Каблучки, кулони, підвіски, браслети і сережки - все це можна створити власноруч завдяки епоксидній смолі і дереву. Можливість робити різноманітні прикраси обмежується тільки вашою фантазією, адже до такої біжутерії можна додавати справжні квіти, ягоди, камені і стрази, а дерево в них виступає основою або декоративним елементом. Бажання створювати яскраву незвичайну біжутерію, здатну доповнити будь-який образ, виникло у Андрія Ігнатенко більше трьох років тому після перегляду відео канадського майстра-ювеліра. У той час такі прикраси були відкриттям для України - здавалися нудними і зовсім нецікавими, але зараз каблучки та підвіски з дерева і смоли набули неабиякої популярності та увійшли в моду завдяки своїй стильній простоті.
Ідея створення ексклюзивних прикрас з'явилася у Андрія раптово.
Обговоривши такий вид діяльності зі своєю дружиною, вирішили, що пора негайно приступати до справи. Вникнули в особливості технологічного процесу, закупили інструменти і підібрали матеріал, і тоді вже взялися за роботу.
Майстер підкреслив, що створення прикрас він не вважав роботою, адже робив те, що йому подобається і що його надихає. Але і розцінювати це як хобі Андрій теж не міг, адже в перспективі планував налагодити прибутковий бізнес.
«У мене було багато різних видів діяльності до того, як я почав займатися прикрасами. Я змінив більш семи напрямків і працював всюди, де міг - на заправках, приватних підприємствах торговим представником, на меткомбінаті «Азовсталь» обіймав посаду слюсаря, а пізніше - помічника водолаза», - розповідає Андрій Ігнатенко.
З першими готовими роботами виникла і перша проблема пошуку постачальника якісної деревини і смоли. Було необхідно вибирати різні породи дерева, брати їх на пробу, стежити за їх станом.
«Ми витрачали дуже багато часу на вибір якісного дерева та смоли. Дерево закуповували різне, щоб воно відрізнялося відтінками і фактурою, таким чином ми розширювали асортимент. Ми придумували дизайн, старалися, вкладали гроші, і у нас поступово все почало виходити», - розповідає Андрій Ігнатенко.
Через деякий час команда розібралася в нюансах. Наприклад, що дерево акації занадто м'яке для виготовлення каблучок, його використовують лише для підвісок. Решта видів дерев - горіх і дуб продавалися на території України та ідеально підходили для розробки прикрас.
«Ми замовляємо деревину через інтернет. На жаль, дерев різноманітних кольорів недостатньо в Україні. Наприклад, амарантове дерево фіолетового кольору дуже цікаве для виготовлення біжутерії, але воно росте в Африці. Відповідно, його ціна в закупівлі досить висока, але ми завжди були готові вкладати гроші у творчість», - поділився Андрій.
Основний ухил робіт зробили саме на каблучки та підвіски. Не хотілося розпорошувати напрацьовані навички на все підряд, адже зі смоли та дерева можна створити що завгодно.
«Ми поступово нарощували майстерність, обробляючи каблучку за каблучкою. І якщо перші роботи були ще сумнівної якості, то зараз вони дуже міцні, надійні та акуратні», - каже майстер.
Свої роботи сім'я Ігнатенко почала продавати в соціальних мережах, назвавши інтернет-магазин Woodkyb. Майстри створюють для кожного покупця ексклюзивні каблучки та кулони. Дизайн, стиль і подачу кожної роботи представляли в одиничному екземплярі, а пізніше у Ігнатенка почали замовляти прикраси оптом.
Зараз же Woodkyb працює по всьому світу. Середня вартість прикрас становить 550 гривень.
«Одні люди говорять, дуже дорого, а інші не розуміють, чому так дешево? Прикраси неякісні, зроблені з дешевих матеріалів і на швидку руку? Але потім наші клієнти переконалися - все в порядку! Зараз вже багато замовників стали постійними, мене це дуже радує і мотивує. Відразу стає зрозуміло, що люди довіряють нашому міні-виробництву», - поділився Андрій.
За словами майстра, створення каблучки складається з трьох етапів - заливка, полімеризація матеріалу і підготовка до продажу. На всіх цих етапах прикрасу вимірюють, шліфують, обробляють, полірують і фотографують. В середньому на виготовлення однієї каблучки йде до двох годин безперервної роботи.
В майбутньому Андрій Ігнатенко планує розвиватися і вдосконалювати майстерність.
Світлина Facebook Woodkyb: Креативна дизайнерська думка. Якісна смола надає прикрасі естетичний вигляд - вона повністю імітує скло, в якому застигли дивовижні композиції з природних матеріалів.
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)