Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

02кві'25

середа

Працювати в освіті - значить бути лідером

Людмила Єрмішина
02кві'21 14:30

В Маріуполі стартувала навчальна програма для директорів шкіл, яка допоможе розвивати сферу освіти в цілому і поповнить педагогічні можливості кожного вчителя індивідуально.

Ті, хто дає знання, впевнені: інформація - ключ до можливостей, інвестиція, яка окупається і приносить зиск. Лідерська програма для управлінців в сфері освіти, яка стартувала в Маріуполі, викликала великий інтерес серед директорів шкіл і отримала безліч позитивних відгуків. Реалізація проєкту стала можливою завдяки підтримці народного депутата України Вадима Новинського.

Зробити знання доступними

На перший модуль навчальної програми, який проходив в конференц-залі центру розвитку стартапів Mariupol 1991, зібралися 15 керівників шкіл міста. В ролі тренера - директорка ЗОШ №15 Тетяна Лугова, свого часу виступила однією з ініціаторок проведення конкурсу «Найкращі вчителі Приазов'я», який кілька років проводиться в Маріуполі за підтримки Групи Метінвест.

«Ще в січні Києво-Могилянська бізнес-школа оголосила про програму навчання для управлінців сфери освіти у Києві, участь в якій коштувала 68 тисяч гривень. Також необхідно було виконати ще низку умов, довівши свою компетентність і зацікавленість, - розповіла Тетяна Лугова. - Фінансове питання було найскладнішим, але, на щастя, народний депутат України Вадим Новинський підтримав нас. Він повністю оплатив внесок, забезпечивши таким чином доступ до нових знань не тільки для мене, а й інших керівників - отриману інформацію я буду передавати всім охочим».

Навчання передбачає п'ять різних тематичних модулів. Після кожного з них в Києві Тетяна Лугова зустрічатиметься з колегами, щоб обмінятися отриманими знаннями.

«Програма насичена, цікава, націлена на вирішення практичних завдань, які постають перед кожним керівником - починаючи від того, як ефективно співпрацювати з учителями, учнями та їхніми батьками, і закінчуючи тим, як «вирощувати» згуртований колектив, розробляти стратегію розвитку установи освіти або власну освітню програму», - зазначала Тетяна Лугова.
Безперервне навчання

Самі керівники, незважаючи на те що не перший рік очолюють свої установи, стверджують: участь в подібних програмах вважають необхідною умовою, що допомагає йти в ногу з часом.

«Розвиватися завжди цікаво. Саме положення про атестацію говорить про те, що ми щорічно повинні підвищувати свою кваліфікацію, - прокоментувала директорка школи-гімназії зі структурним підрозділом початкової школи №20 Валентина Волкова. - Для мене це не єдиний освітній проєкт, в якому я беру участь. Так, минулого року проходила навчання в київському центрі інноваційної освіти «Про.Світ», за підсумками якого мені незабаром належить захистити розроблену стратегію. І начебто багато вже знаєш, а все одно привноситься щось нове і для себе, і для своїх колег».

Перед співробітниками сфери освіти сьогодні постає чимало викликів, констатувала директорка Центру професійної освіти педагогів Ірина Святченко. Але завдяки командній роботі, великій мотивації і досвіду всі завдання будуть до снаги - величезна кількість успішно реалізованих проєктів в освітній сфері міста це доводить.


Світлина автора: Педагоги - завжди за розвиток. Директорка школи №15 Тетяна Лугова (ліворуч) ділитиметься з колегами отриманими знаннями протягом п'яти місяців.



Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)