Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Приклад для наслідування

Альбіна Баркова
12бер'21 14:30

У Маріуполі презентували перший методичний посібник для комітетів самоорганізації населення України - в якості базового прикладу було взято наше місто.

На цьому тижні у Фонді розвитку Маріуполя підвели підсумки проєкту «Розвиток фронт-офісів КСН» і презентували методичне видання, вперше розроблене в Україні.

Головне - бажання розвиватися та навчатися

Програма «Розвиток фронт-офісів комітетів самоорганізації населення» стартувала в жовтні 2020 року на прохання представників маріупольських КСН. Курс навчальних лекцій проходив завдяки об'єднанню зусиль Маріупольської міської ради, Фонду розвитку Маріуполя, Програми «U-LEAD з Європою».

Генеральний директор Фонду розвитку Маріуполя Лілія Малицька розповіла журналісту «Приазовського робочого», наскільки даний проєкт був важливий для городян: «Рік тому представники КСН пройшли серію тренінгів у рамках проєкту «Активні громадяни», де вони відправляли листи з анкетами до рубрики «Зворотній зв'язок» і говорили про те, що хотіли б отримати нові знання та навички публічного управління, стресостійкості та комунікації - як у спілкуванні з жителями, так і з представниками органів влади. Писали і про те, що їм потрібно підтягнути навички користування комп'ютерною технікою».

Такі потреби лягли в основу проєкту «Розвиток фронт-офісів КСН». Протягом шести місяців 45 голів, секретарів та активістів КСН з ​​усіх районів міста знайомилися, говорили про проблеми і досягнення, шукали шляхи вирішень важких ситуацій і робили повне перезавантаження КСН у більш комфортний і зручний сервіс для жителів.

«Наш проєкт тривав півроку. За цей час ми провели з представниками КСН 46 годин у режимі онлайн-конференцій на платформі ZOOM. Була розроблена програма тренінгів, на яких ми актуалізували потреби КСН, задавали питання, що хвилюють представників структурних підрозділів Маріупольської міської ради, і покращували навички ефективної комунікації в складних і конфліктних ситуаціях. В рамках проєкту був пройдений інтенсивний курс навчання за напрямками: «Ефективна комунікація, залучення жителів», «Інструменти електронної демократії», «Особливості роботи з «важкими» одержувачами послуг», - розповіла генеральний директор Фонду розвитку Маріуполя.
Ефективний результат

Однією з важливих складових проєкту «Розвиток фронт-офісів КСН» стала розробка дорожньої карти щодо вирішення проблем жителів. Вона була створена за допомогою фахівців і лягла в основу методичного посібника.

«Це видання для всіх громад України. Воно може стати корисним для кожного. У ньому розповідається, що таке органи самоорганізації населення, яка їхня роль і чому важливо їх розвивати», - поділилася Лілія Малицька.

За словами начальника управління «Секретаріат ради» Юлії Стамбулжи, програма для представників КСН допоможе скласти план майбутнього розвитку громади.

«Учасниками був засвоєний великий обсяг інформації. Такі курси стали корисними для Маріупольської міської ради та місцевих КСН саме тому, що в місті активно вдосконалюються навички представників організації в питаннях надання якісних послуг нашим жителям. Дуже важливо, щоби кожна людина, яка звернеться до комітету, була задоволена якістю обслуговування. Посібник, розроблений за програмою, зможе підштовхнути нових фахівців до грамотної роботи», - розповіла Юлія Стамбулжи.

За словами учасників проєкту, всі навички, які вони отримали під час програми, вже застосовуються на практиці.

«Цей проєкт - місток ефективного спілкування між представниками КСН і мешканцями міста. Ми стали більш лояльними, врівноваженими та навчилися спілкуватися з мешканцями. Я вважаю, що посібник дуже важливий для нашої громади, особливо для новачків, які тільки приходять у наш колектив. Завдяки допомозі робота КСН буде якісною та безперервною», - розповіла голова КСН «Жемчужный» Ольга Крехович.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)