Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

04кві'25

п'ятниця

Рекордний урожай

Альбіна Баркова
17вер'21 13:23

В Україні завершився збір ранніх зернових та зернобобових культур

Україна буде з хлібом – про це говорять результати першого етапу збиральної кампанії: в країні намолочено рекордну кількість ранніх зернових і зернобобових культур – 44,8 млн тонн. Активний збір проходив і в Донецькій області, в тому числі в Маріупольському районі.

Підтримка держави

На початку вересня міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко провів онлайн-конференцію, на якій підсумував результати першого етапу збиральної кампанії цього року. Роман Лещенко зазначив, що збір ранніх зернових культур в Україні завершено. На площі 10,2 млн га, які становлять 100% до прогнозу, було намолочено 44,8 млн тонн зерна – такий урожай став рекордним за всю історію України. Всього було намолочено 32,8 млн тонн пшениці, ячменю – 10 млн 94 тис. тонн, гороху – 570 тис. тонн. Крім того, завершилося і збирання ріпаку – намолочено 2,8 млн тонн.

Міністр підкреслив, що одним з факторів, завдяки якому вдалося домогтися такого високого результату, стала розширена програма державної підтримки агросектору: «За 7 місяців 2021 року аграрії отримали на часткову компенсацію вартості вітчизняної сільськогосподарської техніки та обладнання 546 мільйонів гривень, в рамках державної програми здешевлення кредитів також було виділено 565 мільйонів гривень. Крім того, за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» для рефінансування раніше отриманих позик, на капітальні інвестиції та як антикризові кредити на поповнення обігових коштів під 0% аграрії отримали понад 26 мільярдів гривень».

Українське сільське господарство вперше отримало в такому обсязі доступний фінансовий ресурс для ведення господарської діяльності.

«Ця підтримка вже дала свої плоди – в прямому сенсі цього слова. Тому наше міністерство буде робити все можливе, щоб розширити цю підтримку до 1% ВВП», – підкреслив Роман Лещенко.

А перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький в інтерв'ю телеканалу «Дім» зазначав, що цього року найбільші показники по збору ранніх зернових в Одеській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Дніпропетровській і Харківській областях.

«Фактично в цих регіонах урожай – понад 3 мільйонів тонн, а в Одеській області навіть понад чотирьох. Це позитивно, оскільки минулого року в цих регіонах була посуха – постраждали фермери, а в поточному році було багато опадів, що й компенсувало. Цей пояс став рекордсменом по першому сезону ранньої зернової групи», – сказав Тарас Висоцький, додавши, що в країні проблем з виробництвом борошна і хліба точно не буде.
Донеччина теж в плюсі

Збирання ранніх зернових культур не було простим для аграріїв Донецької області. Холодна весна і природні катаклізми влітку доставили чимало клопоту і збитків, проте результати збору стали винагородою за працю.

Як повідомили в департаменті агропромислового розвитку та земельних відносин Донецької обласної державної адміністрації, збір врожаю у 2021 році почався на два тижні пізніше звичайного. Така затримка пов'язана зі складними погодно-кліматичними умовами, які склалися на території області протягом червня та липня.

У поточному році на полях області зібрали ранні зернові культури на площі 527,2 тис. га, з них: озимі культури на зерно – 397,5 тис. га; ранні ярі зернові та зернобобові культури – 129,7 тис. га. Крім того, підлягав збиранню озимий та ярий ріпак на зерно з площі – 5,4 тис. га.

«Велике значення для досягнення рекордних результатів мала злагоджена робота аграріїв, сприятливі цього року ґрунтово-кліматичні умови, а також розширена програма державної підтримки агросектору», – Роман Лещенко, міністр аграрної політики та продовольства України

Станом на 2 вересня ранні зернові та зернобобові культури на Донеччині вже були зібрані, як і по всій території України, а це на 30,2 тис. га більше, ніж у попередньому році. Так, озимої пшениці зібрано з площі в 381,1 тис. га, валовий збір склав 1 млн498,1 тис. тонн при врожайності 39,3 центнера з одного гектара.

Озимий ячмінь був зібраний з 14,6 тис. га, а валовий збір склав 52 тис. тонн при врожайності 35,6 центнера з гектара, що значно більше, ніж у 2020 році, а валовий збір ярого ячменю з площі більш ніж 101 тис. га склав 425,5 тис. тонн.

Що стосується Маріупольського району, то Мангушська, Нікольська, Сартанська, Кальчицька та Маріупольська громади зібрали понад 212 тис. тонн злакових культур, а саме: озимої пшениці та тритикале – майже 169 тис. тонн, жита – 102,4 тонни, ячменю – 7 тис. тонн. Ярої пшениці та ячменю загалом було зібрано понад 8 тис. тонн, вівса – 27 тонн, гороху – понад 27 тис. тонн. Урожай ріпаку склав 1,2 тис. тонн.

Голова Маріупольської районної держадміністрації в Донецькій області Наталія Букрєєва розповіла «Приазовському робочому», що нештатних ситуацій в аграріїв району при зборі врожаю практично не було. Єдине, що завадило роботі – літні дощі.

«Якщо у 2020 році ґрунт був занадто сухий, то в нинішньому навпаки – надмірно вологий. Незначна частина культур загинула під час вітрів і опадів у вигляді граду, – зазначила Наталія Букрєєва. – Проте урожай в Маріупольському районі гідний – сільгоспвиробники задоволені виконаною роботою».

У Сартанській об'єднаній територіальній громаді, за словами голови військово-цивільної адміністрації Олександра Куркчи, велику територію посівів обробляє агрохолдинг HarvEast: «Завдяки тому, що у холдингу досить сучасної техніки, урожай був зібраний оперативно, ніяких проблем не виникало. Ми задоволені результатами цього року».

Зараз в Маріупольському районі, як і по всій країні, стартував посів озимих культур. Прогнозована площа посіву – 17946,5 га, з них пшениці – 17696,5 га, ячменю – 100 га, озимого ріпаку на зерно – 170 га.



Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)