Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Складне не стане простим, але буде цікавим

Людмила Ермішина
24лют'21 14:00

Стартував освітній проєкт для вчителів математики, фізики, хімії та інформатики, відкритих новаторству в педагогіці.

Проєкт, покликаний підвищити якість викладання технічних дисциплін в школах, стартував. У ньому беруть участь вчителі, які пройшли конкурсний відбір, які довели, що готові освоювати нові методики, і чиї уроки вже сьогодні відрізняються від інших.

Освітню програму STEAM CAMP реалізує Фонд розвитку Маріуполя за підтримки Групи Метінвест і сприяння Маріупольської міської ради. Аналогічна програма стартувала в Кривому Розі та Запоріжжі.

Зовнішнє незалежне оцінювання - перевірка не тільки для дітей
Говорячи про актуальність проєкту під час відкриття STEAM CAMP, генеральний директор громадської організації «Фонд розвитку Маріуполя» Лілія Малицька зазначила: «З усіх випускників, які обирають технічні дисципліни, лише 33% здають їх на ЗНО на 160 балів і вище. Тим часом точні науки - основа багатьох професій, від металургії до IT. Саме тому задумано проєкт, який допоможе вчителям освоїти нові методики викладання. Попереду у педагогів сім місяців цікавої роботи, їх познайомлять з кращими міжнародними напрацюваннями та методиками подачі інформації сучасним дітям. Отримані знання вони відразу ж зможуть застосовувати на практиці, що дозволить побачити перші результати навчання вже в цьому році».
«Перед нами стоїть завдання: зробити складне - цікавим, і все вийде. Упевнений, цей проєкт дасть нові можливості майбутнім випускникам та фахівцям успішно будувати кар'єру, - сказав генеральний директор Маріупольського ремонтно-механічного заводу Групи Метінвест Павло Узбек. - Сьогодні за кваліфіковані кадри йде боротьба, в них мають потребу в тому числі і на підприємствах Групи Метінвест. Хочу побажати учасникам проєкту відкрити для себе нові інструменти і методики, змінити систему освіти в кращу сторону».

Участь у цій програмі стане ще однією сходинкою до вершини професійної майстерності, відкриє для вчителів нові можливості і межі професійного досвіду, переконана директор Маріупольського центру професійного розвитку педагогічних працівників Ірина Святченко: «Перед вами почесна і складна місія - навчати та виховувати дітей. Батьки хочуть, щоб дітям було цікаво, щоб в майбутньому вони змогли стати хорошими фахівцями. З'являються професії, пов'язані з високотехнологічним виробництвом, тому майбутнє - за технологіями, а технології - за вами, вчителями».

«Цариця наук» - кажуть недарма

Перший модуль навчання був присвячений темі лідерства в освіті, наступні етапи програми STEAM CAMP познайомлять вчителів не тільки з прикладами педагогічної практики, а й нюансами з суміжних наук, наприклад психології: говоритимуть про емоційний інтелект, ненасильницьке спілкування, особисту ефективність. Програма викликала у педагогів жвавий інтерес.

Одна з учасниць проєкту, вчитель фізики школи №15 Валентина Лепська, впевнена, що STEAM CAMP - перший крок до розвитку технічної грамотності: «Менеджери, юристи теж потрібні та затребувані, але в кожній країні повинні бути сили, кадри, здатні створювати будь-який продукт: нові матеріали, метал і так далі. За всім цим стоять технічні дисципліни. Я б сказала, що головна перевага STEAM - в тому, що учні розуміють, для чого, для якого конкретного завдання може згодитися та чи інша формула, яка сама по собі може здаватися абсолютно «непотрібною» в реальному житті. Це дає стимул, викликає інтерес до навчання».

Всіх вчителів розділили на групи по 20 осіб, за кожною закріплено два ментора - досвідчений вчитель і... підліток.

Секретное оружие агентов перемен. Возможность пройти обучение современным методикам преподавания получили около 200 педагогов, которые проявили лидерские компетенции: системное мышление, способность достигать результата, адаптивность и эффективное взаимодействие с другими людьми

Але це не просто учні, а діти, яким не все одно, як вчать в школах, і які готові ділитися своїм способом мислення і сприйняття. За підсумками проєкту в кожному з трьох міст, де реалізується проєкт STEAM CAMP, обиратимуть кращу команду вчителів, якій і дістанеться приз-сюрприз.

Також після закінчення програми педагоги, які пройшли навчання, зможуть обмінюватися своїм досвідом і напрацюваннями - не виключено, що про них дізнаються вчителі всієї України, оскільки проєкт багато в чому інноваційний.


Фото Аліни Комарової: Нові горизонти. Олена Юзькова з тренінгового центру «Епоха» інтернаціональної освіти впевнена, що проєкт дасть можливість кожному учасникові спробувати для себе щось нове

Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)