Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Тема дискусії - екологія

Олена Топалова
17лют'21 12:06

На засіданні постійної депутатської комісії міської ради підприємства Групи Метінвест відзвітували про виконану роботу.

Коли ми говоримо про Маріуполь майбутнього, мова йде про постіндустріальне місто зі сталим зеленим розвитком. Вже зараз ми бачимо: зроблені великі кроки в цьому напрямку – з'являється все більше парків і скверів, планується відкриття сортувальної станції на полігоні твердих побутових відходів, змінюються підходи до прибирання та озеленення міста. В процесі реалізації – масштабний проект з будівництва водоочисного комплексу. На рівень міської екології впливає цілий ряд факторів – від категорії лампочок в ліхтарях до стану води в кранах.

Чималу роль при цьому відіграють викиди підприємств. Тому сьогодні металургійні комбінати Групи Метінвест крок за кроком модернізують обладнання, встановлюють газоочисні установки та доводять: чиста металургія ближче, ніж здається. У 2012 році в діалозі з громадськістю було розроблено Програму охорони та оздоровлення навколишнього середовища до 2020 року. До неї увійшли як заходи, що стосуються комунальної екології, так і проєкти промислових підприємств. Що зроблено за останні вісім років, а над чим ще продовжують працювати? Розповідають представники меткомбінатів.

У цифрах і фактах

У минулий четвер в центрі розвитку стартапів 1991 Mariupol пройшло засідання постійної депутатської комісії міської ради з питань екології та охорони навколишнього середовища. На ній представники муніципалітету, громадськості та промислових підприємств обговорювали виконання екологічних зобов'язань.

Відкрив зустріч директор департаменту екології та енергоменеджменту Маріупольської міськради Ваагн Мнацаканян. Він і показав присутнім загальну картину в цифрах і фактах.

«Всього в програму охорони і оздоровлення навколишнього середовища було закладено 124 заходи, 63 з них міські, 61 – промислові підприємства. З них міських проєктів виконано 15, 33 – в стадії виконання, 15 не виконано, – розповідає Ваагн Мнацаканян.

Потім зі своїми звітами виступили представники «Азовелектросталі», меткомбінатів «Азовсталь» та імені Ілліча.

Понад 40 проєктів реалізовано

Інвестиції Групи Метінвест в рамках програми склали більше ніж 15 млрд 350 млн грн. На ці кошти на меткомбінатах імені Ілліча та «Азовсталь» реалізовано понад 40 масштабних екологічних проєктів. Крім того, обидва підприємства повністю відмовилися від застарілого брудного мартенівського виробництва, із закриттям якого зник і неодмінний атрибут мартенівської плавки – горезвісний «лисячий хвіст».

Начальник відділу охорони навколишнього середовища меткомбінату «Азовсталь» Групи Метінвест Лілія Будревич перераховує основні проєкти: «Це і будівництво аспіраційних установок на доменній печі №3, і рукавних фільтрів в міксерному відділенні конвертерного цеху. Ми планомірно йдемо за програмою і виконуємо взяті на себе зобов'язання».

Крім того, доменні печі №3 і 4 перевели на замкнуті оборотні цикли систем охолодження. Тепер в технології використовується хімічно очищена вода, забір морської води знижено. А під час капітального ремонту доменної печі №4 виконано реконструкцію системи аспірації ливарного двору з заміною електрофільтру на рукавний.

Також на «Азовсталі» виведено з експлуатації цех агломерації, коксові батареї №5, 6, 7 і доменні печі №5, 6. У конвертерному цеху після реконструкції введено в експлуатацію газоочищення відділення десульфурації чавуну й аспіраційна установка дробарки феросплавів відділення ділянки сипучих і феросплавів. Виконано реконструкцію системи аспірації міксерів №1, 2 з установкою сучасного рукавного фільтра.

Інвестиції Групи Метінвест в рамках програми охорони та оздоровлення навколишнього середовища до 2020 року склали 15 млрд 350 млн гривень

Боротися з неорганізованими викидами

Директор з охорони праці, промислової безпеки та екології меткомбінату «Азовсталь» Сергій Калініченко також розповів, що наразі на меткомбінаті працюють над проєктом реконструкції газоочисток конвертерів №1 і 2. Зараз розробляється проєктно-кошторисна документація.

Доля коксохіму та шлакової гори

Крім того, Сергій Калініченко відзвітував про стан коксового виробництва. Так, в коксовому цеху виконано реконструкцію пилоочисної установки коксосортування на коксової батареї №3-4. На постійній основі забезпечується очистка стічних вод коксохімвиробництва, які подаються на гасіння коксу. Крім того, для мінімізації впливу на акваторію Азовського моря виконано капітальний ремонт земснаряда, який забезпечує роботу шламонакопичувача.

Ваагн Мнацаканян своєю чергою поцікавився, які рішення металурги знаходять, щоб «згорнути» шлакові гори.

«Ми ведемо переробку на спеціалізованій установці. Шлаки більше не складуємо. Крім того, проводимо експерименти по укриттю», – розповіла Лілія Будревич.

Торкнулися і теми озеленення – металурги розповіли, що минулого року висадили 400 дерев в санітарній зоні. Це ті саджанці, які добре себе почувають в нашому регіоні, а відповідальність за їх приживлюваність несе підрядник.

Найбільший екопроєкт в історії України

Відзвітували про виконану роботу і представники меткомбінату імені Ілліча.

Так, начальник відділу охорони навколишнього середовища меткомбінату імені Ілліча Володимир Колодочка розповів: «Наші головні проєкти – це реконструкція газоочисток аглофабрики, модернізація дозволила скоротити викиди пилу на 90%».

Нагадаємо нашим читачам, що реконструкція аспіраційних систем аглофабрики – найбільший екологічний проєкт в історії України. Рівень викидів тут приведений до європейських стандартів. Кількість виділеної пилу знизилося на 90%, сірки – на 46%.

Володимир Колодочка підкреслив, що на доменних печах №2-5 меткомбінату змонтовані та введені в експлуатацію системи пилопригнічення азотом при зливі чавуну на ливарних дворах. А у 2020 році виконано будівництво аспіраційних систем ливарного двору з реконструкцією наявної аспіраційної системи підбункерних приміщень доменної печі №3. На черзі покрокова реконструкція всього доменного переділу.

У конвертерному цеху виконано реконструкцію газоочисток конвертерів №1-3 та систем аспірації та очищення викидів міксерного відділення. На постійній основі на установках «АМКОМ» виконується переробка металургійних шлаків, а шлами використовуються як добавки в шихту при виробництві агломерату.

«Метінвест виконує взяті на себе зобов'язання перед громадою Маріуполя. На меткомбінаті в рамках Програми охорони та оздоровлення навколишнього природного середовища Маріуполя на 2012-2020 роки виконано 15 екопроєктів. Два з яких – реконструкція газоочисток третього конвертера та реконструкція господарсько-побутової каналізації в північній частині підприємства – реалізовані раніше запланованих термінів», – зазначив начальник відділу охорони навколишнього середовища меткомбінату імені Ілліча Групи Метінвест.



Світлина Миколи Коляди: Найбільший прєкт в історії України. Сьогодні ми бачимо результат реконструкції – жодна труба аглофабрики не димить

Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)