Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

#Тут варто навчатися

Еліна Прокопчук
02лип'21 12:28

Сьогодні в нашому місті роблять все, щоб молодь не їхала шукати щастя далеко від рідного дому і за кордоном. Проводиться ремонт в школах, відкриваються нові виші, студенти можуть освоювати ті напрямки, про які мріяли. Ті, хто вибирає технічні спеціальності, отримують повну підтримку Групи Метінвест.

За роки розвитку компанії металурги впровадили безліч освітніх програм в школах і університетах. Крім того, Група Метінвест підтримує відкриття інноваційних центрів, де молодь може розвиватися у сфері IT і в бізнесі.

В найкомфортніших умовах

Про масштаби говорять цифри: за останні п'ять років на розвиток сфери освіти в Маріуполі Група Метінвест направила понад 42 млн грн. Ці інвестиції допомогли зробити дуже багато потрібного і корисного для молодого покоління.

Почнемо з найменших жителів Маріуполя. У 2016 році металурги допомогли відремонтувати дитячий садок №55. Загляньте туди зараз: малюки грають в затишних кімнатах, займаються в спортивному і музичному залах. Хлопці та дівчата, які тоді приходили в оновлений садок, вже встигли вирости й стати школярами. Про дитинство у них залишаться теплі спогади.

Також Група Метінвест виділила кошти на ремонт в 11 середніх навчальних закладах. Відремонтовано шість класів хімії, п'ять класів фізики, два – інформатики. У навчально-виховному комплексі «Ліцей-школа №14» металурги допомогли відремонтувати спортивний зал. У цьому закладі, а також школах №40 і №5 створили зручні лаунж-зони, щоб діти могли відпочити після напружених уроків і контрольних.

Окремо варто сказати про капітальний ремонт Маріупольського міського центру художньо-естетичної творчості. Будівлі понад тридцять років, і до недавніх пір вона не ремонтувалася.

Директор центру Геннадій Вікатто згадує: «Будівля знаходилася практично в аварійному стані, весь фасад був покритий плиткою, але від дощів, морозу, вітру вона відскакувала, цеглини руйнувалися».

Зараз центр не впізнати: всередині – теплі та красиві кабінети, зовні – яскравий напис «Тут варто творити», що запрошує школярів зануритися у світ творчості. Поруч розкинувся цілий ландшафтний парк з клумбами та деревами.

Ключовими спільними проєктами Групи Метінвест, муніципалітету і держави в Маріуполі також стали ремонт дитячого садка №39 в селищі Волонтерівка і реконструкція Маріупольського технічного ліцею. Зараз це установи, на які рівняється все місто.

Стипендії – кращим студентам

Звичайно, Група Метінвест допомагає і профільним установам, які готують фахівців у сфері металургії, транспорту, енергетики. Ще у 2016 році металурги допомогли оновити в Маріупольському центрі професійно-технічної освіти спорткомплекс, а у 2019-му – відремонтувати та укомплектувати технікою дві аудиторії. У Маріупольському механіко-металургійному коледжі виконано ремонт покрівлі.

У 2020 році Група Метінвест, попри нові виклики, пов'язані з пандемією коронавірусу, продовжила розвивати освіту в Маріуполі. Так, меткомбінат «Азовсталь» інвестував кошти в ремонт будівлі головного корпусу навчального закладу та ремонт аудиторії охорони праці.

Але ремонт приміщень – ще не все. У цьому році Група Метінвест підписала угоду з міськими установами середньої спеціальної технічної освіти: Маріупольським вищим металургійним професійним училищем, Маріупольським центром професійно-технічної освіти, Маріупольським професійним ліцеєм автотранспорту, Маріупольським професійним машинобудівним ліцеєм, Маріупольським професійним коледжем Приазовського державного технічного університету. Тепер студенти кожної з установ-партнерів зможуть отримувати стипендії від Групи Метінвест. Першокурсників гарантовано забезпечать стипендіями від 700 до 1000 грн, а з третього курсу хлопці та дівчата можуть розраховувати на виплати до 1200 грн залежно від успішності.

Дуальна освіта і практика на меткомбінатах

Протягом багатьох років Група Метінвест тісно співпрацює з Приазовським державним технічним університетом. На базі вишу реалізуються інноваційні освітні програми, оновлюється матеріально-технічна база.

У 2014 році, коли університету особливо була потрібна допомога, металурги підтримали виш. У найкоротші терміни завдяки інвестиціям Групи Метінвест відновлений корпус № 4, який був захоплений і зруйнований бойовиками. Вартість робіт склала понад 3 млн грн. Відремонтували зали та аудиторії, закупили необхідні меблі, відреставрували фасад будівлі, який представляє історичну цінність. Все, щоб студенти знову могли спокійно вчитися в рідному місті.

Постійно впроваджуються нові програми для студентів. У 2019 році університет підписав меморандум про співпрацю з Групою Метінвест. В рамках угоди у виші ввели дуальну систему навчання: половину часу студенти технічних спеціальностей освоюють теорію, а половину – проходять практику на підприємствах. Успішні студенти також отримують стипендії від Групи Метінвест. Після закінчення вишу вони можуть претендувати на працевлаштування на підприємства компанії.

Група Метінвест також пропонує оплачувані стажування для студентів-правознавців. Щорічно учасники такої програми протягом двох місяців практикуються в юридичних службах підприємств, беруть участь у конкурсній проєктній роботі. Програма стажування охоплює Київ, Кривий Ріг, Маріуполь, Запоріжжя, Дніпро, Покровськ та Кам'янське.

Ласкаво просимо в Маріуполь

Після початку війни багато вишів з окупованих територій переїхали до Маріуполя. Група Метінвест підтримала міську програму з релокації вишів-переселенців. Металурги інвестували чималі кошти у створення умов для навчання та проживання студентів і викладачів у нашому місті.

У 2017 році було відкрито новий корпус Донецького державного університету управління. Загальні інвестиції Фонду розвитку Маріуполя, Маріупольської міської ради та Групи Метінвест у придбання, ремонт будівлі та оснащення нового навчального корпусу меблями та технікою склали 20 млн грн. Також у Маріуполі знайшов новий будинок Донецький національний медичний університет.

Крім того, Група Метінвест допомогла з придбанням системи кондиціонування і меблів для Донецького юридичного інституту. У 2019 році в конкурсі соціальних проєктів «Місто – нашими руками», який проходить під егідою Групи Метінвест, вперше брали участь проєкти від студентів вишів. Чотири з них стали володарями грантів по 250 тис. грн. На ці кошти були створені інтерактивна лабораторія-музей «Біоресурси Азовського моря» в ПДТУ та тренінговий центр з надання першої медичної допомоги «Життя руками городян» в ДонНМУ. Також з'явився тренінговий центр на базі ДонДУУ.

Мотивувати на успіх

Щоб у студентів і викладачів була ще більша мотивація, Група Метінвест проводить конкурси, тренінги, навчальні програми. Так, спільно з Фондом розвитку Маріуполя та міською владою Група Метінвест організувала конкурс «Лідери освітніх інновацій». Його мета – підтримка педагогів, які пропонують інноваційні методи викладання та сприяють розвитку інклюзивного навчання. Фінансування отримали STEM-проєкти, розроблені для підвищення ефективності уроків англійської мови, ідеї щодо удосконалення уроків фізичної культури для дітей з інвалідністю.

Також Група Метінвест проводить кейс-чемпіонат M.Student Champ. Студенти-учасники вирішують реальні виробничі завдання, генерують нові ідеї для вдосконалення технологічних процесів на підприємствах Групи Метінвест, набувають практичних навичок для своєї майбутньої професії, відвідують виробництво і працюють з досвідченими фахівцями. Кращі студенти отримують запрошення пройти практику на підприємствах компанії. Призовий фонд від Групи Метінвест становить понад 100 тис. грн.

Проєкти майбутнього

Також Група Метінвест проводить безліч мотиваційних проєктів для вчителів. Для педагогів, які викладають точні науки, запустили програму STEAM CAMP. Близько 200 вчителів хімії, математики, фізики та інформатики отримали можливість пройти навчання сучасним методикам викладання, а також розвинути свої лідерські якості. Цей проєкт реалізується Фондом розвитку Маріуполя за підтримки Групи Метінвест.

Не один рік поспіль маріупольські педагоги змагаються в конкурсі «Найкращі вчителі Приазов'я». Учасники захищають напрацювання та розповідають про свій педагогічний досвід. Кращі вчителі отримують призи, а переможці – сертифікати на туристичні поїздки.

Нова сторінка освіти Маріуполя – створення в нашому місті університету «Метінвест політехніка». Він відкриє свої двері у 2022 році – молодь зможе освоювати потрібні спеціальності, користуватися онлайн-бібліотекою і працювати в лабораторіях з сучасним оснащенням.

Інноваційні центри для молоді

Вчитися можна не тільки в університетах. Зараз молодь отримує нові знання в сучасних IT-хабах. У Маріуполі відкриті два таких центри: Beetroot Hub і центр розвитку стартапів 1991 Mariupol. Перший розташований в оновленому шаховому клубі, другий – у будівлі Центральної міської публічної бібліотеки імені Володимира Короленка.

Там юнаки та дівчата вчаться розробляти свої стартапи, писати бізнес-проєкти, впроваджувати їх у життя. Сума інвестицій Групи Метінвест в розвиток напрямку IT в нашому місті – 11 млн грн.

В ході реконструкції шахового клубу міський голова Вадим Бойченко підкреслював: «Завдяки допомозі партнерів – Групи Метінвест – ми трансформували простір і наповнили його дорогим, якісним обладнанням. У Маріуполі з'являється реальна можливість стати IT-фахівцем».

Все це приклади потужного партнерства Групи Метінвест як соціально відповідального бізнесу, проєкти та інвестиції компанії роблять Маріуполь містом сучасних форматів, комфортним для розвитку, освіти, професійного та особистісного зростання нашої молоді.



Світлина Аліни Комарової. Щоб діти були щасливі. Відремонтований дитячий садок №39 – одна з кращих освітніх установ міста.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)