Як змінилася епідситуація за тиждень, розбирався «Приазовський робочий».
У Маріуполі планувалося розглянути можливість повернути учнів 1-4-х класів за парти з 15 листопада. Передбачалося, що якщо й епідситуація поліпшиться, то вчитися у школі зможуть ті учні початкових класів, чиї вчителі повністю вакциновані.
На жаль, високий рівень захворюваності на COVID-19 зберігається, і міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) вирішила продовжити дистанційну освіту в школах до 19 листопада включно.
«Наше завдання – організувати безпечні умови для навчання дітей та роботи педагогічного колективу», – наголосила директорка департаменту освіти Маріупольської міськради Тетяна Братчикова.
В якому форматі навчатимуться школярі після 19 листопада, залежить від епідситуації в місті. Дитячі садки, як повідомлялося, продовжать працювати чотири дні на тиждень, і такий режим збережеться до кінця року.
Незважаючи на те, що рівень захворюваності в Маріуполі поки не дозволяє послабити обмеження, деякі тенденції в статистиці все ж таки обнадіюють. Вже кілька днів кількість активних хворих на COVID-19 – пацієнтів на лікуванні (амбулаторно та в стаціонарах) – стабільно знижується приблизно на сто осіб щодоби. Так, за даними міськради, 10 листопада хворіло 7112 пацієнтів, 11 листопада – 6969, 12 листопада – 6858, 13 листопада – 6732, 14 листопада – 6673, а 15-го – 6573.
У той же час добовий приріст нових підтверджених випадків COVID-19 залишається високим: приблизно 300-400 хворих на добу. За даними за 15 листопада - 183 нових випадки, але це, швидше за все, пов'язане з тим, що взяття аналізів проводилося на вихідних, а в ці дні традиційно менше звернень до лікувальних закладів.
Лікарняні стаціонари, на жаль, залишаються завантаженими: кількість пацієнтів то знижується, то знову зростає. Так, 11 листопада у лікарнях перебувало 790 пацієнтів, 12-го їх стало 758, а 15 листопада – 782. І вони потребують кисневої підтримки через ускладнення, що викликають дихальну недостатність.
Поширення штаму «Дельта» спровокувало збільшення споживання кисню пацієнтами з коронавірусною хворобою у всій Україні. За даними Міністерства охорони здоров'я України, зараз один пацієнт потребує обсягів кисню в 5-6 разів більше, ніж під час весняної хвилі. У середньому у лікарнях вистачає одного балона із газоподібним киснем на 15-30 хвилин роботи.
Якщо порівняти обсяги відвантаженого кисню меткомбінатом імені Ілліча за перший та другий тиждень листопада, то бачимо, що вони зросли. Так, з 1 до 7 листопада було відвантажено 89,9 тонни рідкого кисню, а з 8 по 14 листопада – 92,7 тонни. Більше знадобилося і газоподібного кисню: 13 716 кубометрів першого тижня, а другий – 16 332 кубометра. Всього з початку листопада меткомбінатом імені Ілліча було доставлено до лікарень 195,5 тонни рідкого кисню та 31 848 кубометрів газоподібного. Меткомбінат «Азовсталь» з початку листопада відвантажив 183,7 тонни рідкого кисню: 118,5 тонни за перший тиждень та 65,2 тонни за другий.
Підприємства Групи Метінвест відвантажують до лікарень України (до 14 областей країни!) до 100 тонн кисню на добу, повідомляє Метінвест Медіа. З 1 до 14 листопада підприємства Групи Метінвест передали понад 1300 тонн кисню. Медпрацівники зазначають, що в умовах дефіциту кисню на ринку та зростання захворюваності це своєчасна та важлива допомога.
«Якщо спиратися на статистику, яка є сьогодні щодо потреби, то 25% кисню – це кисень підприємств Метінвесту. Тобто металурги забезпечують рятівною речовиною кожне четверте ліжкомісце у стаціонарах», – повідомив директор департаменту регіонального розвитку Групи Метінвест Олександр Вишняков.
Зусилля Групи Метінвест у подоланні піку захворюваності на коронавірус в Україні відзначив і Президент України Володимир Зеленський.
«Ми пройшли пік цієї хвилі захворюваності, і медична система починає легше дихати. У нас достатньо кисню, щоб дихати легше було всім, хто захворів», – сказав Президент України Володимир Зеленський.
У жовтні під час гострого дефіциту кисню на ринку та зростання захворюваності Група Метінвест почала отримувати звернення від медиків та влади – всі просили допомогти з киснем. У цій ситуації було зібрано оперативний штаб, спільно з МОЗ розроблено план дій, аби вчасно відреагувати на всі запити. У жовтні до лікарень України було відвантажено 1740 тонн кисню.
З початку року обсяг допомоги вже перевищив 4 тисячі тонн, що робить Групу Метінвест найбільшим приватним постачальником кисню, який держлікарні одержують безкоштовно.
«Приазовський робочий» уже писав, що ажіотаж у пунктах вакцинації дещо вщух: ті, кому терміново потрібні були щеплення, аби мати можливість працювати, вже вакцинувалися, а ті, для кого сертифікат необов'язковий, на щеплення не поспішають. Тому кількість введених доз помітно знизилася. Так, на початку листопада прищеплювали приблизно 3,5 тисячі маріупольців, а з середини листопада – 2-2,5 тисячі на добу.
Для зручності мешканців та максимального охоплення бажаючих у Маріуполі відкриваються нові пункти вакцинації. Вони – на базі двох диспансерів: дерматовенерологічного (вул. Бахмутська, 20-а) та протитуберкульозного (вул. Георгіївська, 72).
Для цього є необхідний простір як для заповнення анкети, так і для проведення процедури. Крім того, є кімната, де можна посидіти після уколу. Наші лікарі пройшли спеціальне навчання та отримали сертифікати про те, що можуть проводити щеплення від COVID-19 та заносити вакцинованих в єдину базу даних», – розповіла завідувачка протитуберкульозного диспансерного відділення Тетяна Шаманська.
У протитуберкульозному диспансері пункт працює з 8:00 до 14:00, у дерматовенерологічному – з 9:00 до 16:00. При собі необхідно мати паспорт, ідентифікаційний код та мобільний телефон.
Також у Маріуполі продовжують працювати центри масової вакцинації у торговельних центрах «Епіцентр» та «ПортCity», у «Мультицентрі» на Лівобережжі та на залізничному вокзалі. Окрім цього, у деяких приватних клініках міста також запрацювали кабінети для щеплень – у медичних центрах «Адастра» та «Код здоров'я».
Наразі у Маріуполі перебуває понад 37 тисяч доз вакцин проти COVID-19. Усі препарати схвалено Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Вакцинуйтеся та бережіть своє здоров'я!
Поряд із цим міська влада вирішила мотивувати вакцинуватися пенсіонерів: продуктові кошики отримають люди старше 70 років, які вже пройшли повний курс вакцинації (дві дози) від COVID-19. Люди старше 60 років найбільш схильні до важкої течії коронавірусної хвороби, а на сьогодні лише 7% маріупольських пенсіонерів зробили два щеплення від коронавірусу.
Перші пакети маріупольці старшого віку отримають у середині грудня. Пенсіонери, які зроблять другу дозу після середини грудня, отримають набори пізніше.
«Це подяка за відповідальну та свідому позицію наших батьків, дідусів та бабусь, адже саме вони перебувають у зоні ризику. Я хочу, щоб новорічні свята маріупольські сім'ї зустріли у повному складі. Щоб ми повернулися до звичного життя. Так і буде, але для цього потрібно захистити себе, потрібно вакцинуватися», – наголосив Вадим Бойченко.
Світлина Аліни Комарової
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)