Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

02кві'25

середа

Вакцинація - наше все

Людмила Єрмішина
24вер'21 10:56

З 23 вересня Україна - в «жовтій» зоні. Локдаун нам поки не загрожує, але ситуація погіршується.

Журналісти «Приазовського робочого» розкажуть, що маріупольцям потрібно знати про нововведення карантину, чи вистачить ресурсів у медичних установ, чи є необхідна кількість кисню й ліків та які зміни доведеться внести в програму святкування Дня міста.

Немає захисту від вірусу - працювати не можна

Статистика госпіталізацій від МОЗ каже, що 98% пацієнтів стаціонарів в Україні не щеплені від коронавірусу. Вакцинація на сьогодні - найефективніший спосіб протистояти COVID-19

«Жовтий» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території всіх регіонів України діє з учорашнього дня. Таке рішення було прийнято Державною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, а перелік карантинних обмежень напередодні був затверджений Кабінетом міністрів.

Коментуючи ці правила під час брифінгу, заступник міського голови Аркадій Мєшков зазначив, що, зокрема, масові заходи дозволені тепер лише з дотриманням дистанції - одна людина на чотири квадратних метра. У спортзалах ця норма становить 10 метрів на людину. Наповненість глядацьких залів у кінотеатрах, театрах не може перевищувати 50%. З установ освіти в звичайному режимі зможуть працювати тільки ті, в яких не менше 80% співробітників отримали хоча б одну дозу вакцини від COVID-19. Те ж стосується закладів культури, громадського харчування, кінотеатрів і так далі: обмеження «жовтої» зони не будуть застосовуватися, якщо всі відвідувачі та 80% працівників будуть вакциновані від коронавірусу хоча б однієї дозою.

У Маріуполі велика частина співробітників сфери освіти - більше 84% - вакциновані, повідомив заступник міського голови Олександр Кочурін. Проте дев'ять шкіл і три дитсадки поки не досягли необхідного рівня вакцинації.

«З цієї причини дев'ять з 63 установ середньої освіти перейшли на дистанційне навчання - це школи №4, 19, 33, 47, 50, 56, 65, міський ліцей і школа в селі Виноградному, - констатував Олександр Кочурін. - З 72 дошкільних установ призупинять роботу дитячі сади №103, 150, 157. Рівень вакцинації стає дедалі більшим, і ми сподіваємося, що незабаром і школи, і дитсадки повернуться до звичного формату роботи».


Світлина Аліни Комарової: Невидимий захист від невидимого ворога. Поки багато хто сумнівається, чи варто робити щеплення, у світі вже з'явилися результати досліджень, які підтвердили: вакциновані заражаються набагато рідше і хворіють у важкій формі теж вкрай рідко.

День міста в умовах карантину

Як зазначив Олександр Кочурін, наше місто не вперше проводить подібні заходи в умовах карантинних обмежень.

«Звичайно, протиепідемічні заходи при проведенні масових заходів будуть дотримані. Кожна з локацій матиме запас засобів індивідуального захисту. Дуже сподіваємося, що і відвідувачі поставляться відповідально до дотримання дистанції, правильно будуть носити захисні маски і будуть пам'ятати про обробку рук».
Нововведення карантину для сфери торгівлі та громадського харчування прокоментував заступник міського голови Сергій Орлов: «Робота кафе, ресторанів, барів дозволена при дотриманні певних норм. За одним столом може розташовуватися не більше чотирьох чоловік, відвідувачам дозволяється знімати маску тільки на час прийому їжі. У торговельних центрах повинно бути нанесено маркування для того, щоб у чергах дотримувалася дистанція в півтора метра. Для забезпечення контролю над дотриманням цих норм створюються і будуть працювати 6-8 робочих груп».

Без черг

Соціальна сфера з переходом у «жовту» зону знову повертається до системи прийому відвідувачів за попереднім записом. Заступник міського голови Михайло Івченко зазначив: всі відвідувачі Центру надання адміністративних послуг, «Мультицентру» будуть проходити температурний скринінг, у приміщенні будуть проводитися санобробки тричі на день, перед співробітниками з'являться захисні екрани, і, звичайно, суворо дотримуватиметься масковий режим.

Також Михайло Івченко нагадав, що отримати інформацію про послуги, записатися на прийом зараз дуже просто завдяки електронним сервісам. Це сайт Центру адмінпослуг https://cnap.mariupolrada.gov.ua, телефони контакт-центру 15-55, а також сіті-бот Назар. Також можна обійтися без візиту до центрів за допомогою послуг поштового зв'язку.

Сертифікат краще отримати

Оновлені карантинні норми враховують наявність COVID-сертифікату. В Україні вони видаються двох видів: «жовтий» - тим, хто зробив одне щеплення (термін дії - 120 днів), і «зелений» - тим, хто пройшов повний курс вакцинації (дійсний 365 днів). Чи передбачено діючими правилами, що такий сертифікат може знадобитися в якості «пропуску» - на концерт або в ресторан?

Як відповів Аркадій Мєшков, у нинішніх алгоритмах цей аспект не прописаний, але можна припустити, що в майбутньому сертифікати дійсно будуть давати деякі привілеї їхнім власникам, як у багатьох країнах світу.

Так само міркує і багато маріупольців, які вже зробили щеплення від коронавірусу та хочуть отримати сертифікат «про всяк випадок», навіть якщо не планують виїжджати за кордон. Нагадаємо, цей документ видає сімейний лікар або терапевт, при собі потрібно мати закордонний паспорт, тому що у сертифікаті вказуються ім'я та прізвище англійською мовою, дані та номер самого закордонного паспорта.

Як роз'яснили в департаменті охорони здоров'я міськради, якщо закордонного паспорту немає, людина, яка звернулася, повинна повідомити, як правильно англійською мовою пишуться її ім'я, прізвище та інші дані. І їй видадуть сертифікат, але заповнений частково - без номера закордонного паспорта, замість якого буде стояти прочерк.

Запас ліків є

Як і в Україні, епідемічна ситуація в Маріуполі зараз контрольована, але з кінця серпня вона поступово погіршується, зазначив начальник відділу департаменту охорони здоров'я міськради Євген Бекасов: «За звітний тиждень зафіксовано 366 нових випадків захворювання COVID-19, що вдвічі більше, ніж тижнем раніше. На лікуванні в стаціонарах - 123 пацієнта з підтвердженим діагнозом і 20 - з підозрою на коронавірусну хворобу. 482 пацієнта, які переносять хворобу легко, лікуються амбулаторно. Лікувальні заклади забезпечені всім необхідним для надання медичної допомоги. Всього для цієї категорії хворих є 393 ліжка, їхня кількість за необхідності може бути збільшена до тисячі. Причому 98% ліжкового фонду має точки прямої подачі кисню».

Нагадаємо, життєво необхідну речовину - кисень - у потрібному обсязі безкоштовно передають медичним установам підприємства Групи Метінвест спільно з Фондом Ріната Ахметова. Завдяки Метінвесту в лікарнях міста створена необхідна киснева інфраструктура, з початку пандемії інвестиції компанії в її будівництво, утримання та обслуговування склали понад 72 млн грн, що дало можливість облаштувати майже 700 лікарняних ліжок з прямою подачею кисню.

Міська лікарня Маріуполя №9, повністю перепрофільована для прийому пацієнтів з COVID-19, найближчим часом планує укласти договори на закупівлю медикаментів на суму 5,4 млн грн. Про це «Приазовському робочому» повідомив директор цієї лікарні Олександр Железняк.

«Зараз наш лікувальний заклад має запас медикаментів до кінця жовтня, а засобів індивідуального захисту для працівників вистачить до кінця року, - зазначив Олександр Железняк. - Договори, які ми укладемо, дозволять нам мати запас лікарських препаратів, необхідних для лікування коронавірусної хвороби, до кінця березня. Ми будемо їх отримувати від постачальників за необхідності. Всі препарати - згідно з протоколом лікування, для пацієнтів вони безкоштовні».

Найбільш дорогі препарати, наприклад противірусний ремдесивір, закуповувалися централізовано Міністерством охорони здоров'я України та розподілялися по регіонах. «У нашій лікарні вони є, і, якщо лікар їх призначає, пацієнт за них не платить», - підкреслив директор.

Однак госпіталізацію найчастіше потребують люди з хронічними патологіями - серцево-судинної, ендокринної систем і так далі. У процесі лікування їм можуть призначити препарат, який не входить до протоколу лікування. Такі ліки оплачуються пацієнтом.

«Кількість хворих у стаціонарі за останні тижні збільшилася, більшість з них потребує кисневої підтримки, - розповів Олександр Железняк. - Загальна кількість ліжок у нашій лікарні - 312, зайнято близько 25%. У порівнянні з минулою хвилею захворюваності ми помічаємо, що вік госпіталізованих дещо «помолодшав» - надходять пацієнти 45-50 років. Зазвичай - з супутніми захворюваннями. Вакцинованих від коронавірусу серед них практично немає. Така ж статистика в цілому по Україні, що говорить про те, що вакцинація все-таки ефективна і дійсно знижує ризики розвитку ускладнень».

Лікарі закликають маріупольців не сподіватися на авось, а вакцинуватися: адже шанс заразитися коронавірусом зараз навіть більше, ніж рік тому. Штам «Дельта» передається легше та швидше, а хвороба, викликана ним, частіше протікає з ускладненнями. Наявність антитіл до патогену в крові плюс маска й дистанція значно підвищують шанси зберегти не тільки власне здоров'я, а й своїх близьких і оточуючих.

У Маріуполі працює три центри масової вакцинації. З 1 жовтня центр у спорткомплексі «Іллічівець» переїде в ТЦ «Епіцентр», де буде відкритий щодня з 10:30 до 18:00. У «ПортCity» - щодня з 15:00 до 19:00, а з 1 жовтня - з 10:30 до 18:00. І в «Мультицентрі» - з понеділка до суботу з 9:00 до 14:00.


Світлина Аліни Комарової: Потрібен як повітря. Для лікування хворих використовуються тисячі кубометрів кисню, і забезпечити необхідний запас можливо завдяки криогенним газифікаторам, встановленим Групою Метінвест.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)