Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Різні, але рівні

Еліна Прокопчук
27сер'21 10:42

Що робить нас українцями? Паспорт національного зразка? Місце народження - від Маріуполя до Карпат?

«Документально» - так, але, напевно, важливіше щось набагато глибше, особисте, майже приховане від сторонніх очей. Це любов до своєї землі, людей, що живуть разом з тобою в рідній країні, широких золотавих полів і блакитного чистого неба.

З дитинства ми чуємо ніжні слова маминих колискових. Трохи пізніше - замислюємося на шкільних уроках історії. Беремо рюкзак і їдемо по країні. Ось вони: гори, поля, моря, озера! Тільки любов робить нас патріотами. І в кожному з нас, незалежно від місця проживання, національності та професії, вона є.

У 30-й День Незалежності ми згадуємо про минуле, говоримо про сьогодення і мріємо про майбутнє. В історії країни - славні козаки й гетьмани, серед нас - сучасні герої, які охороняють нашу землю. Що попереду? Ми сподіваємося, мирна, сильна, європейська Україна.

24 серпня маріупольці з розмахом відзначили ювілей Незалежності України. Журналісти «Приазовського робочого» разом з жителями співали гімн, спостерігали за виставами і гуляли сквером, щоб розповісти вам, як пройшов цей історичний день.

Разом з Україною

По всій країні святковий вівторок почався однаково. Жителі міст і сіл спостерігали за тим, що відбувається в серці України - на київському Хрещатику. Там зібралися тисячі людей: всі хотіли відчути єднання, побачити парад нашої армії і нову техніку, почути промову Президента.

У центрі столиці відбувся святковий парад Збройних сил України. У ньому взяли участь три колони - піша, повітряна і механізована. Столицею в святкових рядах пройшли понад п'ять тисяч військових, чотириста одиниць озброєння і техніки, в небі - сто літальних апаратів.

Президент України Володимир Зеленський вручив державні нагороди військовослужбовцям, а також державним і культурним діячам. Він привітав українців зі святом, нагадав про славну історію нашої країни і закликав громадян бути однією сім'єю. Прямо на трибуні він підписав указ про нове свято, яке в Україні відзначатиметься 28 липня, в день хрещення Русі.

«Ми молода держава з тисячолітньою історією. Ми нащадки могутньої країни, яка була центром Європи. Але нам слід не просто відчувати себе відповідно. Ми мусимо поводити себе відповідно, - зазначив Президент України. - Зі Сходу до Заходу, україномовні і російськомовні, ми маємо бути однією сім'єю. Тому що об'єднує нас Україна. Тому що всі ми говоримо їй: «Ти у мене одна!» Тому що всі ми її захищаємо. Різні. Рівні. Рідні».

Трансляцію параду побачили і маріупольці. У Театральному сквері спеціально встановили великий екран і стільці для всіх охочих - можна було разом перейнятися святковою атмосферою.Жителі прийшли у сквер у вишиванках, національних українських сукнях і костюмах. Разом з маріупольцями за парадом спостерігали мер міста Вадим Бойченко і голова Донецької обласної державної адміністрації Павло Кириленко.

Коли трансляція параду почалася, всі відчули, що ми теж - частина великого свята нашої країни. Після слів Президента України та військових маріупольці плескали і, як тільки зазвучав гімн, - співали. Кожен встав і приклав руку до серця - в знак любові до України.

Такий перегляд об'єднав не лише маріупольців, які разом зустрічали свято. Ми знали: за 100, 300 і 1000 кілометрів українці теж дивляться парад! І ми всі - в загальному пориві - пишаємося своєю країною.

Наша сила - в єдності

Після закінчення трансляції параду свято продовжилося на площі Свободи. В першу чергу міський голова Вадим Бойченко, голова Донецької обласної державної адміністрації Павло Кириленко та всі небайдужі жителі поклали квіти до пам'ятника Воїнам-Визволителям, вшанувавши пам'ять усіх героїв, які віддали своє життя за свободу нашої країни.

На площі настрій був святковим на всі сто - жителі вже зібралися біля сцени. Вони тримали в руках синьо-жовті прапори, робили селфі біля фонтану, гуляли парком. З вітальним словом до маріупольців звернувся Вадим Бойченко:

«День Незалежності - це свято кожного з нас, кожного міста і села. 30 років - це тільки початок, час, коли попереду багато звершень і досягнень. Я вірю, що найяскравіші події ще чекають на нашу країну і наш Маріуполь. Для нас Незалежність - це символ сили і єдності нашого народу, свободи і прагнення до щастя».

Також містян привітав Павло Кириленко. Він подякував захисникам нашої країни і закликав мешканців бути єдиними:

«30 років ми з вами боремося з культурним, політичним тиском імперських країн, розвиваємо нашу незалежну країну. Важко уявити, якими були б права і свободи українців, якби у нас не було своєї держави. Хочу сказати слова подяки всім героям, які охороняють нашу країну. Наша сила - в єдності».

Командувач операції Об'єднаних сил Олександр Павлюк, який теж був присутній на святі, зазначив:

«30 років тому прагнення українців здійснилися, тисячолітня боротьба не пройшла марно. Ми отримали вільну державу і мріяли жити у мирі. Але сім років тому зрозуміли, що, тільки маючи потужні Збройні сили, можемо творити майбутнє. Всі ці роки ми захищаємо Україну від агресії. Головне для нас - не техніка, а люди, які можуть до кінця стояти за цінності, в які вірять. Тільки разом - армія і народ - ми можемо перемогти».
Мікс українських пісень і жовто-синя квітка

Поздоровлення змінилися яскравим святковим флешмобом. Його виконали 600 дітей - вихованців палаців культури і будинків творчості, музиканти Маріупольської камерної філармонії, оркестр Національної гвардії і солісти нашого міста.

Директорка департаменту культурно-громадського розвитку Діана Трима розповіла:

«Мета флешмобу - показати, що ми любимо свою країну, що Маріуполь - красиве і сучасне місто. Спочатку ми хотіли підібрати одну відому пісню і під неї поставити танець, але вирішили зробити нарізку з найпопулярніших композицій у різних музичних жанрах: реп, рок, поп. Результат перевершив наші очікування - діти в короткий термін дуже добре підготувалися до виступу».

Глядачі почули знайомі мотиви - першою прозвучала пісня «Несе Галя воду». Діти почали підніматися на сцену, всі разом вони співали, танцювали і показували рухи глядачам на площі. Одні за одним грали народні та сучасні хіти - «Край, мій рідний край», «Добрий ранок, Україно», «Все буде добре» та інші.

У фіналі діти виклали прапор України і жовто-синю квітку - символ нашого краю. Учасники розповідають: до флешмобу готувалися всього два тижні. Репетирувати доводилося часто, але це було того варте. Тринадцятирічна Настя Шкаленкова каже:

«Я займаюся в танцювальному колективі «Формула», під час флешмобу ми виступали в першому ряду. Це було дуже відповідально - на нас дивилися вчителі, батьки, глядачі. Я рада, що все вийшло. Тепер ми будемо гуляти з сім'єю і друзями, відзначати свято».

Маріупольці були прекрасні - в атмосфері панував дух свята, єдності й гордості за нашу Україну.

Світлина Аліни Комарової: В жовто-синіх кольорах. Флешмоб на площі Свободи надовго запам'ятався маріупольцям - глядачі разом співали відомі хіти, всіх об'єднала гордість: український прапор - символ свободи і незалежності.

Світлина Аліни Комарової: З​​ Україною в серці. Вадим Бойченко і Павло Кириленко привітали маріупольців.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)