Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Університет реальних перспектив

Людмила Єрмішина
21лип'21 16:36

У заході, який ознаменував початок будівництва, взяли участь генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков, міністр освіти України Сергій Шкарлет, міський голова Вадим Бойченко, голова Донецької області Павло Кириленко, ректор Метінвест Політехніки Олександр Поважний. Почесні гості відзначили, наскільки амбіційне завдання всього за рік побудувати новий університет.

Даний проєкт займає особливе місце в масштабах не тільки регіону, але й країни.

Майбутнє - за технологіями

Для зведення будівлі Метінвест Політехніки вибрано майданчик недалеко від площі Свободи по проспекту Миру з боку вулиці Леваневського. Пустир ось-ось перетвориться на будмайданчик, і тут виросте сучасна будівля, яка за своїм дизайном гармонійно впишеться в архітектурний ансамбль головної площі Маріуполя.

«Дати старт початку будівництва такого модернового вузу можна тільки по-модерновому, - зазначив ректор Метінвест Політехніки Олександр Поважний. - Ми довго думали і вибрали для цієї особливої події незвичайний формат: пропонуємо почесним гостям разом зібрати модель університету».

Коли кожен з учасників зустрічі встановив по одному фрагменту макета, що точнісінько відтворює зменшену копію майбутнього університету, присутніх чекав сюрприз - ожила ілюмінація на будівлі, і вона стала виглядати саме так, як було задумано архітектором. Нагадаємо, будівлю вишу побудують за дизайном нідерландського бюро MASA Architects японського архітектора Хірокі Мацуури, відомого роботами в багатьох країнах світу.

«Метінвест Політехніка - грандіозний освітній і інфраструктурний проєкт, - підкреслив генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков. - Для Маріуполя - це залучення до міста талановитої молоді, для країни - нова якість освіти, для майбутніх студентів - затребувані професії й гарантія працевлаштування. Ніщо не завадить нам побудувати університет мрії, якого ще не було в Україні. Упевнений, що перші студенти бакалаврату, набір яких планується у вересні 2022 року, вчитимуться вже у новому сучасному корпусі».

За словами міністра освіти Сергія Шкарлета, цей проєкт - великий крок бізнесу, крок вперед у контексті запропонованої державою концепції STEAM-освіти: «Україна повинна йти за передовими технологіями шостого технологічного укладу - саме в цьому задумка розвитку цього університету. Це великий крок державно-приватного партнерства, який показує, що бізнес прагне до створення, до науки, майбутнього, до наповнення всіх тих позитивних процесів і подій, які повинні відбуватися в Україні, високопрофесійними кваліфікованими кадрами. Мені дуже приємно, що саме в Донбасі в кооперації з іншими закладами і за підтримки такого потужного інвестора, як Метінвест, відбувається ця історична подія».

Забезпечити кадрами

На початку минулого століття саме металургія перетворила Україну в індустріальну країну з високорозвиненою економікою. У Маріуполі металургійні підприємства і сьогодні залишаються містоутворюючими.

«Сьогодні металургія входить у новий цикл розвитку, стає більш екологічною, автоматизованою, діджитальною. Для цього успішного розвитку необхідні люди, і ми віримо, що Метінвест Політехніка виховає необхідних фахівців, які зможуть реалізувати ці плани, - висловив упевненість Юрій Риженков. - Через рік на цьому пустирі з'явиться прекрасна будівля, в якій буде честю вчитися. Ми часто пишаємося українцями, які досягли успіхів за кордоном, але не менш важливо, щоб були можливості досягати таких же вершин у своїй рідній країні».
«Я твердо вірю, що наш найголовніший капітал - це люди, - сказав мер Вадим Бойченко. - Сьогодні ми боремося, за те, аби наші земляки не шукали якісної освіти за кордоном, а робили вибір на користь України, нашого регіону та нашого рідного Маріуполя».

Зі створенням освітнього центру в Маріуполі, подібного тим, що є в країнах Європи, з'явиться ще один вагомий аргумент на користь того, аби пов'язувати своє майбутнє з рідним містом. А ще це правильний посил для молоді з окупованих територій, вважає Вадим Бойченко.

Про унікальність створюваного в Маріуполі вишу говорив і губернатор Донецької області Павло Кириленко: «До цього ми мали приватні виші лише гуманітарних напрямків. Крім того, цей масштабний проєкт свідчить про розвиток, привабливість та подальші перспективи Маріуполя та регіону».

Аби проєкт запрацював - мало побудувати будинок: робота з його реалізації повним ходом йде вже зараз. Очолювати перший технічний приватний вуз - велика честь і відповідальність одночасно, зазначив Олександр Поважний, ректор з багаторічним досвідом.

«Ми будуємо абсолютно нову модель університету з сильним викладацьким складом, сучасними лабораторіями, можливостями для наших студентів стажуватимуться не тільки в Україні, а й за кордоном. Тому ми приділяємо велику увагу нашій співпраці з найбільшими корпораціями світу, такими як Siemens, Microsoft та іншими, а також з провідними політехнічними вузами України - київським, чернігівським. Ліцензії отримані, але попереду ще багато кроків до мети. І разом ми її досягнемо», - переконаний ректор.

У даний час формується штат вузу, в якому вже 11 докторів і 22 кандидати наук, розробляються навчальні програми, університет продовжує отримувати ліцензії. Для викладання в виші залучаються вчені та практики з Німеччини, Польщі, Португалії, а також українські педагоги інших вузів і фахівці Метінвесту.

Освіта нового формату
Метінвест Політехніка - університет, який надає нові широкі можливості для молоді. Виш заснований у червні 2020 року Групою Метінвест. Ключові цілі проєкту - поява в Україні вищої освіти європейського рівня та розвиток нового формату вищої освіти в нашій країні. В університеті зможуть навчатися люди, які вибрали для себе затребувані на ринку праці технічні спеціальності. Кращим студентам Група Метінвест гарантує перше робоче місце, фінансову та інші мотивації.

Метінвест Політехніка створює колаборації з провідними вузами України. У червні університет уклав меморандум про співпрацю з Київським політехнічним інститутом імені Ігоря Сікорського. Виші будуть готувати бакалаврів, магістрів та науковців у сфері металургії та гірничої справи. Зокрема, студенти Метінвест Політехніки зможуть навчатися в КПІ, а студенти КПІ отримають можливість проходити практику на підприємствах Групи Метінвест, щоб максимально відповідати сучасним вимогам бізнесу. Стажування на виробництві для викладачів КПІ допоможуть їм краще розбиратися в сучасних технологіях.

У довгостроковій перспективі в планах вишів - формування наукових шкіл, створення науково-практичного хаба, вихід на міжнародні наукові майданчики та реалізація програм подвійних дипломів.

Уже в 2022 році з'явиться вся необхідна для навчання і комфортного життя студентів інфраструктура. У 12-поверховому навчальному корпусі розмістяться 15 лабораторій, конференц-зал на 400 осіб, лекційні аудиторії, сучасна технічна бібліотека, аудиторії для вивчення комп'ютерних наук. Будівлю вишу буде створено за найсучаснішими технологіями зі сталі Метінвесту. Поруч на ділянці збудують гуртожиток на шість поверхів, облаштують спортивний комплекс і парк.

Отримані необхідні для початку робіт дозвільні документи. Зокрема, затверджено проєкт землевідведення, підписаний договір оренди земельної ділянки, отримано дозвіл на проведення підготовчих робіт і позитивний висновок будівельної експертизи проєкту, подані документи на отримання дозволу на будівельно-монтажні роботи.


Світлина Аліни Комарової: На старті великого будівництва. Через рік на цьому місці можна буде бачити вже не макет, а справжню будівлю Метінвест Політехніки.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)