Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

04кві'25

п'ятниця

Руйнівники свята

Альбіна Баркова
12січ'22 08:54
Вандали мають знати
- За порушення громадського порядку хуліганам загрожує не лише штраф, а й арешт.
- Хуліганство, яке супроводжується особливою зухвалістю або винятковим цинізмом, карається штрафом від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або арештом терміном до шести місяців, або обмеженням волі терміном до п'яти років.
- Ті самі дії, вчинені групою осіб, караються обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на строк до чотирьох років.
- Якщо хуліганські дії були вчинені особою, яка раніше була судима за хуліганство, їй загрожує позбавлення волі на строк від двох до п'яти років.
- Хуліганство, вчинене із застосуванням вогнепальної чи холодної зброї, карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

Поки одні створюють святкову атмосферу в місті, інші її безсоромно руйнують.

«Приазовський робочий» з'ясував, що пошкодили вандали під час новорічних та різдвяних свят, наскільки великі руйнування та чи вдалося знайти хуліганів?

Підсумки післяноворіччя

Нинішнього сезону псувати новорічні локації в Маріуполі розпочали наприкінці грудня. Так, у ніч із 24 на 25 грудня у Ювілейному парку імені Гурова вандали відкрили ярмаркові будиночки біля сцени. З п'яти встановлених МАФів у двох зламали замки та пошкодили ролети, але всередині будиночків нічого не зникло. Що це було й нащо, з'ясовує поліція.

Також від дій вандалів цього року постраждала найпопулярніша фотозона – з казковими гномами, яка встановлена ​​на Театральній площі біля поштової резиденції Діда Мороза. Декілька гномів зірвали з кріплень і перенесли на десятки метрів від основної локації. Хто і з якою метою це зробив, невідомо.

Як розповіла начальниця відділу промоції підприємства m.EHUB Тетяна Верцанова, незвичайна святкова інсталяція страждала від рук безвідповідальних маріупольців неодноразово: «Гномів чіпають постійно, бо з ними фотографуються. Але одна річ – сфотографуватися на їхньому тлі, а інша – забратися всередину конструкції, дістати хвою, зірвати шапочки. Через те, що з конструкцій періодично витягують гілки, у них з'явилися лисинки. Однак, незважаючи на вихідні та святкові дні, наші співробітники оперативно відновлюють цю та інші локації та намагаються запобігти подальшим пошкодженням».

Також Тетяна Верцанова зазначила, що неодноразово ламали святкові декорації у лівобережному парку «Веселка». Деякі намагалися осідлати світлодіодних оленів, встановлених на газонах парку:

«Через те, що люди залазили на конструкцію, ламався механізм, і вбудована гірлянда припиняла свою роботу. Це можна порівняти з торішніми випадками, коли вандали навмисне псували розписних биків – символи 2021 року, але тоді збитки були більшими».

А випадок, який стався на ковзанці у Театральному сквері в ніч з 1 на 2 січня, взагалі з низки кричущих. Камера вуличного спостереження зафіксувала на відео, яке швидко поширилося мережею, як приблизно о першій ночі двоє чоловіків довго стояли біля ковзанки, поводилися непристойно, після чого один із них переліз через борт і «організував» туалет прямо на льоду.

Цей дикий випадок маріупольці ще довго обговорювали та засуджували у соцмережах, сподіваючись, що поліція знайде та покарає вандала.

Заступник начальника з превентивної діяльності Маріупольського районного управління поліції Ігор Шмельков зазначив, що незабаром особистість хулігана буде встановлена ​​і його притягнуть до відповідальності:

«З морального погляду сумно усвідомлювати той факт, що в Маріуполі ще є мешканці, які роблять такі дії. Відповідно до статті 296 Кримінального кодексу України порушнику загрожує штраф від 8,5 до 17 тисяч гривень, або арешт терміном до шести місяців, або обмеження волі до п'яти років».

Чим завинила бузкова хвиля?

За тиждень після Нового року в Ювілейному парку імені Гурова знову бешкетували вандали. Цього разу невідомі пошкодили нещодавно утеплені альтанки у зоні барбекю. Ймовірно, вандали протикали обшивку будиночків і намагалися її підпалити.

«Різдвяного вечора невідомі пошкодили прозорі конструкції, які створювали затишок і комфорт усередині альтанок, – на покритті з'явилися дірки невеликого діаметру. Приїхавши на місце події, виявили, що біля альтанок розсипаний попіл від цигарок. Ми зробили висновок, що люди стояли палили і навмисно протикали конструкцію просто для розваги. Версія, що це дірки, пропалені салютом, виключена», – зауважила Тетяна Верцанова.

Також у минулі святкові вихідні невідомі пошкодили та забруднили арт-об'єкт «Звуки міста» у формі бузкової хвилі, який встановлено у правій частині пірсу. Вандали залишили на інсталяції сліди від взуття та безліч подряпин. Але найприкріше, що хвиля почала руйнуватися, - нижня частина просто розсипається, ймовірно від сильного удару або під впливом великої ваги.

З ялинки, яка була частиною фотозони біля старовинних дверей на вулиці Куїнджі, 23, вкрали іграшки та порвали гірлянду. Незабаром ці двері мають відправити на реставрацію. Прикрасивши вхід до будинку, маріупольці нагадували городянам про проєкт «Життя дверей має значення». Його засновник Ярослав Федоровський написав у соцмережах:

«Облаштування фотозон – це випробування нашого суспільства на міцність, а наша команда мріє, щоб у Маріуполі та Україні порядних людей ставало ще більше. Ми приймаємо, що ці прикраси виявилися комусь потрібнішими, ніж іншим мешканцям міста, але щиро просимо вас зберігати розсудливість та любов до місця, в якому ми народжуємося, живемо, працюємо, розвиваємося та вмираємо».

Маленькими кроками до подолання

Наприкінці грудня у пресклубі «Приазовського робочого» відбулася зустріч голів районних адміністрацій Маріуполя. На ній також торкнулися теми вандалізму та поговорили про методи боротьби з ним. Глави районів згадали випадки, коли невідомі виривали тюльпани у парку «Веселка», ламали дошки на оновленому пірсі, розмальовували лавки та відкриту сцену в оновленому Ювілейному парку імені Гурова, ламали гойдалки на площі Свободи та біотуалети на пляжі та в парках, палили євроконтейнери для збору відходів та били шибки сучасних зупинок.

На думку голови Приморської райадміністрації Володимира Петрова, результат дасть робота з вандалами, які мають не лише заплатити штраф, а й відновити зруйноване ними. А для цього необхідно, щоб виявлення та припинення випадків вандалізму було у пріоритеті правоохоронних органів.

До речі, за розбиті торік лави та палубне покриття пірсу так ніхто й не відповів. У поліції повідомили, що пошук зловмисників ускладнила відсутність камер на пірсі та водній станції.

Як зазначив Ігор Шмельков, у минулі новорічні та різдвяні вихідні поліція працювала у посиленому режимі спільно з Національною гвардією України.

«Якщо порівнювати минулі зимові свята та нинішні, то цього року ситуація була більш спокійною та безпечною. Ми зареєстрували менше повідомлень, які стосувалися як порушень громадської безпеки та порядку, так і загалом подій, що відбувалися у новорічну та різдвяну ночі», – розповів Ігор Шмельков.

Тетяна Верцанова також наголосила, що нинішнього року міські локації менше постраждали від дій вандалів: «Тішить, що порівняно з минулим роком видно, наскільки Маріуполь розвивається – люди відповідальніше ставляться до святкових локацій. Але, на жаль, їх усе ще псують, звісно, ​​хотілося б, щоб випадків вандалізму зовсім не було».

Світлина Аліни Комарової: Бережіть красу рідного міста. Сьогодні оригінальні фігурки ялинок-гномів, які постраждали від дій хуліганів, розташовані на своїх місцях – біля драмтеатру.

Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)