Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Символ року, що приносить удачу

Людмила Єрмішина
19січ'22 10:25

У сьогоднішньому номері читачі «Приазовського робочого» разом із газетою отримали фірмовий календар на 2022 рік.

Цього разу редакція «Приазовського робочого» вирішила залучити до створення ілюстрації юних художників – учнів та студентів. Напередодні виходу календаря у друк ми запросили авторів усіх малюнків до пресклубу, щоб подякувати за участь у нашому проєкті та вручити заохочувальні призи.

Таланти та визнання

Цього року професійні художники та фотографи поступаються дорогою юним – календар «Приазовського робочого» проілюстрований студенткою Ганною Тітовою

Усі учасниці нашого проєкту – дуже творчі натури, які не уявляють свого життя без малювання. Як зазначила їхня педагогиня, завідувачка відділення школи мистецтв Любов Макаренко, її учениці постійно вдосконалюються і не раз були відзначені на конкурсах різного рівня. А одна з них, Ганна Кашкова, є володаркою стипендії міського голови та переможницею низки конкурсів, зокрема міжнародного, який проходив у Скандинавії.

Тигра, який прикрасив наш календар, намалювала Ганна Титова, студентка другого курсу Маріупольської філії Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури. Анна на відмінно закінчила Маріупольську художню школу імені Архіпа Куїнджі, а малювання полюбила з раннього дитинства, ледь навчившись тримати в руках олівець.

«Деякі свої дитячі малюнки я навіть пам'ятаю – мавпочку на жирафі та інших кумедних звірят, – розповіла Ганна. – У майбутньому, коли закінчу навчання, хотіла б працювати ілюстратором, адже книжкова графіка – це дуже цікавий напрямок».

Минулого року студентка вже набула першого досвіду у цьому напрямі – створила ілюстрацію до збірки «Таємниці старих стін», виданої у Маріуполі. Також ілюструвала настільну гру, яка поки що не вийшла.

«Малювати тигра для календаря мені також дуже сподобалося. Все це для мене є цінним досвідом. Та й саме навчання у філії дуже цікаве», – каже дівчина.

Тигри: від «мультяшних» до реалістичних

«Ми дуже раді такій співпраці з молодими митцями. Наш проєкт ще раз доводить, що у Маріуполі багато талановитих людей, – зазначила головна редакторка «Приазовського робочого» Олена Калайтан. – Запрошуємо творчу молодь до участі в інших наших конкурсах та проєктах».

Завдання намалювати тигра – символ 2022 року – кожна з учасниць проєкту вирішувала на власний розсуд: двох звірів, навіть віддалено схожих один на одного, серед малюнків не було. За словами дівчаток, вони намагалися зобразити такого тигра, щоб він справляв враження сильного, але великодушного господаря джунглів, який стане талісманом і неодмінно принесе у кожну оселю здоров'я, порозуміння та добробут.

«Тварини - вони ж такі славні, їх так і хочеться постійно малювати», - сказала учениця школи мистецтв, 15-річна Ганна Кашкова.

Вона, як і 14-річні Віолетта Черняк та Алла Красікова, не перший рік займається малюванням під керівництвом Любові Макаренко.

Усі три дівчинки мріють у майбутньому обрати професію, пов'язану з образотворчим мистецтвом. Ми не маємо сумніву, що їхні здібності допоможуть їм здійснити цю мрію.


Світлина Аліни Комарової: Корисні подарунки. За участь у конкурсі на найкращого тигра для календаря – призи від «Приазовського робочого».


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)