Мер відповів на запитання, які хвилюють наших читачів. Коли Маріуполь перестане бути логістичним тупиком? Як буде розвиватися медицина та про які проєкти ми мріємо зараз?
Наше місто чекають великі зміни - у Стратегію-2030 закладено і розвиток туризму, і залучення інвестицій, і реалізацію освітніх проєктів. Головна мета - утримати молодь і залучити кращих фахівців до Маріуполя.
На самому початку зустрічі міський голова висловив цікаву думку:
«Мені кажуть, що я занадто багато мрію! Але подивіться, як мрії втілюються в життя. У 2015 році ми мріяли про якісні комунальні послуги, зручні муніципальні сервіси. Тепер у нашому місті їздить новий транспорт, на підприємствах - нова техніка та робочі місця. А в Театральному сквері з'явилося 17 км поливного газону, де відпочиває молодь».
Вадим Бойченко зазначає, що всі проєкти муніципалітет реалізує, спираючись на запити громади. Так розквітла «Веселка» на Лівому березі та «попливли» дельфіни на площі Свободи. Так почали проводитися фестивалі та свята, реконструюватися спортивні об'єкти.
«Льодовий центр, ремонт басейну - все це ми робимо для нашої молоді, - каже міський голова. - Ми залучаємо найкращих архітекторів, фахівців ландшафтного дизайну. Ми даємо можливість людям самим відповідати за своє майбутнє і фінансуємо програму підтримки ОСББ».
Ці кроки дають видимий результат. Якщо в 2016 році з досліджень соціологічних компаній тільки 36% маріупольців відповідали, що люблять своє місто, то зараз ця цифра зросла до 86%.
Вражають й інші показники: у 2016 році 70% випускників з Маріуполя їхало, а 30% залишалося. Тепер все навпаки - наше місто вибирає 70%.
«Ключова зміна в тому, що ми навчилися любити Маріуполь. Тепер наше завдання - утримати кращих студентів і залучати до нашого міста фахівців з усієї України, - каже мер. - Ми будемо продовжувати мріяти, тому що наші мрії стають реальністю».
Зараз маріупольці також обговорюють: коли в нашому місті з'являться великі мережі - магазини одягу, меблів, відомі кафе? Вадим Бойченко пояснює: все це неможливо без повітряного сполучення. Поновлення роботи аеропорту - тема, яка постійно піднімається в ЗМІ. Жителі мріють літати в інші країни з дому, а не їхати для цього до Києва та Запоріжжя. Крім цього, за словами міського голови, аеропорт стане символом мирного життя та маркером розвитку Маріуполя. Після його запуску іноземні інвестори будуть активніше вкладати кошти в наше місто.
Поки йде війна, реконструювати вже існуючий аеропорт не можна - він знаходиться дуже близько до лінії розмежування. Тому міська влада запропонувала уряду інший варіант - побудувати новий аеропорт на стику Донецької та Запорізької областей. «Зараз розглядаються дві локації - Мангуш і Стародубівка. Близько року займе землевідведення, і після цього ми зможемо починати будівництво.
Аеропорт стане точкою фінансового зльоту для Маріуполя та всього Приазов'я», - розповідає мер. І додає, що новий аеропорт можна побудувати швидше за рахунок використання вже готового проєкту, наприклад, запорізького аеропорту - «він невеликий, але на перший час нам вистачить, а якщо буде потрібно - можна розширювати та добудовувати». Готовий проєкт допоможе заощадити чимало часу й фінанси, при узгодженні проєкту в цілому Маріуполю залишиться лише провести прив'язку території до майбутнього аеропорту.
Ще один напрямок, над яким активно працюють у муніципалітеті, - поліпшення залізничного сполучення. У переговорах з профільними міністерствами Вадим Бойченко домагається скорочення шляху проходження київського поїзда до десяти годин.
Зараз Грецька площа - одне з місць-магнітів для маріупольців. Там гуляють жителі й туристи, відпочиває молодь, грають діти. Але все ж площа виглядає незавершеною: триває ремонт міської ради, стоїть невідремонтована будівля «Гіпромезу», пустує старий басейн.
У 2022 році ремонт будівлі виконкому завершиться. До цього часу в Маріуполі також планують відкрити перше кафе мережі McDonald's. Цього чекає багато маріупольців - молодь не упускає нагоди, буваючи в інших містах, поласувати бургерами й картоплею фрі.
Перше кафе хочуть побудувати на місці старого басейну «Гіпромезу» до Дня міста у 2022 році. Рішення про будівництво прийматимуть разом із громадою. Але Вадим Бойченко пояснює: забудовувати відреставровану площу ніхто не збирається. McDonald's займе невелику ділянку популярного місця відпочинку.
«Один McDonald's - це сто робочих місць. У нашому місті представники мережі хочуть створити три-чотири кафе. Вони подивилися ряд локацій і самі вибрали підходящі - Грецьку площу, «Веселку», парк Гурова. А ми як громада повинні вирішити - бути кафе чи не бути», - говорить мер.
Проєкт будівництва буде винесено на наступну сесію міської ради.
Дерева та зелені насадження при можливому створенні кафе не постраждають. Ті рослини, які все ж доведеться викопати, пересадять у парк Гурова. «Гіпромез» також планують реконструювати. Там розмістяться офіси бізнесу та різних структур.
Одне з найбільш важливих питань у розвитку будь-якого міста - охорона здоров'я. У Маріуполі готується до реалізації масштабний проєкт - створення нового медичного центру. На вулиці Купріна хочуть побудувати багатопрофільну клініку, поруч - науково-навчальний центр, будівлі медуніверситету та гуртожитку для студентів.
За досвідом представники міської влади поїхали до Туреччини. «За рівнем медицини вона випереджає нас на двадцять років. Туди їздять з різних країн, щоб лікувати онкологію, робити пластичні операції, пересадку органів. Зараз мрія про медичний туризм у Маріуполі звучить сміливо, але ми будемо рухатися в цьому напрямку», - каже мер міста.
У Туреччині маріупольці вже знайшли лікарню, яка буде надавати консалтингові послуги з підготовки кадрів, управління фінансами, закупівельної роботи.
«Зараз нам запропонували візуалізацію, і ми з проєктом будівництва потрапили до президентської програми. Вже є як мінімум дві компанії - китайська та турецька, які готові побудувати клініку в Маріуполі. Якщо в нашому місті будуть проводити пластичні операції, пересадку кісткового мозку, до нас будуть приїжджати люди. Зараз ми робимо замовлення на техніко-економічне обґрунтування цього проєкту», - говорить Вадим Бойченко.
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)