Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

02кві'25

середа

Від дитсадка - до університету

Людмила Єрмішина
21лип'21 17:00

У Маріуполі з робочим візитом побував міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет. Разом з представниками місцевої влади він оглянув об'єкти «Великого будівництва» - реконструйовані школи і дитсадок, ознайомився з роботою Маріупольського державного університету, разом з іншими почесними гостями дав старт будівництву першого недержавного технічного університету «Метінвест Політехніка».

Міністр високо оцінив роль змін, що відбуваються в нашому місті, і зазначив, що досвід Маріуполя гідний бути зразком для всієї України.

Умови, що розкривають потенціал

За словами міського голови Вадима Бойченка, школа №26 в Приморському районі має право вважатися «уособленням великих змін в нашому місті». Тут міністру продемонстрували результати тривалої роботи з реконструкції будівлі, перетворення її внутрішніх приміщень і прилеглої території - спортзал і спортмайданчики, нове кухонне обладнання, оснащені інтерактивними засобами навчання класи.

«Тепер ця школа площею в 6,5 тисячі квадратних метрів, що володіє 32 сучасними класами, відкриває нові можливості для більш ніж 900 учнів», - зазначив Вадим Бойченко.

Також міністр ознайомився з ходом реконструкції ясел-саду №32, що почалася ще торік. Ця будівля стане не тільки більш місткою, комфортною - зміниться і внутрішнє наповнення, і методика роботи, в тому числі з дітьми з особливими освітніми потребами. На базі дитсадка буде працювати психолог, діяти фізкабінет, ресурсна і сенсорна кімнати. Планується, що вже у вересні тут зазвучать голоси його маленьких вихованців.

«Дані об'єкти створюються завдяки ініціативі Президента України «Велике будівництво». Школу вдалося за короткий час оновити, і заклад отримав новий статус. Це і реновація, і то відновлення, яке повинно бути зразковим для всієї України», - підкреслив Сергій Шкарлет.
Вчитися на вільній території

Міністр освіти Сергій Шкарлет разом з головою Донецької обласної державної адміністрації Павлом Кириленком, міським головою Маріуполя Вадимом Бойченком у Маріупольському державному університеті зустрівся з абітурієнтами та студентами, які приїхали до нашого міста з тимчасово окупованих територій. Обговорили питання вступу, навчальний процес і можливість подальшого працевлаштування в нашому місті.

«Молодь - ключовий капітал України і майбутнє наших міст. Маріуполь готовий боротися за кожного студента, - запевнив Вадим Бойченко. - Для цього створюються сучасні умови навчання. Впроваджуються різні програми підтримки нових ідей і проєктів. Місто розвивається, стає цікавим, комфортним, доступним і конкурентоспроможним серед молодих фахівців для того, щоб вони захотіли пов'язати з ним свою кар'єру і подальше життя».

Мер нагадав про вже наявні об'єкти, такі як ІТ-хаб, Центр розвитку стартапів, а також про майбутні, які планується створити вже найближчими роками. Медична клініка з університетським кампусом, аеропорт - лише деякі з них.

«Україна відкрита для тих, хто хоче вчитися на вільній території, і забезпечить таких студентів реальною підтримкою», - підкреслив Сергій Шкарлет. 

Цього року держава виділила 100 мільйонів гривень на підготовку до вступу абітурієнтів з тимчасово окупованих територій і лінії розмежування.

За останні п'ять років до МГУ вступили 411 дітей з Донецька, Докучаєвська та інших міст тимчасово непідконтрольних територій України.

Що хвилює педагогів?

Під час ознайомчої екскурсії університетом ректор МДУ професор Микола Трофименко показав голові міністерства Інститут україно-грецької дружби та елліністичних досліджень, бібліотеку елліністичних студій імені Константіноса Левендіса, Італійський культурний центр.

Побували гості і у навчальних лабораторіях - інклюзивної освіти для дітей і підлітків та телестудії «МДУ-Медіа». На першому майданчику майбутні вчителі вчаться працювати з сучасними технологіями і набувають перший досвід роботи з дітьми, що мають особливі освітні потреби. А в телестудії студенти-журналісти вчаться знімати і монтувати відео, озвучувати відеосюжети. Також Сергій Шкарлет ознайомився з проміжними результатами археологічної експедиції МДУ - першими знахідками розкопок поховань епохи бронзи.

В рамках візиту міністра освіти презентували лідерську освітню програму для вчителів точних наук STEAM CAMP, створену за підтримки Групи Метінвест. Генеральний директор Фонду розвитку Маріуполя Лілія Малицька розповіла про досягнення цього інноваційного проєкту, який на п'ять місяців об'єднав 500 вчителів з Маріуполя, Запоріжжя та Кривого Рогу. Завдання - вивести викладання технічних дисциплін на новий рівень, що дасть можливість підвищити успішність школярів з математики, фізики, хімії, інформатики.

Після презентації програми педагоги міста мали можливість поспілкуватися з міністром. Вчителі цікавилися позицією міністерства щодо запровадження шкільного підприємництва на законодавчому рівні, дефіциту викладачів точних наук, об'єднання вищих навчальних закладів.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)