Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Школи Маріуполя почнуть навчальний рік з обновками

Людмила Єрмішина
01вер'21 13:06

Напередодні початку навчального року мер Маріуполя Вадим Бойченко разом з профільним заступником, керівниками структурних підрозділів міськради здійснив об'їзд шкіл, в яких проводилися ремонтні роботи в рамках міської програми підтримки сфери освіти.

А також побував у дитячому садку №106, реконструкція якого вийшла на завершальний етап.

Доступний спорт для всіх вікових груп

Школа №5 розташована в густонаселеному мікрорайоні Східному, і її нові спортивні майданчики стають улюбленим місцем проведення дозвілля для жителів будь-якого віку.

Тут побудували три спортивні майданчики - футбольне поле зі штучною травою, майданчик для баскетболу з м'яким гумовим покриттям і майданчик для настільного тенісу. Залишилося тільки встановити футбольні ворота, стіл для тенісу, нанести розмітку - і спортивне мінімістечко буде повністю готовим. Підрядники обіцяють виконати ці роботи до 1 вересня.

Все це - перший етап перетворення спортивної інфраструктури школи №5, зазначив начальник комунального підприємства «Міське управління капітального будівництва» Микола Трифонов. На наступному етапі, у 2022 році, планується обладнати майданчик для воркаута - вуличної гімнастики. Він розташується поруч з баскетбольним майданчиком, і підґрунтя для нього вже повністю готове. Буде також встановлено обладнання для дитячої смуги перешкод та ігрової зони для самих маленьких. Сумарна вартість проєкту - 20 млн гривень з міського бюджету.

Крім того, в наступному році планується приступити до проєктування капітального ремонту самої школи, в рамках якого також відреставрують і старий пришкільний стадіон.

Директорка школи №5 Світлана Кальсіна зазначила, що нові майданчики будуть надзвичайно затребувані, адже тільки в їхній школі навчається 1156 дітей. На нових спортмайданчиках будуть проходити не тільки уроки фізкультури, а й тренування спортивних секцій, які діють при школі, - волейболу та рукопашного бою. А обладнати майданчик для тенісу дуже просили жителі зрілого віку - їхні побажання було враховано.

Як зазначив керівник управління молоді та спорту Маріупольської міськради Олексій Казанцев, все це створюється в рамках глобальної міської програми розвитку масового спорту в Маріуполі.

Міський голова Вадим Бойченко, пройшовшись по новим полях, встиг закинути м'яч у баскетбольне кільце і потиснути руки юним футболістам.

Мер підкреслив: при створенні спортивної інфраструктури необхідно звертати увагу на якість матеріалів і обладнання, щоб не мати в майбутньому клопоту і зайвих витрат з частими ремонтами.

Керівник підрядної організації запевнив, що ручається за якість - гарантія становить п'ять років. Елементи спортмайданчиків, які з'являться в наступному році, будуть виготовлені в Маріуполі: оцинкований метал буде покритий спеціальною порошковою емаллю, яка надійно захищає від корозії.

Аби вчитися було легко та комфортно

Міська програма, в рамках якої школи отримують фінансування на вирішення тих чи інших проблем, включає чотири напрямки: «Гігієна в школах» - ремонт санвузлів, «Тепло в школах» - заміна віконних і дверних блоків, «Спорт» і «Нова українська школа», спрямована на початкові класи. Багато установ протягом минулих п'яти років вже встигли кілька разів скористатися наявними можливостями цієї програми.

Наприклад, в школі-ліцеї №48 за час літніх канікул повністю змінилися санвузли.

«Загальна вартість виконаних робіт - понад 4 мільйони гривень, результат - кардинальний: сучасний зовнішній вигляд, зручність, - прокоментувала директорка ліцею-школи №48 Лілія Борисенко. - Приміщення туалетів обладнані сенсорами руху - світло включається та відключається автоматично. Рідке мило - в настінних дозаторах, електричні сушарки для рук, дзеркала, встановлено розділові перегородки в туалетах».

Три роки тому в цій школі був відремонтований спортивний зал, який і зараз виглядає як новий, зазначили учасники делегації.

Утеплення шкіл - особливо важливий напрямок, адже тарифи на теплоносії ростуть і оплачувати комунальні платежі громаді доводиться з власної кишені.

«Мова йде про 150 мільйонів гривень на рік, які йдуть на оплату комунальних послуг установ освіти, охорони здоров'я, культури, - зазначав Вадим Бойченко. - Комплекс енергозберігаючих заходів дозволяє економити до 50% теплоносія. Саме тому ми системно займаємося термомодернізацією».

Приклад такого підходу - гімназія №2, що на вулиці Лавицького, де встановили понад 140 сучасних пластикових вікон. Як розповів директор установи Олександр Тимощенко, роботи зайняли всього півтора місяці, якість пластикових склопакетів не залишає сумнівів - взимку в класах буде тепло навіть у морозні дні.

Гімназія бере участь у програмі вже чотири роки поспіль: у 2017 році отримали нову покрівлю, в 2018-м - нову систему опалення, в 2019-м - туалети, 2021-й - вікна. У планах на 2022 рік - забезпечити спортивну інфраструктуру.

Ще один дитячий садок за вищим розрядом

Ясла-сад №106 «Горобинка» після ремонту, який скоро завершиться, стануть навіть краще приватних дитсадків Києва - таку оцінку реконструкції установи дав міський голова Вадим Бойченко під час об'їзду. Відкрити його планують до Дня міста.

«Сьогодні ми даємо нову освіту та естетичне виховання наших дітей. Я б хотів, щоб таке було за часів мого дитинства, але за нинішнє покоління я теж щиро радий», - говорив Вадим Бойченко.

Загальна вартість проєкту становить 65 млн грн. Велика частина суми - безповоротне фінансування від Європейського інвестиційного банку в рамках кредитної програми «Відновлення України» - 49,9 млн грн. Ще 14,5 млн грн - обласна субвенція в рамках програми «Велике будівництво», а також близько одного мільйона з місцевого бюджету.

Зовні будівля вже виглядає зовсім інакше, ніж до ремонту. Утеплення, енергозберігаючі віконні та дверні блоки, нові інженерні мережі, упорядкована територія зроблять установу однією з найкомфортніших в Маріуполі. Подібних їй на даний час тільки дві - дитячий садок №117 у Черьомушках і дитсадок №32 на Лівобережжі, який презентували до Дня Незалежності України.

Так само, як і в них, в дитсадку №106 при ремонті використовувалися сучасні технології та покриття. Для нижньої частини стін у приміщеннях груп - надміцні панелі, що миються, а для ігрових зон передбачили наливну м'яку підлогу - при ходьбі по ній вона трохи пружинить, ця технологія немов спеціально придумана для малюків і дозволяє знизити ймовірність дитячого травматизму.

Всередині будівлі майже всі оздоблювальні роботи завершені, а в ряді приміщень навіть розставлені меблі. У харчоблоці змонтовано обладнання, система вентиляції. На черзі - впорядкування території: мощення доріжок, встановлення павільйонів, ігрових елементів та інших малих архітектурних форм.

Як розповіла завідувачка дитсадком №106 Ірина Тихонська, крім звичайних груп в установі будуть діяти одна інклюзивна та дві для дітей із затримкою психічного розвитку.

«Для особливих дітей буде обладнана сенсорна кімната, про яку ми довго мріяли», - додала вона.

Реконструкція передбачає розширення: тепер у саду розміститься не 9, а 10 груп, і кількість вихованців становитиме 240-250 дітей.

Багатоцільовий спортивний комплекс. Одним з перших на баскетбольному майданчику м'яч у сітку закинув міський голова Вадим Бойченко.

Світлина Аліни Комарової: Уроки - час відкриттів. В одному з початкових класів школи №48 міському голові Вадиму Бойченку показали приклад кабінету Нової української школи - зі зручними партами, технікою, наочними матеріалами.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)