Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Танці, співи, рукоділля та інша творчість

Людмила Єрмішина
04сер'21 14:29

Менше ніж за місяць навчальний рік розпочнеться не тільки в загальноосвітніх школах, а й у закладах художньо-естетичного виховання.

Багато батьків зараз замислюються, де їхній дитині буде краще займатися улюбленим видом творчості. Тим, хто з цим питанням стикається вперше, буває непросто розібратися з електронною реєстрацією, а ще складніше - зібрати повну картину, щоб зрозуміти, з чого обирати. А обирати є з чого.

У пошуках інформації

Спеціальної мапи, на якій можна побачити всі наявні установи, центри, клуби та секції різних форм власності, немає. Тому в пошуку інформації потрібно починати з сайтів самих установ або ж з їхніх сторінок у соцмережах. З їхньою допомогою нескладно вийти на керівників і поставити всі питання, що цікавлять.

Директорка департаменту культурно-громадського розвитку міськради Діана Трима зазначала, що почати пошуки можна і з сайту міської ради, зайшовши в розділ «Культура», - там зібрана інформація про навчальні заклади культури - це музичні, художня школа, палаци культури. Із зазначенням адрес, контактними даними, посиланнями на сайт.

«Їхні вихованці регулярно беруть участь у концертних програмах у різних міських заходах, проводять звітні концерти. У мережі можна знайти фотозвіти та відеоматеріали», - додала Діана Трима.

Низка установ належить до сфери освіти, а не культури.

«Це будинки творчості і Міський центр позашкільної роботи за місцем проживання, - прокоментував директор міського Палацу естетичного виховання Геннадій Вікатто. - Крім нашого палацу в Центральному районі, діють будинки творчості в Лівобережному та Кальміуському районах. А до центру позашкільної роботи входить ціла мережа клубів - колись вони були широко відомі під назвою «кімната школяра». У них різна спрямованість. У кожного окремого закладу є свій сайт, тож зв'язатися з будь-яким з них - не проблема».

Незалежно від того, який гурток чи колектив ви оберете, зареєструватися в нього необхідно через систему блокчейн. Через цей онлайн-сервіс тепер приймаються заявки як у школи, так і у позашкільні заклади. Зробити це можна, зареєструвавшись на сайті і обравши напрямок навчання (відділення) або колектив за посиланням: https://gurtok.bloqly.com.

Краще один раз побачити
Заявки у позашкільні заклади, як і у загальноосвітні школи, приймаються онлайн: необхідно зареєструватися на сайті і обрати напрямок навчання (відділення) або колектив за посиланням: https://gurtok.bloqly.com

Буває, що батьки й сама дитина легко визначаються з тим, яке заняття буде і до душі, і за здібностями. Буває і по-іншому: вибором гуртка намагаються «надолужити» те, чого бракує: непосид намагаються всадити за копіткі завдання, а домосідів - спонукати більше рухатися на тренуваннях. А якщо дитині подобається все? У такому разі, щоб допомогти їй визначитися, потрібно наочно показати, чим займаються в тих чи інших творчих колективах.

Так, Центр культури «Лівобережний», він же Міський Палац культури, щороку в останніх числах серпня проводить день відкритих дверей. Цього разу він пройде 29 серпня.

«Щоб дитина приходила на заняття із задоволенням, вибір має зробити вона сама, познайомившись і з керівником, і з дітьми, і з особливостями обраного жанру. Для цього ми і проводимо день відкритих дверей, - зазначає директорка Міського Палацу культури Тетяна Об'єдкова. - Як такого початку навчального року в творчих колективах немає - склад груп колективів остаточно формується зазвичай протягом усього вересня. Краще, звичайно, приступити до занять саме на початку вересня, але й потім у дитини буде можливість наздогнати однолітків під керівництвом наших педагогів».
«До кожної дитини - індивідуальний підхід, різний рівень навантаження, залежно від фізичних даних. Стан здоров'я має велике значення для тих, хто прагне займатися цирковим мистецтвом. Але якщо є деякі проблеми зі здоров'ям, наприклад сколіоз, це не означає, що шлях в цирковий колектив закритий - в такому разі заняття проводять як із загальнофізичної підготовки, яка піде тільки на користь».

За словами директорки, вже зараз за кількістю заявок можна виділити найпопулярніший напрям - естрадний танець. Якщо місць в обраному колективі не вистачить, можна пробувати в іншому.

«Батьки залишають онлайн-заявку, керівник колективу зв'язується з ними, призначає день і час для пробного заняття. Воно буде свого роду відбором і дає можливість придивитися один до одного, - роз'яснила Тетяна Об'єдкова. - Не треба переживати, якщо перше пробне заняття не викликало у дитини захоплення. У нас був випадок, коли дитина тільки на третій раз знайшла те, що дійсно сподобалося: у перший раз їй було нудно на занятті, у другий - викладач видався надто вимогливим, проте в третій раз - не хотіла йти».

Деякі керівники працюють і з дошкільнятами. Рекорд палацу на Лівобережжі - «зоряна» дівчинка, яка приступила до репетицій в два роки і вісім місяців. Отже в творчості немає «рано» чи «пізно»: головне - бажання. Нехай не відразу, але результат неодмінно буде. Будь то ідеальна постава і витривалість, подарована танцями, або художній смак, сформований на уроках образотворчого мистецтва, знання про світ прекрасного, вкладені педагогами з історії мистецтв, або вміння конструювати моделі космічних лайнерів. Все, що становить скарбничку знань і умінь, рано чи пізно стане в пригоді в дорослому житті.

Світлина Аліни Комарової: Колись і вони йшли на перше заняття. Легкість і витонченість рухів вихованок народної студії класичної хореографії «Сударушка» Міського палацу культури «Український дім» підкорили глядачів на минулому Дні металурга і гірника.

Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)