Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Робота металургів – основа економіки

Еліна Прокопчук
24лис'21 11:41

Народний депутат України Сергій Магера поспілкувався з виборцями – працівниками меткомбінату імені Ілліча Групи Метінвест, а також побував на будівельних майданчиках нових виробничих об'єктів підприємства

Народний депутат України Сергій Магера завжди на зв'язку із маріупольцями – регулярно проводить громадські прийоми, допомагає втілювати міські проєкти. І постійно радиться з виборцями, які рішення варто підтримати насамперед. Минулого понеділка Сергій Магера побував на меткомбінаті імені Ілліча Групи Метінвест. Народний депутат України цікавився планами металургів, якою є економічна ситуація на підприємстві, як воно модернізується. Сергій Магера зазначає: вже наступного тижня Верховна Рада України розглядатиме бюджет на 2022 рік. Перед тим, як його стверджувати, логічно було б поговорити з тими, хто вносить до нього чималу частку фінансів.

Кисень найвищої якості

Насамперед народний депутат України побував у кисневому цеху. Там кипить робота цілодобово: робітники наповнюють і відвантажують балони з найціннішими ліками в пандемію коронавірусу – рятівним киснем. На нього чекають у лікарнях Маріуполя, Києва, Херсона та інших міст України. Виконувач обов'язків начальника кисневого цеху меткомбінату імені Ілліча Сергій Макмак розповідає: «Щодня ми передаємо до 15 тонн рідкого та до 2 тисяч кубів газоподібного кисню. Роботи побільшало – відвантажувати балони допомагають люди, відряджені з інших цехів». Крім того, керівник зазначив, що меткомбінат має всі необхідні документи на виробництво кисню для медичних установ.

Сергій Магера поставив питання про роботу цеху та плани, поспілкувався зі співробітниками. Разом із журналістами народний депутат України оцінив хід будівництва нової сучасної повітророзподільної установки.

«Її продуктивність – 25 тисяч кубічних метрів на годину. Ця установка має задовольнити потреби меткомбінату у кисні, – каже Сергій Макмак. – Зараз в експлуатації перебуває шість повітряних установок, п'ять із них застаріли, це виробництво 1970-х років. Після будівництва та введення в експлуатацію сучасного обладнання ці блоки планується вивести та демонтувати. Головна перевага нового агрегату – він буде потужнішим і продуктивнішим».

Будівництво планують завершити у 2022 році.

Аглофабрика продовжує змінюватись

Також Сергій Магера побував на аглофабриці меткомбінату імені Ілліча. Нагадаємо, там уже відбулася масштабна модернізація – внаслідок викиди пилу скоротилися на 90%. Наразі екологічний проєкт реалізується у корпусі випалу вапняку.

Начальник відділу охорони навколишнього середовища меткомбінату імені Ілліча Володимир Колодочка каже: «Випалення вапна відбувається на чотирьох конвеєрних машинах, продуктивність кожної – 20 тонн на годину. Наразі ми реконструюємо на них газоочисні споруди».

Нове газоочищення буде оснащене чотирма рукавними фільтрами, і після реалізації проєкту викиди пилу скоротяться до мінімуму. Він буде реалізований до кінця року, його бюджет – 200 млн. грн.

«Зіставляю свою позицію з думкою жителів»

Після спілкування та огляду виробничих об'єктів Сергій Магера зазначив: «Я вдячний керівництву Групи Метінвест за можливість побачити нові проєкти, поговорити з людьми. Мені завжди цікаво зустрічатися з виборцями, дізнаватися, чим живуть маріупольці. Наступного тижня парламент розглядатиме бюджет на 2022 рік, і я зіставляю свою позицію з думкою мешканців».
Також Сергій Магера поділився враженнями від побаченого – нові проєкти допоможуть наблизитись до вирішення багатьох міських проблем. «Важливо, що модернізується кисневий цех і робота з надання допомоги медикам продовжуватиметься. Екологічні проєкти також дуже значимі для Маріуполя. Група Метінвест вкладає гроші у покращення екологічної ситуації у місті, надає мешканцям стабільну роботу та високу заробітну плату. У складний час меткомбінати допомагають Маріуполю вижити та значно підтримують економіку України».


Світлина Аліни Комарової: Спілкування та підтримка. Для Сергія Магери важливо знати, чим живуть виборці та яка допомога потрібна людям від центральної влади.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)