І кількість ялин, ялівців, магнолій та інших дерев, чагарників, квітників у місті продовжує збільшуватися багато в чому завдяки системній роботі з озеленення міста громадським союзом «Зелений центр Метінвест». Один з його масштабних проєктів з озеленення - Forever Green, завдяки якому вдалося облаштувати двори, території навчальних закладів та інших установ. Forever Green стартував торік, в нинішньому році його розвиток триває: минулого тижня з Маріупольським комунальним підприємством зеленого будівництва підписано угоду про співпрацю. На базі «Зеленбуду» за підтримки громадської спілки «Зелений центр Метінвест» будуть створені міські розплідники для вирощування рослин.
За рік в рамках проєкту Forever Green за підтримки фахівців «Зеленого центру Метінвест» в місті висадили понад тисячу саджанців дерев. Завдяки щорічній акції «Посади дерево» свої прибудинкові території змогли перетворити 246 будинків ОСББ.
Крім того, нові дерева і чагарники озеленили шість локацій в Кальміуському, Центральному і Лівобережному районах. Так, волонтери висадили понад 160 рослин на території загальноосвітньої школи №20, Маріупольського міського технологічного ліцею, Приазовського державного технічного університету. Також більше зелені стало у пансіонаті для ветеранів війни та праці №1, центрі дитячої юнацької творчості «Веселка» та механіко-металургійному коледжі.
Висадка рослин проходить відповідно до рекомендацій міської програми з озеленення - громадський союз «Зелений центр Метінвест» серйозно і комплексно ставиться до цього питання. В рамках проєкту було відкрито консультаційний центр, де маріупольці можуть отримати відповіді фахівців на запитання про рослини, пройти навчання на майстер-класах - запрошені експерти розповідають про особливості грамотного догляду за тими чи іншими деревами та чагарниками.
Цього року для жителів міста і експертів проєкту проведуть чотири таких майстер-класу. Також в планах - створення спільноти в соціальних мережах, де будуть публікуватися короткі рекомендації щодо сезонного догляду за рослинами.
Координатор громадського союзу «Зелений центр Метінвест» Вікторія Кошманова підкреслила, що проєкт Forever Green став затребуваним для Маріуполя завдяки комплексному підходу: «На сьогоднішній день озеленення входить у тему глобальних екологічних проблем. Радує, що маріупольці розуміють це і активно беруть участь у проєктах, підтримують ідею озеленення міста».
У 2021 році програма Forever Green продовжує розширюватися: до неї приєдналися ще два міста України - Кривий Ріг і Запоріжжя. У кожному з них, крім передачі жителям молодих рослин, будуть закуплені саджанці для створення зелених розплідників. У Маріуполі партнером громадського союзу «Зелений центр Метінвест» виступить комунальне підприємство зеленого будівництва. Угоду про співпрацю підписали координатор громадської спілки «Зелений центр Метінвест» Вікторія Кошманова і керівник «Зеленбуду» Сергій Кесарєв.
Силами волонтерів і підрядників проєкту на території колишньої оранжереї підприємства зеленого будівництва встановлять теплицю для розведення рослин і створять систему компостування зібраного листя.
Сергій Кесарєв розповів, що на балансі підприємства знаходиться комплекс з дев'яти теплиць площею 1507 кв. м, який був побудований ще в 1956 році та згодом став непридатним для використання.
«Якщо відновити цей комплекс, то ми зможемо створити гідні умови для вирощування як однорічних квітів, так і для живцювання різних хвойних дерев. Таким чином, нам не доведеться щороку закуповувати рослини в великих кількостях у підрядних організацій», - зазначив Сергій Кесарєв.
У розпліднику буде рости близько тисячі молодих рослин - 500 кримських сосен і 500 платанів, які після закінчення трьох років будуть висаджувати на міських локаціях. Також на базі розплідника планується встановлення теплиці для вирощування декоративних рослин.
А одну з теплиць старого комплексу можна переобладнати під компостну яму, каже Сергій Кесарєв:
«У весняно-літній період підприємство займається покосом трави і збором листя по всьому місту, яке потім звозить на полігон твердих побутових відходів. Ми не тільки витрачаємо гроші на розміщення відходів, але ще і втрачаємо матеріал, який може служити природним добривом. При відновленні теплиці почнемо звозити все листя в компостні сховища, де вони перегниватимуть».
Начальник управління з питань екології, енергоменеджменту та охорони праці Маріупольської міської ради Ваагн Мнацаканян високо оцінює цілі та завдання проєкту Forever Green: «Завдяки йому ми зможемо відновити вирощування і розведення місцевих рослин, які будуть стійкі до нашого клімату і його суттєвих змін».
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)