Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Сталеві будівництва

Альбіна Баркова
14лип'21 11:09

Будівництво важливих об'єктів, відкриття яких з нетерпінням чекають маріупольці, перейшло в активну фазу - в буквальному сенсі слова на очах оновлюється права частина пірсу на центральному пляжі і підріс «сталевий» будинок на вулиці Амурській.

Минулого тижня хід робіт на будмайданчиках оцінили міський голова Вадим Бойченко, генеральний директор меткомбінату «Азовсталь» Групи Метінвест Енвер Цкітішвілі, виконувач обов'язків генерального директора ремонтного підприємства «Метінвест-Промсервіс» Андрій Жук, заступники мера.

З'єднати дві частини пірсу

Права частина міського пірсу оновлюється слідом за лівою, яка відкрилася після ремонту торік і за короткий час стала одним із улюблених місць для прогулянок маріупольців і гостей міста, справжнім туристичним магнітом.

Друга частина віддзеркалить першу - тут також зміцнять підмурок, покладуть терасну дошку, встановлять перила.

Реконструкція просувається рекордними темпами, в цьому переконалися під час робочого візиту об'єкта керівники міста і маріупольських підприємств Групи Метінвест. Щодня, без перерв на вихідні й свята, тут трудяться бригади фахівців цеху ремонту будівель і споруд «Метінвест-Промсервіс». Постачання необхідних будматеріалів забезпечує меткомбінат імені Ілліча. Інвестиції Групи Метінвест в цей проєкт становлять понад 13 млн грн.

Вадим Бойченко подякував ремонтникам за швидку і якісну роботу.

«З огляду на досвід минулого року, робочі зуміли максимально швидко посилити несучі конструкції і укласти бетон. Роботи ведуться активно - це радує», - сказав міський голова.

Андрій Жук зазначив, що для відновлення підмурку пірсу металурги виготовили і вже доставили сюди 46,5 тонни гарячо- і холоднокатаних листів. «Бригади фахівців продовжують монтаж армованої сітки і заставних елементів обрамлення. Зараз на завершальній стадії - заливка бетоном підмурку пірсу. Дані роботи виконані на 75%, залито близько 350 кубометрів бетону. Також триває обшивка гарячекатаними листами товщиною 10 міліметрів (бронею) підмурку пірсу з боків. Натепер ця робота виконана на 60%. Все виконується чітко за графіком, незабаром перейдемо до чергового етапу - нанесення покриття на підготовлену основу», - розповів Андрій Жук.

Провідний інженер «Метінвест-Промсервісу» Володимир Костриков доповнив, що для зміцнення підмурку цієї частини пірсу використаний сульфатостійкий бетон. З урахуванням умов морського узбережжя він зможе прослужити десятки років.

Заступник міського голови Олександр Кочурін уточнив, що незабаром на пірс буде укладатися покриття з терасових дощок, встановлять огорожу з перил, але тільки з одного боку - правого. А з лівого залишиться місце для швартування яхт. Крім того, на початку пірса облаштують зону відпочинку: покладуть плитку, встановлять вуличні меблі й альтанки. Дизайн цієї частини пірсу буде відповідати вже відремонтованій, разом вони складуть єдиний ансамбль. У планах муніципалітету - реконструювати й адміністративну будівлю, вірніше демонтувати старе і на його місці побудувати нове. Під час будівництва будуть застосовані сучасні модульні конструкції.

Ще однією фішкою цієї зони відпочинку стане розвідний міст, який з'єднає обидві частини пірсу, - про це розповів заступник міського голови Сергій Захаров, зазначивши, що вже є чотири можливих варіанти моста, головна умова: міст має підніматися, щоб залишався прохід у бухту.

«Наше завдання - завершити повноцінне оновлення всього пірсу і території яхт-клубу. Він стане ще одним магнітом тяжіння для маріупольців і гостей міста. Ми підходимо до питання реконструкції комплексно, не тільки пірсу і яхт-клубу, вже зараз оголошено міжнародний конкурс на реконструкцію Центральної набережної», - зазначив Вадим Бойченко.
Перший в Україні та Маріуполі

Ще одне велике будівництво йде на вулиці Амурській, 11 - тут за участі Групи Метінвест зводиться «сталевий» багатоквартирний будинок, аналогів якому немає в Україні. До завершення будівництва унікального восьмиповерхового будинку з двох під’їздів на 120 квартир залишився рік.

Нагадаємо, що це спільний проєкт: фінансування виділяє місто, держава і Група Метінвест.

На благо жителівУ жовтні минулого року Група Метінвест підписала меморандум на шість років про співпрацю з муніципалітетом Маріуполя, в рамках якого реалізується комплекс міських програм. Одна з них - «Більше ніж сталь» - будівництво чотирьох об'єктів зі сталевим каркасом, включаючи пірс і «сталевий» будинок.

Зараз на території зводять перший поверх, для якого меткомбінат «Азовсталь» Групи Метінвест в травні виділив майже 90 тонн гарячекатаних листів металу, ще 250 тонн металурги поставлять до кінця липня.

Генеральний директор меткомбінату «Азовсталь» Групи Метінвест Енвер Цкітішвілі розповів: «Ще шість років тому перед містом постали питання якісного транспорту, ремонту доріг, комунальні проблеми. На сьогодні оновлено 25% доріг, практично повністю - міський транспорт. Залишається питання з житлом. Є люди, яким ми пропонуємо роботу, але вони хочуть бути впевненими в завтрашньому дні. Цей будинок дає таку впевненість. Забезпечення житлом дозволить залучити до Маріуполя фахівців, які сьогодні необхідні і місту, і металургійним підприємствам».

Міський голова Вадим Бойченко підкреслив, що «сталевий» будинок унікальний: «Це буде восьмиповерховий будинок, аналогів якому немає в Україні. Використовуються унікальні композитні матеріали, які забезпечать неймовірну міцність. Будівля буде стійкою навіть до зсувів. Крім того, енергоефективною і з шумоізоляцією. Всі квартири будуть службовими. Їх отримають нові маріупольці, вчителі, лікарі, військові».

Мер також додав, що будинок будується досить швидко. У майбутньому можна збирати такі будинки менше ніж за рік, маючи підготовлений майданчик.

Засновник підрядної організації «Азов Бізнес Консалтинг» Максим Мальцев розповів, що колони будинку, які в даний момент встановлено на висоті двох з половиною поверхів, зібрані з листового металу, а це значить, що вони підтримкові, а решту простору можна заповнювати довільно. Подібні конструктивні особливості дозволяють робити вільне планування всередині приміщення. 

«Цей будинок енергоефективний, відповідає найсучаснішим європейським нормам за всіма параметрами - гігієни, просторового рішення, енергоспоживання. Наприклад, встановлені плити - десятого класу міцності, виготовлені на гранітному відсіві. І в них підтримкова складова - просторова рама - не з арматури, а зі сталевих канатів. Виходить легка, але жорстка конструкція», - уточнив Максим Мальцев.


Світлина прес-служби міськради: Оновлення триває. Мер Вадим Бойченко впевнений, що завдяки комплексному підходу до реконструкції пірса морське узбережжя стане ще більшим магнітом тяжіння для маріупольців і гостей міста.


Світлина прес-служби міськради: Сучасний і унікальний. Міський голова Вадим Бойченко і генеральний директор меткомбінату «Азовсталь» Енвер Цкітішвілі впевнені, що будівництво «сталевого» будинку в Маріуполі - це потужний крок у напрямку розвитку житлового будівництва в місті і в країні в цілому.


Світлина Альбіни Баркової: З видом на море. Багатоповерховий «сталевий» будинок в Приморському районі буде відрізнятися від інших будівель яскравим зовнішнім виглядом, терасою на даху, перепадом поверховості. А сталевий каркас будівлі можна легко посилити і реконструювати.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)