Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Ширше профіль – успішніше кар'єра

Людмила Єрмішина
14тра'21 07:26

У ліцеї автотранспорту вперше впровадили освітні програми, складені з урахуванням побажань роботодавців

Маріупольський професійний ліцей автотранспорту став першою установою профтехосвіти, в якій ведуть підготовку фахівців більш широкого профілю, які оволодівають практичними навичками, необхідними саме сьогодні.

Підготовку за новою, наближеною до сучасних вимог програмою проходять три групи студентів - отримавши диплом, вони зможуть не переживати через працевлаштування

Такі можливості з'явилися завдяки проєкту «Освітній кластер - конкурентний працівник», який був реалізований Фондом розвитку Маріуполя та партнерами - металургійним комбінатом «Азовсталь» Групи Метінвест і ремонтним підприємством «Метінвест-Промсервіс» за підтримки Програми розвитку ООН із відновлення та розбудови миру.

У діалозі з роботодавцем
«Це – проєкт широкого партнерства, в якому брало участь багато сторін, і перший публічний діалог між освітнім закладом та роботодавцями, - прокоментувала директорка Фонду розвитку Маріуполя Лілія Малицька. - Ринок праці відчуває дефіцит кваліфікованих кадрів. Надзвичайно затребувані на підприємствах слюсарі-ремонтники, а також фахівці, що володіють декількома компетенціями. Ми аналізували найефективніші інструменти підвищення конкурентоспроможності випускників за робочими спеціальностями, викладачі маріупольського ліцею та Запорізького політехнічного центру професійно-технічної освіти обмінювалися досвідом. Для підвищення конкурентоспроможності випускників були оновлені програми навчання. А також надана можливість отримати крім основної додаткову спеціальність - стропальника».

Фахівці Маріупольського професійного ліцею автотранспорту проаналізували запити ключових роботодавців міста та оновили 10 навчальних програм для професії «Слюсар-ремонтник». Додали більше інформації за ключовими компетенціями, а також врахували специфіку металургійних підприємств і посилили компонент з техніки безпеки на виробництві.

Також розроблено сім нових програм для підвищення кваліфікації співробітників сільськогосподарських підприємств.

Директорка професійного ліцею автотранспорту Віра Головань зазначила, що за новими програмами проходять навчання три групи учнів - майже 70 осіб. Крім того, короткострокові курси пройшли дев'ять груп фахівців, які вже мають трудовий досвід.

У 2021 році такий курс проходять слюсарі-ремонтники та машиністи крана, а вже з наступного року отримати додаткову професію зможуть електромонтери та електрогазозварники.

Важливий результат проєкту - оновлення матеріально-технічної бази ліцею на 25%. За словами Лілії Малицької, бюджет склав близько 800 тис. грн, на які було придбано сучасний мінітрактор з навісним обладнанням - навантажувачем, лопатою-відвалом, роторною косаркою, навчальні стенди, включаючи стенд-тренажер для майбутніх стропальників.

Це велика підмога, коли навчальна техніка дає уявлення про те, з чим зіткнеться випускник в умовах реального виробництва, зазначив викладач з обслуговування та ремонту автомобілів та охорони праці Олександр Кравченко. Фахівці для сільського господарства також тепер почнуть вчитися за оновленими програмами. І будуть вміти не тільки керувати технікою, а й займатися її обслуговуванням і ремонтом.

Кожен профі був учнем

Програми навчання коректувалися відповідно до запитів провідних роботодавців міста. Але вигоду від цього отримують усі сторони.

«Коли випускник починає адаптуватися на своєму першому робочому місці, потрібен час і ресурси. Помічено, що персонал з більш високою компетенцією швидше та легше проходить цей шлях, - зазначила начальниця відділу моніторингу освітніх потреб меткомбінату «Азовсталь» Групи Метінвест Олена Полякова. - Але не тільки підприємство зацікавлене в тому, аби швидше отримати фахівця, необхідного для якісного виконання завдань. Скорочується період учнівства, отже, заробітна плата молодого співробітника швидше зросте. Ми бачимо, що технічні спеціальності все ще не можна назвати популярними серед молоді. Але цей проєкт дійсно виводить на якісно новий рівень підготовку таких необхідних для нас кадрів».

Студент третього курсу ліцею автотранспорту Владислав Васильєв уже зараз думає, де буде працювати: «Нещодавно нам розповіли, що ми зможемо отримати ще й спеціальність стропальника, причому не тільки в теорії, а й будемо відпрацьовувати практичні навички. Це дуже добре, адже ця професія дійсно затребувана всюди - і на металургійних комбінатах, і в порту. Баштовими кранами користуються далеко не всюди - широко застосовуються й автомобільні, а значить, стропальники потрібні скрізь».

Переважна більшість випускників ліцею працевлаштовується відразу після випуску - на підприємствах металургії та сільського господарства попит на таких фахівців перевищує пропозиції ринку праці.

Світлина Аліни Комарової. Практика - майже в полі. На новому тракторі студенти зможуть відпрацьовувати навички з користю, косячи траву на газонах біля ліцею.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)