Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Ризикували собою в битві з радіацією

Альбіна Баркова
28кві'21 12:10

До 35-річчя з дня катастрофи на Чорнобильській АЕС ліквідатори наслідків аварії отримали подарунки від Блоку Вадима Бойченка.

В історії України чимало скорботних дат, спогади про які пронизують нас болем. Одна з них – 26 квітня 1986 року. Рівно 35 років тому катастрофа на Чорнобильській атомній електростанції розділила життя тисяч людей на «до» та «після». Саме з цього дня в наше життя увійшли слова «радіація», «ліквідатори», «четвертий енергоблок», «укриття».

На сьогодні в Маріуполі проживає 1700 учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. До 35-ї річниці міська влада виділила кожному ліквідатору матеріальну допомогу в розмірі 2 тис. грн і продуктові набори.

З вдячністю від Маріупольської міської ради, Маріупольської районної ради та команди міського голови Вадима Бойченка подарунки героям та їхнім дружинам вручила депутат Маріупольської районної ради, головний редактор «Приазовського робочого» Олена Калайтан.

«У наших серцях ніколи не згасне пам'ять про Чорнобильську катастрофу. Для мене ліквідатори – справжні герої України, які встали щитом для безпеки народу і змогли локалізувати аварію. Вони ризикували собою і своїм здоров'ям заради нас. Спасибі їм за це! Завдяки мужності та справжньому героїзму простих людей, серед яких було і чимало маріупольців, ядерну загрозу вдалося зупинити», – зазначила Олена Калайтан.
Відразу після катастрофи на атомній станції загинула 31 людина. За різними даними, від 600 до 800 тисяч осіб з усього Союзу брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Від 4 до 10 тисяч людей загинули від наслідків вибуху. Понад 70 тисяч отримали інвалідність

У КСН «Морський» депутат вручила продуктові набори ліквідаторам Володимиру Бєлкіну та Миколі Олешку. Поспілкувалася Олена Калайтан і з дружинами ліквідаторів Тетяною Єрьоміною та Валентиною Коваленко. На жаль, їхні чоловіки не дожили до наших днів.

За словами Валентини Коваленко, її чоловік Віталій з 1966 по 1974 рік брав безпосередню участь у підземних випробуваннях ядерної зброї на Семипалатинському ядерному полігоні. А вже у 1986 році, в 50 років, був направлений на ліквідацію наслідків аварії на ЧАЕС. «Радіація негативно позначилася на здоров'ї Віталія, він часто відчував нездужання і головний біль», – розповідає вдова. У 2003 році, у віці 67 років, Віталій Коваленко пішов з життя, залишивши дружину і двох дітей.

«35 років тому ваш чоловік став одним з тих, хто подарував всім нам новий шанс для життя. Завдяки цьому ми отримали можливість розвивати Маріуполь. Сьогодні на знак подяки міська влада створює вам комфортні умови для якісного лікування та реабілітації. Місто набуває нового транспорту, щоб ви могли їздити з комфортом, розширюється пакет соціальних послуг, щоб ви відчували турботу про себе. Ми завжди готові Вам допомогти!» - підкреслила Олена Калайтан.


Світлина Аліни Комарової: Дорожче життя. Валентина Коваленко показує Олені Калайтан альбоми з фотографіями чоловіка, який ціною свого здоров'я врятував мільйони людей.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)