Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Приазов’я, колоритне і багатогранне

Еліна Прокопчук
14кві'21 13:35

У Маріуполі представили туристичний бренд регіону – нові символи допоможуть залучити відпочиваючих і створити позитивний імідж нашого краю.

Коли нам говорять про Карпати, ми відразу уявляємо собі безкраї ліси, високі гори, ароматні сироварні на полонинах. А при згадці Львова будь-який українець скаже, що або був там, або збирається поїхати.

Але, якщо ви запитаєте у жителя Києва або Полтави, яке воно, Приазов’я, багато хто не знайде що відповісти. Наш регіон звикли асоціювати з одним лише морем. Недорогий сімейний відпочинок, лікувальні грязі. Ось і все, що спадає на думку недосвідченому туристу.

Але ми-то з вами знаємо, що нам є що показати: унікальні заповідники, музеї, пам'ятники культури і природи. Все це автори нового туристичного бренду об'єднали під назвою «Колоритне Приазов’я». Минулої середи в культурно-туристичному центрі «Вежа» пройшло обговорення нової айдентики регіону.

Не логотип, а інструмент

Проєкт розробляли фахівці Zruchno Travel і Bulanov büro на замовлення USAID. Голова Асоціації індустрії гостинності України Олександр Лієв розповідає: «Приазов’я має велику туристичну перспективу. Є стримуючі фактори – сезонність, конкуренція курортів, відсутність керованого туристичного потоку. Але якщо їх подолати, тут можна заробляти на туризмі і створювати нові робочі місця».

За його словами, вже зараз завдяки відпочиваючим наш регіон отримує 20 млрд грн на рік. 

«Якщо використовувати ці кошти для розвитку, можна домогтися успіхів. Зараз ми працюємо над дорожньою картою в цьому напрямку, і перший крок – створення айдентики», – говорить Олександр Лієв.

Важливо розуміти, що туристичний бренд – це не просто красивий логотип.

Маріуполь став першим з п'яти міст, де провели регіональну презентацію туристичного бренду Приазов'я

В першу чергу це маркетинговий інструмент, завдяки якому можна просувати Приазов’я. Щоб розробити його, творці поспілкувалися з представниками туризму в різних містах, провели дослідження і зустрічі з експертами.

У підсумку у авторів народилося кілька ідей: одна з них мотивувала мандрівників об'їздити всі маяки Приазов’я, інша – поєднала в собі три знаки: мітку на карті, сонце і черепашку. Разом вийшов символ, що нагадує апостроф, – його пропонували ставити в українському слові «Приазов’я».

Стрілка, парасолька, літачок

Третій варіант отримав найбільше позитивних відгуків, його автори і затвердили. В основі бренду – стрілка навігатора, яка мотивує подорожувати і рухатися далі. Також вона нагадує паперовий літачок, що відразу асоціюється з дитинством і легкістю. Шість стрілочок-літачків складаються разом, в єдину фігуру, яка нагадує пляжну парасольку. 

«Кожен з них символізує шість локацій Приазов’я: Маріуполь, Бердянськ, Мелітополь, Кирилівку, Генічеськ, Арабатську стрілку. Це буде мотивувати туристів відвідати всі ці місця», – розповідає графічний дизайнер, засновник студії Bulanov büro Дмитро Буланов. 

Також автори пропонують слоган «Колоритне Приазов’я». Саме це словосполучення з хештегом можна буде використовувати для рекламних і маркетингових комунікацій.

Дизайнери розробили брендбук, в якому можна побачити, як нова символіка лягає на різні аксесуари – тетраподи, пляшки, чашки. Також створили шаблони для презентацій, постів, буклетів. Оригінально виглядає ідея магніту – в кожному місті турист повинен зібрати по літачку, а потім з'єднати їх разом. Колірну гамму вибрали теж неспроста. Яскраві кольори символізують море, степи, парки. «Брендбук зможуть використовувати у своїй роботі туристичні активи Маріуполя, Кирилівки, Мелітополя, Бердянська. Разом з тим у кожного міста збережеться свій бренд», – говорить Дмитро Буланов.

Нова система туристичних пріоритетів

Директор – головний редактор газети «Приазовський робочий», голова постійної депутатської комісії Маріупольської районної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища, розвитку туризму та курортних зон Олена Калайтан позитивно оцінила нові символи регіону: «Є досить повний брендбук, де представлена і можлива сувенірна продукція. У кіосках «Приазовського робочого» ми із задоволенням помістили б для туристів і гостей міста сувеніри з айдентикою Приазов'я».

Також вона зазначила, що сьогодні курортний сезон в Приазов'ї асоціюють з бюджетним відпочинком на морському узбережжі, а це – всього кілька літніх місяців в році. 

«Тому серед основних завдань – створити керований туристичний потік у Приазов'ї дев'ять місяців на рік, систему управління туризмом у регіоні та збільшити виробництво товарів, які мають попит. Логотип – це тільки обличчя бренду, за яким приховані основні смисли, і належить вибудувати нову систему туристичних пріоритетів», – підкреслила Олена Калайтан.

За її словами, сьогодні територіальним громадам варто подивитися на перспективи розвитку туризму зі стратегічної точки зору. Зараз, наприклад, на морському узбережжі тон задають приватні бази відпочинку, а не громади. 

«Але ж у нас є що показати і про що розповісти, і це не тільки море – Приазов'я дійсно колоритне. У період пандемії ми маємо запас часу – бренд у нас вже є, залишилося наповнити його привабливими туристичними смислами», – резюмувала Олена Калайтан.


Світлина Аліни Комарової: Ставка на локальний туризм. Зараз, коли кордони багатьох країн закриті для українців, саме час пізнавати свій край.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)