чином, я впевнений, ми зможемо об'єднати всю Україну».

Донести до Києва. Стартувавши в Маріуполі, обговорення Гуманітарної стратегії возз'єднання України завершиться в Києві. За словами Сергія Сивоха, розроблений спільно проєкт буде представлений Верховній Раді, Кабінету міністрів і Офісу Президента України: «Давайте спробуємо розробити те, що буде прийнято усіма людьми».
Відверта розмова

До розробки Гуманітарної стратегії возз'єднання України підключився Український інститут політики. Під час презентації проєкту доктор політичних наук, професор Валентин Якушик зазначив: «Не маючи силового, військового рішення, війна може бути закінчена насамперед через повернення людей, а не просто територій». Народний депутат України Сергій Магера вважає: «На сьогодні в нашій країні реально не існує ніякої стратегії возз'єднання. Тому я підтримую ініціативу Національної платформи примирення і єдності: вона може дати той імпульс, якого сьогодні потребує Україна. Маю великі сподівання, що ця платформа дозволить виробити принципи інтеграції передусім людей, а з ними і територій. Радий тому, що до Маріуполя прибули депутати різних фракцій Верховної Ради, різних політичних поглядів і партій. Відверта розмова дасть підстави для того, щоб змусити владу, приймаючи рішення, враховувати думку жителів Сходу України. Сьогодні важливо повертати уми і серця людей - і це перше, що стоїть на порядку денному».


Світлина прес-служби міськради: «Ми - українці!» Вадим Бойченко і Сергій Сивохо вважають ключовою перемогою зміну менталітету людей.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)