Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

02кві'25

середа

У Маріуполі відбувся фінал конкурсу «Green інтелект» від громадського союзу «Зелений центр Метінвест»

Альбіна Баркова
10гру'21 11:12

Масштабний конкурс «Green інтелект» на фінішній прямій – названі імена трьох фіналістів, які набрали найбільшу кількість балів, та переможця, який візьме участь у суперфіналі.

Це Ілля Коваленко зі гімназії-школи №27, Дмитро Товарчі зі школи №46, Ганна Рабчевська зі школи №7. А учениця ліцею-школи №48 Поліна Андрєєва стала найкращою у цьому марафоні інтелектуалів.

Можливість перевірити та оцінити свої знання

Другий сезон поспіль організатором інтелектуального змагання виступає громадський союз «Зелений центр Метінвест». Цього року "Green інтелект" підтримав народний депутат України Вадим Новинський. А партнерами громадського союзу стали Маріупольський центр професійного розвитку, перший недержавний гірничо-металургійний університет «Метінвест Політехніка», департамент освіти Маріупольської міської ради, комп'ютерна академія «ШАГ».

Міжрегіональний суперфінал конкурсу «Green інтелект» серед переможців із Маріуполя, Запоріжжя та Кривого Рогу пройде 12 грудня

Усі питання конкурсу були поділені на чотири тематичні категорії: людина, подорожі, кулінарія та техніка. У кожній з них – екологічна складова. Така різноманітність тем вимагала від старшокласників знань у галузі фізики, хімії, історії, літератури, математики та біології.

Список питань підготували освітяни маріупольських шкіл спільно з методико-консалтинговим центром при департаменті освіти міськради. Оцінювало відповіді професійне журі, до складу якого увійшли викладачі вишів міста.

Доцент кафедри організації та автоматизації виробництва університету «Метінвест Політехніка» Олексій Койфман розповів, що формат конкурсу «Green інтелект» є цікавим і досить корисним для майбутніх абітурієнтів.

«Високі результати учасників говорять про те, що школярі практично готові до складання випускних іспитів та вступу до університетів. Дуже тішить, що у такому складному інтелектуальному змаганні діти беруть участь із інтересом», – зазначив Олексій Койфман.

Особливістю конкурсу «Green інтелект» став формат його проведення – учні відповідали на запитання за комп'ютером. Такий підхід дозволив досягти прозорості у виборі фіналістів та переможця. Програма, розроблена фахівцями комп'ютерної академії «ШАГ», генерувала список із сорока питань і не давала можливості списати відповідь, час на відповідь було обмежено – всього 30 секунд, а з повільних програма знімала бали.

«Ми дуже вдячні нашим партнерам – комп'ютерній академії «ШАГ» за можливість зробити конкурс інноваційним та об'єктивним. Завдяки технічним розробкам учасники відповідали на запитання, покладаючись лише на власні знання, – наголосила координаторка громадського союзу «Зелений центр Метінвест» Вікторія Кошманова. – Цього року «Green інтелект» розширив свої масштаби та став міжрегіональним – перевірити свої знання змогли школярі не лише із Маріуполя, а й із Запоріжжя та Кривого Рогу. 30 фіналістів з усіх міст нагороджені можливістю здобути безкоштовну освіту на платформі університету «Метінвест Політехніка» та пройти будь-який онлайн-курс у зручний для них час. Також фіналістів із Кривого Рогу та Запоріжжя буде запрошено до Маріуполя, де вони зможуть відвідати екскурсії та разом із маріупольськими учнями взяти участь у майстер-класі, в якому з ними поділяться лайфхаками для успішного проходження ЗНО».

Цінні призи для найрозумніших

У фіналі майбутні випускники шкіл пройшли два етапи, де кожен учасник на швидкість відповідав на питання із різних сфер життя. Наприклад, було питання, які символічні рослини, на думку письменника-льотчика, знищують екологію душі людини. Відповісти можна було обравши один варіант із чотирьох. Хто читав «Маленького принца» Антуана де Сент-Екзюпері, легко здогадається, про що йдеться. Після кожної відповіді на питання на великому екрані оновлювалася рейтингова таблиця.

Серед учасників фіналу – учениця школи №47 Ярина Деменкова.

«Я готувалася до фіналу, відповідала на різні запитання в інтернеті, вивчала терміни – це дуже цікаво. Найцікавіше, що ми не знали, до чого готуватися, адже категорії питань є різноманітними», – розповіла школярка.

За словами Ярини, на всіх етапах конкурсу її підтримувала сім'я та науковий керівник Олена Боруш.

«З п'яти учнів, яких ми готували, лише одна Ярина змогла дійти фіналу. Вона велика молодець, адже до цього конкурсу практично неможливо підготуватися на всі 100%. Він дав можливість нашій учениці показати рівень своєї ерудиції та інтелекту», – поділилася вчителька біології школи №47 Олена Боруш.

У підсумку найбільшу кількість балів набрали чотири конкурсанти: найкращі результати у швидкості та кількості правильних відповідей показали Ілля Коваленко (4-е місце, гімназія-школа №27, керівник – Наталія Васильджагаз), Дмитро Товарчі (3-е місце, спеціалізована школа №46) , керівник – Олександра Крамаренко), Ганна Рабчевська (2-е місце, школа №7, керівник – Юлія Рогозіна). А перемогла учениця ліцею-школи №48 Поліна Андрєєва (керівник – Світлана Холявіна).

Поліна розповіла «Приазовському робочому», що шлях до перемоги був непростим:

«Звичайно, я переживала, адже розуміла, що в мене сильні суперники. Але незважаючи на переживання, була впевнена, що потраплю до числа переможців, і в мене вийшло. Дуже рада, що зуміла посісти перше місце та виграти у конкурсі. Дякую моєму науковому керівнику Світлані Миколаївні за підтримку та важливі поради. Головне – вірити у себе і не здаватися».

Усі четверо учасників отримали цінні призи – ноутбуки від Групи Метінвест. Відзначили також їхніх викладачів. Крім того, був і приз глядацьких симпатій – він дістався учневі школи №25 Івану Гавриленку.

«Хоча сьогодні я не зайняв призового місця, мені вручили цікавий подарунок – книгу про сто замків, де варто побувати. Я отримав її за те, що, починаючи з відбіркового туру, кожен журналіст, який висвітлював етапи конкурсу, брав у мене інтерв'ю», – посміхається Іван Гавриленко.

У Поліни Андрєєвої попереду міжрегіональний етап – суперфінал, де вона зустрінеться з такими ж переможцями із Кривого Рогу та Запоріжжя, та шанс завоювати головний приз – 50 тисяч гривень на подальше навчання. Суперфінал інтелектуалів відбудеться 12 грудня у комп'ютерній академії «ШАГ».


На світлині автора: Показала найвищий рівень знань. Фіналістка конкурсу «Green інтелект» Поліна Андрєєва старанно готувалася до змагань та вірила у свої сили – це допомогло їй перемогти.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)