Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Прокотися з вітерцем

Еліна Прокопчук
11чер'21 09:26

У Маріуполі почав роботу перший швидкісний катер - жителям пропонують подивитися на місто з моря

У будь-якому морському місті туристи «літають» на бананах, прогулюються на катерах, п'ють шампанське на білих яхтах. У Маріуполі цей напрямок тільки розвивається: останнім часом у нас з'являється все більше водних розваг. Нещодавно на узбережжі пришвартувалися швидкісні катери. Пасажири, які встигли покататися по хвилях, кажуть: прогулянка дарує драйв, відчуття свіжості та свободи.

Швидкі, комфортні, безпечні
З катера відкривається прекрасна панорама на акваторію моря, узбережжя та порт

Організовує прогулянки приватне підприємство з двадцятирічним досвідом роботи. До цього маріупольці катали відпочиваючих на Білосарайській косі, в Бердянську, а до війни - навіть у Криму. Закинути якір у рідному місті мріяли давно, але для цього потрібно було отримати цілий ряд дозволів.

Власниця підприємства Наталія Якименко розповідає: «Дивно, що в півмільйонному місті біля моря не було прогулянкових катерів. Ми працюємо по букві закону: в Києві отримали кваліфікаційні свідоцтва на катери, вони відповідають вимогам міжнародної конвенції з охорони людського життя на морі. Підписали договір з міськрадою - влада пішла назустріч новим можливостям відпочинку на узбережжі».

Щоб ми самі переконалися в безпеці катерів, водій Георгій Якименко показує нам «начинку».

Він каже: «Наш катер розрахований на 30 посадкових місць. Для кожної людини передбачені рятувальні жилети, катери проходять техогляд, всі водії мають права на управління плавальним засобом».

Ми цікавимося: «Рятувальні круги є?» Водій пояснює - на сучасному швидкісному катері вони вже не потрібні: «Круги - це минуле століття. Їх використовували, коли по п'ять чоловік каталися на маленьких човниках. Один круг витримує одну людину. А в нас є спеціальні сертифіковані плоти, кожен з яких витримає 15 осіб. У випадку небезпечної ситуації пасажири чіпляються за них».

Усього на підприємстві п'ять катерів. Вони українського виробництва, але з японською технікою. «Подивіться, це склопластиковий корпус, - показує Георгій. - Усередині навігаційне бортове обладнання, виконане за останнім словом техніки. І воно, і двигун - японського виробництва. Всі наші катери швидкі, комфортні, безпечні».

Немає аналогів в Україні

Коли ми тільки дізналися про запуск прогулянок, побачили анонс - перші швидкісні катери в Україні. Багато маріупольців здивувалися: катають з вітерцем і в Бердянську, і в Одесі. У чому ж відмінність? На це питання охоче відповідає Георгій Якименко: «По-перше, вони потужні, але головне - ми працюємо легально, у нас є ліцензія, і в документації чітко сказано - прогулянкові катери. А те, що називають швидкісними катерами в Україні, - зазвичай вимиті рибальські судна. На них ставлять дерев'яні лавки та катають людей. Але на паперах їх основна мета - промисел».

За словами водія, таких катерів, як у Маріуполі, в інших містах немає. Зараз покататися на них можна кожен день з 10:00 до 20:00. Морська подорож стартує від яхт-клубу «Азовсталь» і триває 20 хвилин. За час прогулянки пасажири бачать акваторію Азовського моря, порт, міський та пляж Піщаного. Аби всі встигли зробити фото на пам'ять, водій робить у морі зупинку.

«З моря місто виглядає зовсім по-іншому, відкриваються чудові краєвиди, - каже Георгій Якименко. - Прогулянки на швидкісному катері подарують незабутні емоції. Він віражує, для пасажирів це - атракціон».

Незважаючи на це, кататися йдуть навіть батьки з маленькими дітьми. Це можливо, тому що сильної вібрації на катері немає, а сидіння зручні.

Увечері катер підсвічується, на борту грає весела музика. Але з настанням темряви прогулянки припиняються - в зоні ООС вночі в море виходити не можна.

Шоу човнів у Маріуполі

Спробували покататися на швидкому катері й ми. Емоції дійсно яскраві - теплий вітер дме в обличчя, за бортом летять бризки. Водій маневрує, і пасажири кричать: «Юху-у-у». Після прогулянки люди аплодують і дякують за запуск нової розваги.

Наталя та Георгій кажуть: «Для нас прогулянки - це не просто робота, а сенс життя. У Маріуполя великий туристичний потенціал, тому ми хочемо розвивати цей напрям». За довгі роки роботи бізнесмени встигли познайомитися та подружитися з багатьма колегами в Україні й за кордоном. Їх усіх вони мріють зібрати в Маріуполі. Георгій ділиться планами: «Ми хочемо організувати в Маріуполі човнове шоу: запросити сюди виробників катерів, гідроциклів, кайтів, шайб, парашутів. Влаштувати для відпочиваючих виставку, розважальну програму, прогулянки. Сподіваюся, мету вдасться здійснити».

Світлина Альбіни Баркової. Перевірено на собі. Прогулянка на катері дарує незабутні емоції та заряд позитиву.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)