Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

У маріупольських школах з'являться сучасні майданчики для уроків просто неба

Альбіна Баркова
26лис'21 15:02

>Сучасні майданчики для організації уроків на свіжому повітрі з'являться відразу у трьох маріупольських школах – колегіумі-школі №28, гімназії №17 та спеціалізованій школі №66.

Ці навчальні заклади перемогли у новому конкурсі «Простір 2021» громадського союзу «Зелений центр Метінвест».

«Основне завдання конкурсу
«Простір 2021» – мотивувати педагогічний склад навчальних закладів організовувати заходи екологічного спрямування
та підтримати зусилля лідерів освіти можливістю створення комфортних
та інноваційних майданчиків для проведення занять на свіжому повітрі. Загалом створюються сприятливі умови, що формують екологічну культуру учнів», - Вікторія Кошманова, координаторка громадського союзу «Зелений центр Метінвест»

Висока актуальність

Однією з головних цілей цього конкурсу є мотивувати вчителів проводити для школярів заходи, пов'язані з екологією. Представники шкіл, гімназій та ліцеїв мали заповнити заявку та виконати конкурсне завдання – підготувати сценарій на тему малої екології та презентацію-опис «Екологічна складова життя нашої школи». Вчителі та учні могли показати, які екотрадиції існують у школі, які проєкти з екологічної складової вже були виконані, а про які вони мріють. Також шкільний колектив, який бере участь у конкурсі, мав би розповісти, які заходи планують проводити на інноваційному майданчику у разі перемоги.

За словами координаторки громадського союзу "Зелений центр Метінвест" Вікторії Кошманової, ініціатором проведення такого конкурсу стало місто Запоріжжя.

«Проєкт ''Простір'' вперше стартував лише цього року і відразу став магістральним, оскільки в ньому брали участь три міста – Запоріжжя, Маріуполь та Кривий Ріг, – зазначила Вікторія Кошманова. – Ми адаптували ідею конкурсу під наше місто та трохи розширили його».

Загалом на конкурс у Маріуполі було подано 17 заявок. Школи презентували свою екологічну діяльність та підготували необхідні сценарії для заходів «Батарейка, здавайся» чи «Не пластик».

«Абсолютно у всіх учасників була різна та цікава подача, – наголосила Вікторія Кошманова. – У фіналі конкурсу змагалися чотири колективи: спеціалізована школа №66, колегіум-школа №28, спеціалізована школа №46 та гімназія №17. У них у всіх був невеликий відрив один від одного у балах. Не змогли вибрати трійку переможців одразу і вирішили дати шанс школі №46, яку від решти відокремлював лише один бал».

У результаті ЗОШ №46 зійшла з дистанції, але набула цінного досвіду участі в екологічному конкурсі, що дає добрі шанси на перемоги в подібних конкурсах.


Світлина Аліни Комарової: Таких майданчиків у шкіл ще не було! Педагоги впевнені: заняття просто неба захоплять і зацікавлять дітей.


До складу конкурсної комісії увійшли представники підприємств Групи Метінвест, департаменту освіти та науки, управління з питань екології, енергоменеджменту та охорони праці Маріупольської міськради. Вони оцінювали виконані завдання за п'ятьма критеріями: зміст та доступність сценарію, екологічний напрямок даної роботи, обсяг, актуальність для учнів, практичне значення сценарію та наявність висновків.

Директор з персоналу та адміністрації металургійного комбінату «Азовсталь» Групи Метінвест Іван Голтвенко зазначив, що призовий фонд проєкту «Простір» становив 1 млн 710 тис. грн.

«З кожним роком проєкти громадського союзу «Зелений центр Метінвест» стають дедалі масштабнішими. «Простір» – абсолютно новий конкурс, завдяки якому на території навчальних закладів з'являться сучасні майданчики для занять просто неба. Вважаю, що цей конкурс сьогодні вкрай важливий та актуальний: пандемія диктує свої правила, наші діти періодично навчаються дистанційно, а так у них буде можливість вивчати шкільну програму на свіжому повітрі та у приємній атмосфері», – розповів Іван Голтвенко.

Лідери екопроєктів

Директорка маріупольського навчально-виховного комплексу «Колегіум-школа» №28 Олена Сарахман розповіла, що взяти участь у конкурсі педагогічний колектив вирішив не роздумуючи:

«Уважно прочитавши умови, зрозуміли, що ми маємо всі шанси на перемогу, адже формування екологічної культури в нашій школі – систематична робота, яка з кожним роком удосконалюється. Вже кілька років ми працюємо у напрямку «Я – частина природи» та проводимо десятки екозаходів, про які й вирішили розповісти членам журі».

Поділилася екологічними здобутками і директорка гімназії – початкової школи №17 Оксана Кіор:

«У рамках проєкту «Простір» ми вирішили створити сценарій заходу «Батарейко, здавайся!». Наш педагог Володимир Гречка допоміг нам у цьому та організував для дітей веб-квест, в якому учні в ігровій формі дізнавалися про природу та екологію. Ми бачили, як це сподобалося дітям! Крім того, наша школа щорічно бере участь у різних екопроєктах, у тому числі і від громадського союзу "Зелений центр Метінвест"».

Викладачка української мови маріупольської спеціалізованої школи №66 Надія Ведмеденко зауважила, що їхня перемога була заслуженою:

«Наша школа дружня до тем екології. Це проявляється в тому, що ми формуємо та розвиваємо у дітей навички сортування сміття, збору макулатури, висадки рослин, допомоги тваринам. Перемога була важлива для нас, адже ми проводимо величезний комплекс екозаходів для учнів нашої школи. Тішить, що тепер у нас буде сучасна альтанка, зручний простір. Ми будемо використовувати її як місце сили для нашої екоспільноти. Там проводитимуться різні заходи, квести та уроки».

Директорка Маріупольського центру професійного розвитку Ірина Святченко підсумувала:

«Сьогодні, за умов пандемії, все частіше хочеться проводити уроки на свіжому повітрі, а не у приміщенні. Таку практику ми вже застосовували у деяких школах – виносили парти та стільці на вулицю. Такий сучасний майданчик спростить завдання – він дасть можливість педагогам та учням почуватися комфортно під час занять просто неба. «Простір» – дуже потужний проєкт, який, сподіваюся, буде реалізовано й наступного року».


Світлина Аліни Комарової: Трійка лідерів. Представники шкіл-переможців отримали дипломи, які підтверджують, що вони стали найкращими з тих, хто формує екологічну культуру серед підростаючого покоління.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)