Думки з цього приводу теж різняться: одні чоловіки хочуть підтримати дружину під час переймів, інші – втрачають свідомість при слові «пологи». У жінок теж немає єдиної думки: хтось боїться народжувати в самоті, а хтось вважає, що в пологовому залі чоловікам не місце.
Що думають з цього приводу лікарі, чим партнерські пологи відрізняються від звичайних і за яких умов вони можливі під час пандемії?
Незважаючи на карантин, партнерські пологи дозволені. Але, щоб допустити до породіллі групу підтримки, потрібно знати, що близька людина не є поширювачем коронавірусу. Директор перинатального центру Костянтин Комлев розповідає:
«Партнер повинен мати негативний тест на COVID-19, він дійсний протягом 72 годин до пологів. Оскільки точний день народження дитини визначити складно, дозволяється використовувати експрес-тести на антиген. Результат у такому випадку буде відомий набагато швидше, ніж при ПЛР-тесті. Діагностика займає від години до трьох».
Якщо чоловік або інший родич отримує негативний результат, він може увійти в пологове відділення. Але вийде звідти вже разом з мамою, під час виписки.
«Ми не дозволяємо виходити та заходити у відділення з простої причини - невідомо, з ким людина буде контактувати, чи не занесе вона вірус. Вона може знаходитися в інкубаційному періоді й не відчувати симптомів. Якщо партнер вийде з центру, вже не пускаємо», - пояснює Костянтин Комлев.
Проблема в тому, що дитина не завжди хоче з'являтися на світ за розкладом, у зручний для мами і тата час. Директор перинатального центру розповідає:
«Збір у лабораторіях роблять протягом робочого дня. Якщо пологи починаються вночі або у вихідний день, можуть виникнути складнощі».
В інших випадках у близьких два варіанти - або прийти в пологовий будинок з готовим негативним результатом, або, якщо перейми почалися раптово, пройти тестування в приватній лабораторії, яка орендує приміщення в перинатальному центрі.
«Жінкам ми робимо тести безкоштовно, але чоловікам та іншим родичам - ні. Тест можна зробити самостійно в приватній лабораторії. Коли до нас приїжджають вранці з переймами, ми можемо направити партнера на дослідження - йому швидко зроблять тест, і він приєднається до майбутньої мами», - зазначає Костянтин Комлев.
Партнерські пологи можуть бути не тільки природними. На кесаревому розтині також дозволяють бути присутнім членам сім'ї. «Тоді варто завчасно здати ПЛР-тест і спокійно чекати пологів. Звичайно, партнер може бути поруч, якщо застосовується регіонарне знеболювання. У більшості випадків так і відбувається - воно вважається найбезпечнішим», - говорить директор перинатального центру.
Платити за те, що партнер буде перебувати поруч, не потрібно. Єдина умова - попередити дільничного гінеколога про своє бажання, він розповість жінці всі подробиці. Після народження дитини пара знаходиться в окремій палаті - за бажанням можна вибрати кімнату із загальним душем і туалетом або палату готельного типу.
Як розповідає Костянтин Комлев, до пандемії 93-95% пологів були партнерськими. Потім цей відсоток дещо знизився: спочатку на них взагалі ввели заборону, тепер народжувати з близькими можна, але не всім вдається: хтось приїжджає необстеженим вночі, хтось - у вихідний день.
«Кожна сім'я вирішує для себе - хтось за, хтось категорично проти. Але присутність близької людини дуже полегшує переживання жінки. Особливо це стосується тих, хто народжує вперше, їм цей процес взагалі невідомий», - ділиться думкою лікар.
Необов'язково брати на пологи чоловіка, це може бути мама, сестра, будь-яка близька людина, яка готова підтримати. Партнер не тільки заспокоює та підбадьорює майбутню маму, але і допомагає їй - може швидко подати води, взяти за руку. «Є масажі та погладжування, які полегшують біль, їх може робити партнер. Методики прості, всі швидко їх освоюють», - каже Костянтин Комлев.
Крім того, беручи участь у пологах, друга людина бачить, що відбувається з жінкою, яку допомогу їй надають, як працюють лікарі та акушерки. Кожен вирішує для себе - залишатися в залі тільки в період переймів або бути присутнім при пологах від початку до кінця. Деякі навіть знімають процес на відео.
Для тих, хто боїться дня X і не знає, як вести себе при пологах, в перинатальному центрі працює школа відповідального батьківства, де проходять заняття пари. Для них є спеціальні симулятори - тренажери, на яких добре показаний процес пологів. Жінка може зрозуміти, що з нею буде відбуватися в цей час, а партнер - потренуватися надавати допомогу на манекені.
Додаткові знання дадуть впевненість у своїх силах і допоможуть позбутися сильного страху. Крім того, ви отримаєте практичні навички, які точно знадобляться.
В одній з міських груп для батьків обговорюють тему партнерських пологів, там діляться думками. Маріупольчанка Ірина пише:
«У мене троє дітей, першого я народжувала сама, а другого і третього - з чоловіком, і ні краплі не пошкодувала! Він все контролював, допомагав, а при головному моменті - вийшов. Нікого не слухайте, йдіть на пологи разом!»
Лілія Ясько з нею не згодна. «Не розумію партнерські пологи. Навіщо?» - задається питанням жінка. Інші користувачі навіть натякають на те, що після спільних пологів дружина втратить для чоловіка привабливість.
Найцікавіше тут - чоловічі думки. Маріупольці Олександр і Тетяна Шевченко в пологовий будинок прийшли разом. Тепер уже півтора роки виховують сина Ярослава. Чоловік зізнається: «Рішення у нас спільне. Пологи були пізні, ми підозрювали, що можуть виникнути ускладнення. Тому знали, що дружині знадобиться моральна підтримка».
Боявся майбутній тато? Олександр згадує: «Страх тут зовсім недоречний. У такий момент потрібно думати про дружину, їй же набагато важче - і морально, і фізично. Потрібно підтримувати її, а не бути егоїстом у такій ситуації».
Подружжя згадує: до появи дитини були морально готові, але курси не відвідували. Зараз Олександр вважає: «Напевно, це було недоглядом. Молодим батькам варто отримати якомога більше знань».
Олександр перебував разом з Тетяною майже весь час - вийти довелося тільки в сам момент народження, так як треба було оперативне втручання. Все пройшло благополучно - син з'явився на світ здоровим.
Чоловік розповідає:
«Я подавав воду, витирав піт, коли почалися сильні перейми - тримав за руку, протирав вологою ганчірочкою губи, щоб не було зневоднення. Персонал не міг завжди бути поруч, а я підтримував дружину».
Коли в Олександра народився син, він пережив незабутні емоції: «Це був захват! Багато хто боїться вигляду крові, але мені було не до цього - я стояв обличчям до дружини, а коли дитина народилася, акушер дав мені її на руки». До сих пір тато радий, що був присутнім при народженні сина:
«Наполегливо рекомендую всім чинити так само. Тоді ви зможете захистити дружину, вирішити якісь питання. А головне, відчуєте те ж саме, що і я».
Зараз Олександр і Тетяна згадують народження сина. Мама теж вважає: «Якби поруч не було чоловіка, все пройшло б набагато складніше».
Чи змінилися після цього досвіду їхні відносини? Так, вони стали більш ніжними. «Вплинули не партнерські пологи, а саме народження дитини. На перший план вийшов, звичайно, син. До пологів у нас всі сім років був цукерково-букетний період, а тепер у стосунках стало більше турботи, ми підтримуємо один одного та допомагаємо», - ділиться Олександр.
Незабутні емоції. Народження дитини зближує батьків - вони вчаться підтримувати один одного й піклуватися.
Світлина з відкритих джерел
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)