Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Сучасніше, але з власним «обличчям»

Людмила Єрмішина
20січ'21 18:09

Нинішній рік стане завершальним для проекту реконструкції міського Палацу культури, розпочатого ще у 2018 році. Будівля, якій без малого 70 років, вперше за всю свою історію побачила такий масштабний ремонт-маріупольці вже змогли переконатися, наскільки воно стало ошатніше всередині та зовні, як змінилася центральна алея. Разючий контраст до і "після" зможемо побачити та після закінчення ремонту в концертному залі, який вже не за горами.

Сучасні рішення і збереження історії

"Загальна вартість проекту реконструкції Палацу культури - 119,8 мільйона гривень, більша частина коштів пішла на попередній етап – ремонт покрівлі, фасаду, внутрішніх приміщень, благоустрій прилеглої території, – розповіла провідний інженер технічного нагляду міського управління капітального будівництва Лідія Черіпко. - У проекті спочатку був узятий курс на збереження архітектурного стилю будівлі, в інтер'єрі концертного залу ми також відновлюємо елементи декору, інтегруючи їх в сучасний дизайн. Особливість цього залу-художній розпис і ліпнина стелі, які вже відреставровані, – це була довга і копітка робота. Подібна до тієї, що виконувалася у фойє – з оновлення величезного панно».

За довгі десятиліття флористичний орнамент розпису збляк, рельєфні елементи посіріли від пилу, штукатурка почала обсипатися, а по кутах стелі з'явилися тріщини. Велика люстра втратила колишній блиск, непривабливо виглядали і скрипучі дерев'яні складні сидіння, і обшарпані стіни, при мізерному освітленні здавалися ще більш похмурими.

Журналісти "Приазовського робочого" побували в палаці, який все частіше називають центром культури Лівобережжя, і переконалися, як перетворив вигляд залу відреставрована стеля. Навіть в напівтемряві помітно, наскільки яскравіше і виразніше став розпис.

"Для досягнення такого результату знадобилося близько двох місяців, - зазначила представник підрядної організації, начальник дільниці «Опитний завод М» Любов Бучковська. - У стелі були досить великі тріщини, які необхідно було закрити. Стара штукатурка вже ледь трималася - під шпателем вона знімалася цілими пластами. Перш ніж приступати до робіт, наші фахівці сфотографували кожну частину орнаменту і ліпнини, щоб привести їх в оригінальний вигляд. І відтворили все до найдрібніших деталей, не рахуючи єдиного елемента, що потрапив під Закон «про декомунізацію». Якою фарбою була розписана стеля, сказати складно, - в ті часи використовувалися і масляна, і сурик. Ми ж працювали акриловою, сучасною і довговічною. У центрі стелі, де кріпиться люстра, круглий ліпний елемент, званий "розеткою", його також доводилося відновлювати. Сама люстра на реставрації, у неї застаріли металеві частини, половина плафонів також потребує заміни. Якщо не вдасться знайти такі ж, буде замінений весь комплект".

Сцена стане професійнішою

Зараз у залі на місці демонтованих сидінь – великі упаковки з панелями для звукоізоляції. Обшивка ними стін істотно поліпшить акустику.

"Дощата підлога в цілому ще може довго послужити, змінюватися будуть окремі зношені дошки. Зверху їх накриють вологостійкою фанерою і лінолеумом з малюнком «під паркет». Таке ж потрійне покриття буде і на сцені, – розповіла Любов Бучковська. - Під підлогою, від сцени до радіорубки, прокладуть дроти, необхідні для обладнання".

За словами директора Палацу Тетяни Об'єдкової, нове світлове і звукове обладнання та "механіка сцени" дадуть нове життя концертному залу: "освітлювальне обладнання нам дісталося з початку 50-х років, звукове – молодше, але і воно морально і фізично застаріло, функцій мало, перешкод – багато. Нове за всіма характеристиками буде перевершувати наші нинішні можливості. Чекаємо не дочекаємося, коли творчі колективи зможуть порадувати глядачів красиво оформленими виступами зі спецефектами і якісним звуком. Комфортними для глядачів будуть і м'які крісла-вони, як і "одяг" сцени, будуть синьо-бірюзовими і гармоніювати за кольором з розписом стелі".

Автор оформлення інтер'єру палацу - київський дизайнер Дмитро Сергієнко, який доклав руку вже до кількох проектів у Маріуполі.

"До карантину у нас проходило дуже багато заходів-фестивалі, звітні концерти, театральні вистави, – каже Тетяна Об'єдкова. - Великою популярністю палац користується і як місце проведення урочистих педрад. І хоча до випускного вечора ще далеко, до мене вже зверталися представники батьківських комітетів, які мріють, щоб цей особливий для їхніх дітей день пройшов саме у нас".

На період карантину заняття в творчих колективах припинені, але керівники не втрачають зв'язок з вихованцями, час від часу "зустрічаються" онлайн і готуються підкорювати нові вершини.



Фото Кирила Жульова: Ремонт дощенту. Стеля вже готова, в роботі – облицювання стін, на черзі – підлога і сцена.



Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)