У зв'язку з карантином і переходом на дистанційне навчання Міністерство освіти та науки починає активне впровадження сервісу електронної бази на безкоштовній основі в школах, які ще їх не використовують.
Таке нововведення вирішили запровадити після успішного тестування модуля E-Journal, який є частиною сучасної державної системи АІКОМ (автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту) зі збору, зберігання та управління даними та створений у рамках реалізації стратегії цифрової трансформації у сфері освіти.
Загальноосвітні навчальні заклади, які вже застосовують подібні комерційні продукти, за бажанням зможуть і надалі користуватися ними. Так, в МОН планують пов'язати додатки з системою АІКОМ, де будуть накопичуватися і зберігатися дані про успішність всіх учнів. Решта ж школи зможуть отримати консультацію по підключенню сервісу E-Journal і безкоштовний доступ до нього.
На даний момент в Міносвіти протестували простий інтерфейс, через який можна буде отримати доступ до таких сторінок: дані про учнів; Розклад уроків; списки відвідування; домашні завдання та інше.
Вся інформація буде заповнюватися вчителями, а за допомогою логіна і пароля батьки та учні, перебуваючи в будь-якій точці міста, країни і навіть світу, зможуть отримати до неї доступ і в режимі онлайн в електронних Щоденниках бачити інформацію про присутність дитини на навчанні, рівень її успішності, коментарі та поради вчителів, отримувати завдання, стежити за розкладом тощо.
У самому Міносвіти кажуть, що таке нововведення скоротить паперову плутанину. Своїм практичним досвідом ми попросили поділитися маріупольських викладачів, які користуються подібним проєктом Е-schools з минулого навчального року.
«У квітні ми почали роботу з тестовою версією е-журналу. Перший час було досить складно впровадити систему і пояснити не тільки вчителям, учням, а й їх батькам, як користуватися таким сервісом. Зараз велика частина колективу звикла до електронного журналу - він дійсно зручний, але залишаються деякі складнощі, – зазначає директор Маріупольської загальноосвітньої школи №10 Наталія зема. - Поки вчителі працюють дистанційно, проблем немає, але якщо школа функціонує у звичайному режимі, з'являється дуже багато роботи, адже ніхто не скасовував паперових журналів – вони для нас залишаються головним документом. Також через велике навантаження на сайт під час занять Інтернет Працює з перебоями».
Анна Михайлова, мама Єгора, учня гімназії №2, розповідає, що складнощів з електронним журналом в її родині не виникало – в системі розібралися відразу: «більшість моїх знайомих, чиї діти вчаться в гімназії, дуже довго не могли звикнути і зрозуміти, як відстежувати успішність своїх дітей. Думаю, тут справа у віці - якщо молоді батьки освоюють технології дистанційного навчання швидко, то старшим викладачам доводиться важче».
Тимчасово виконуюча обов'язки директора Маріупольського центру професійного розвитку педагогічних працівників Ірина Святченко сказала, що платформи з електронною базою оцінок впроваджуються поступово: «на цей час в Маріуполі користуються сервісами з е-журналами та щоденниками загальноосвітні школи №48 і №10, а також гімназія №2. Це ті, хто проходив навчання по вебінарах, але потрібно розуміти, що керівництво будь-якої школи може перемикнутися на інший сервіс або ж відмовитися від нього зовсім».
АІКОМ, на базі якого працюватимуть електронні журнали та щоденники, має комплексну систему захисту інформації та відповідний сертифікат Державної служби спеціального зв'язку.
За перші дні роботи до сервісу приєдналися понад сто шкіл по всій Україні.
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)