Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Уперед за новими знаннями

Альбіна Баркова, Еліна Прокопчук
03вер'21 14:20

Минулої середи у всіх школах і університетах Маріуполя пролунав перший дзвоник.

Класи та аудиторії ожили, школярі та студенти знову сіли за парти, щоб підкорити нові вершини знань.

Ремонт урокам не перешкода

Маріупольська ЗОШ №15 - одна з тих шкіл, яка зараз знаходиться в процесі оновлення. Тут триває ремонт, який стартував ще в минулому році. Незважаючи на це 1 вересня навчальний заклад відкрив свої двері для 1357 учнів. Як каже директорка школи №15 Тетяна Лугова, ремонт не буде заважати освітнього процесу.

До нового навчального року тут вже встигли замінити старі вікна на металопластикові, відремонтувати санвузли, капітально оновити покрівлю, фасад і вхідну групу. Робота продовжиться в коридорах, їдальні та харчоблоку.

«Зараз в останньому дуже активно ведуться роботи - ми плануємо відкрити харчоблок 20 вересня. 15 вересня нам вже привезуть всю необхідну кухонну апаратуру. Про те, що у вересні діти не зможуть харчуватися в їдальні, ми заздалегідь попередили батьків, - каже Тетяна Лугова. - Також у зв'язку з ремонтом перекритий один з входів до школи. Це обмежує доступ школярів до будівельних процесів».

Привітати учнів школи №15 з Днем знань і подивитися, як йде ремонт, приїхав народний депутат України Сергій Магера. За його підтримки школі на оновлення була виділена державна субвенція в 10 млн грн. Крім того, Європейський інвестиційний банк, місто й область також виділили кошти на термомодернізацію школи. Загальна кошторисна вартість реконструкції склала більше 90 млн грн.

«Радий, що зусилля державного та місцевого бюджетів об'єдналися, - поділився Сергій Магера. - І вдячний директорці школи за те завзяття, з яким вона організовує навчальний процес паралельно з масштабним ремонтом школи».

Народний депутат України зазначив, що ще 10 млн грн з фонду соціально-економічного розвитку України було виділено на ремонт дитячого садка №110.


Світлина Альбіни Баркової:Нехай оцінки будуть відмінними.Учні школи №15 з хорошим настроєм приступають до навчання - зі святом дітей привітав народний депутат України Сергій Магера.


Тетяна Лугова підкреслює, що оновлення школі було необхідно:

«Наша будівля вимагала змін. Ми з дітьми взяли участь у різних проєктах і мріяли про те, щоб нас підтримали. І ось, нарешті, у нас буде сучасний ремонт. Вже готова нова спортивна площадка, на якій наступного тижня зможуть займатися діти, а зараз ми з нетерпінням чекаємо закінчення робіт в їдальні».

Учениця 9-го класу Аліна Борисова зазначає, як змінилася школа:

«Вона стала більш сучасною, тепер на її тлі можна робити гарні фотографії. Радує, що для нас виділили гроші – велике дякую».
Нове десятиліття ПДТУ

У цьому році найстаріший вуз сходу України - Приазовський державний технічний університет провів 91-й набір студентів. Для першокурсників почалося нове життя - з лекціями та семінарами, курсовими та заліковими. Посвячення в студенти пройшло в університетському дворі - в урочистій обстановці студенти познайомилися зі своєю альма-матер.

До вчорашніх школярів звернувся ректор вузу професор В'ячеслав Волошин. Він побажав їм успіхів у навчанні, цікавого й творчого шляху:

«Цим набором починається нове десятиліття в історії найбільшого університету південного сходу України. Наша головна мета - конкурентоспроможність випускників. Тому в цьому році ми відкрили навчально-дослідний інститут сучасних технологій - учні, які вступили на металургію, документознавство, енергетичні спеціальності, почнуть отримувати знання за сучасними методиками, стануть універсальними фахівцями. Зроблено крок вперед і в сфері IT - студенти вивчатимуть нові мови, прикладні програми. Наші економісти вже працюють з міжнародними партнерами. Ми впевнені, що сьогоднішні випускники будуть ще краще, ніж ті, кого ми випускали вчора».

За традицією ректор посвятив учнів у студенти - надів на них святкові мантії та академічні шапочки. І вручив першокурсникам символи студентства: залікову книжку, ключ знань та студентський квиток.

З новим статусом їх привітав заступник міського голови Сергій Захаров:

«Позаду час іспитів, переживань, попереду - нові знання та друзі. Ви зробили правильний вибір, прийшовши в ПДТУ. Цей університет славиться своєю наукою. Скоро перед вами стане ще одне рішення - де продовжити своє трудове життя? Ми зробимо все, аби ви залишилися в Маріуполі. Наш вектор розвитку - зробити його кращим європейським містом».

Напуття студентам дала і директорка - головна редакторка газети «Приазовський робочий», депутатка Маріупольської районної ради Олена Калайтан:

«Важливий крок вже зроблений, тепер ваші розвиток і успіхи залежать тільки від вас. ПДТУ дає прекрасні знання та можливості. Нам завжди приємно писати про успіхи університету, про нові проєкти та молодих вчених. Тут є про що розповідати і є чим пишатися. Бажаю вам досягти всіх амбітних цілей і втілити свої мрії».

Світлина Аліни Комарової: Успіху та натхнення. Олена Калайтан побажала першокурсникам ПДТУ йти за своїми мріями.

Студенти сказали у відповідь слово - висловили бажання вчитися, відкривати та пізнавати нове.

Студенти й школярі сподіваються: весь навчальний рік пройде за партами, а не перед екранами смартфонів

На посвяченні запалили вогонь знань, тепер завдання студентів підтримувати цю іскорку всі п'ять років навчання.

Першокурсники діляться емоціями. Шістнадцятирічна Катерина Шаруда вступила на спеціальність «Економіка підприємства». Вона вважає, що це затребуваний напрямок, в якому вона зможе проявити себе:
«Думаю, професія економіста мені підходить, і якщо я буду старанно вчитися, зможу досягти успіхів. З Маріуполя їхати не хочеться, в останні роки наше місто активно розвивається, стає красивим і сучасним».

Дев'ятнадцятирічний Анатолій Новиков нервує менше, в ролі студента він уже побував. Хлопець з червоним дипломом закінчив Маріупольський будівельний коледж, а тепер готується продовжити навчання в університеті.

«Моя спеціальність - «Промислові та міські споруди», - розповідає Анатолій. - У коледжі я вже отримав багато знань, для дипломної роботи проєктував двоповерховий каркасний будинок. Цим хочу займатися і в майбутньому, мені вже пропонують роботу».
Майбутнє медицини

Першокурсники Донецького національного медичного університету також приступили до навчання. 1 вересня в Маріупольській камерній філармонії для них пройшло посвячення в студенти - 80 дівчат і хлопців наділи білі халати. Вони вибрали спеціальності «Педіатрія», «Стоматологія», «Медицина».

До першокурсників звернулася голова Маріупольської районної державної адміністрації Наталія Букрєєва:

«Бажаю натхнення, нових успіхів і терпіння викладачам, а студентам - впевненості в своїх силах, адже новий етап дорослого життя вже розпочався».

З початком навчального року майбутніх лікарів привітали ректор університету Петро Кондратенко і декан третього медичного факультету Олег Розенко. Вони передали першокурсникам символи студентства - залікову книжку та ключ знань.

«Ми дуже раді вітати в нашому університеті нову, яскраву, активну молодь, яка вирішила пов'язати своє життя з медициною. Це відповідальне рішення, адже наша професія важлива. Попереду вас чекає важкий, але дуже цікавий навчальний шлях», - сказав Олег Розенко.

Першокурсниця Донецького національного медичного університету Лілія Панюта розповіла, що вибір її професії був очевидним, адже з самого дитинства вона хотіла стати дитячим лікарем.

«Я рада, що моя мрія починає здійснюватися. Тепер я студентка одного з кращих університетів України. Сподіваюся, в майбутньому стану затребуваним висококваліфікованим лікарем», - поділилася дівчина.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)