Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Працює як годинник

Людмила Кудріна
16чер'21 12:26

Сервісний центр Маріуполя економить мільйони гривень і підвищує якість послуг для шкіл і дитсадків.

Унікальний для України проєкт виведення в аутсорсинг послуг з технічного обслуговування шкіл і дитячих садків, створення Сервісного центру установ освіти Маріуполя пропонується поширити на всю Україну, що дозволить бюджету заощадити за один рік близько 12 млрд гривень.

Як це діє

Ще зовсім недавно в Маріуполі технічним обслуговуванням займалися по два-три співробітники в кожній школі і дитячому садку. Зараз для всіх працюють 22 фахівці Сервісного центру установ освіти Маріуполя і роблять це, судячи з відгуків директорів і завідувачів, як годинник - чітко, оперативно і якісно.

А починалося все, як нагадав директор центру Олександр Ільїн, зі створення централізованої пральні: з 1 січня 2019 року почала працювати ділянка з прання білизни. Було закуплено новітнє італійське обладнання, 20 тисяч мішків роздані дитячим садкам для того, щоб можна було білизну збирати, перевозити, прати і доставляти назад. Сьогодні в цілодобовому режимі виконується прання 1-1,5 тонни білизни в день. Наступний етап - організація ділянки клінінгу з чищення килимів і м'яких меблів в дитячих садках, який стартував з 1 березня 2021 року і почав з Лівобережжя. Створена бригада з двох людей, закуплено сучасне обладнання, яке дозволяє на місці очищати і висушувати килимові покриття. На сьогодні ці роботи вже повністю виконані в 11 дитячих садках. Бригада надходить в розпорядження завідувачки, вона показує, що потрібно чистити, виділяє для цього приміщення.

«Питань зазвичай не виникає. Але бувають моменти, коли на чищення віддають килим, на якому перша пляма була посаджена ще 1975 року, проте назад хочуть отримати новий. Такого не може бути в природі, не дивлячись на всі наші старання і професійну хімію, яку ми застосовуємо. Найважливіше - ми прибираємо пил з цих килимів, і це головний ефект, який впливає на здоров'я дітей», - розповів директор центру.

З 15 березня цього року приступила до роботи ділянка сервісу. Спочатку тільки по Лівому берегу, до червня - по всьому місту. Організовано два пункти базування, перший розташований в Лівобережному районі - він обслуговує ще й Кальміуський район. Другий пункт - в Центральному районі з обслуговуванням також Приморського району. За кожним районом закріплено автомобіль, бригадир і бригада у складі п'ятьох осіб. Створено також диспетчерський пункт, де приймаються заявки від шкіл і дитячих садків, а далі вони передаються бригадам на виконання.

«Виходячи з «пілота» Лівобережного району, ми подивилися, які матеріали першої необхідності ми повинні закупити для того, щоб допомогти школам і садкам у виконанні заявок. Вже проведені торги на 200 тисяч гривень. Закуповуються пластикові труби для водопостачання і водовідведення, електроприлади, в тому числі вимикачі, розетки, кріпильні матеріали тощо. Перелік нескінченний», - розповів Олександр Ільїн.

На сьогодні Сервісний центр Маріуполя обслуговує 142 навчальних заклади міста, зокрема 59 шкіл і 75 дитячих садків. На ділянці сервісу зайнято 22 людей персоналу з обслуговування із середньою заробітною платою від 10 до 12 тисяч гривень.

У найближчих планах

Результати роботи сервісного центру були розглянуті на засіданні постійної комісії міськради з питань освіти за участі керівників всіх дев'яти освітніх округів шкіл і дитячих садків Маріуполя, а також профспілкової організації. За відгуками директорів і завідувачів установ освіти, швидкість і якість робіт значно зросли в порівнянні з тим періодом, коли в штатному розкладі за все і про все відповідали дві-три, а то і одна людина.

Зокрема, Наталія Зема, директор ЗОШ №10, розповіла, що її школа, найбільша на підконтрольній території Донецької області, подала 16 заявок в центр: «Радує те, як швидко і професійно все зробили. Раніше в штаті у нас не було електрика. А тепер сервісний центр і розетки встановив, і світильники. Була також оперативно виконана робота із заміни труб каналізації. У центрі дуже швидко реагують на аварійні ситуації, за що велика подяка».

Наталія Зема також зауважила: «Всі ці роботи виконувалися за рахунок коштів благодійної допомоги школі. Дуже добре, що зараз закуплені матеріали - ті ж труби і розетки. Але 200 тисяч гривень, на мій погляд, це мало для всіх установ». 

Щоб не було мало, а в самий раз, депутат міської ради, директор ЗОШ №40 Богдан Дужик запропонував керівникам установ освіти підготувати запити на 2022 рік, щоб на їх підставі сервісний центр міг сформувати бюджетну пропозицію і відстоювати її під час прийняття міського бюджету на наступний рік.

Голова постійної комісії міськради, ректор Маріупольського державного університету Микола Трофименко вважає: «Ми повинні передбачати в міському бюджеті кошти на поточні ремонти, за які береться сервісний центр».

Заступник міського голови Олександр Кочурін підкреслив: «Працівників стало менше, але їх зарплата більше, тому і результат інший. Профінансувати по 10-12 тисяч гривень кожному з трьох технічних співробітників в кожному навчальному закладі - не витримав би жоден міський бюджет. Впроваджені нами інструменти, коли утриманням територій займається «Зеленбуд», перуть білизну 27 співробітників централізованої пральні, а не 150 кастелянш, коли ми вводимо охоронну сигналізацію - все це разом економить міському бюджету близько 60 мільйонів гривень на рік, і ці кошти залишаються в сфері освіти і направляються на її розвиток».

Заступник мера також додав, що маріупольський проєкт буде представлений на розгляд Кабінету міністрів України для подальшого застосування і поширення досвіду по всій країні: «За попередніми розрахунками, це дозволить заощадити в Державному бюджеті України близкько 12 мільярдів гривень на рік. Тобто проводити щорічно додаткові капітальні ремонти в 100 школах України».

Створення сервісного центру, за словами директора департаменту освіти міськради Тетяни Братчикової, стало одним із знакових проєктів 2020-2021 навчального року. У новому навчальному році він отримає свій подальший розвиток.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)