Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Від набору знань – до системи

Людмила Єрмішина
19тра'21 11:26

Вчителі Маріуполя оволоділи комунікаційними прийомами для спілкування «на рівних».

Освітній проєкт «Лідерська програма для вчителів STEAM-CAMP», який реалізує Фонд розвитку Маріуполя за підтримки Групи Метінвест та сприяння Маріупольської міської ради, наближається до завершення. Пройшов четвертий з п'яти тематичних блоків. З кінця лютого спеціально запрошені тренери з інших міст на різних майданчиках навчають понад 150 маріупольських вчителів математики, фізики, хімії, інформатики.

Мета програми – збільшити кількість учнів і студентів, які з інтересом вивчають точні дисципліни. Перший тематичний цикл був присвячений лідерству в освіті та питанням психології, другий і третій – діджиталізації. Серед тем – презентації різних видів, у тому числі анімаційні – у вигляді коротких мультфільмів, цифрові платформи для відеозв'язку, соціальні мережі, віртуальні дошки.

«Четвертий блок присвячений партнерській комунікації, сторітеллінгу, про що просили наші вчителі. Розглядаються найсучасніші інструменти, які застосовуються у всіх сферах, - прокоментувала генеральний директор Фонду розвитку Маріуполя Лілія Малицька. - Щоб створювати школу майбутнього, вчителі також повинні володіти цими навичками».

Тренери навчають педагогів методам комунікації, в тому числі фасилітації – вмінню пояснювати матеріал з позиції партнера, а не вчителя.

«Така модель викладання залучає дітей до більш активного прийняття рішень – вважає член Національної асоціації фасилітаторів України Ірина Литвин. - Спираючись на знання дитячої психології, розуміючи, як залучати дітей з різними сильними сторонами або різними індивідуальними особливостями до навчання, ми вибудовуємо процес освіти таким чином, щоб діти отримували знання з великим задоволенням і брали на себе відповідальність за свій вибір».

«Цей модуль допоміг мені систематизувати знання, якими я володію. Виявляється, ми все це і так робимо на уроках, але тепер знаємо, як це назвати і яким чином далі з цим працювати», – сказала учасниця програми, вчитель хімії та біології школи №47 Олена Боруш.

Наступного місяця педагогів чекає п'ятий, завершальний модуль. Фахівці відзначають, що отримані в ході проєкту навички дозволять поліпшити якість викладання технічних дисциплін в школах, а значить, розширити можливості майбутніх абітурієнтів в плані вибору спеціальності.

Нагадаємо, аналогічна лідерська програма для вчителів діє в Кривому Розі та Запоріжжі.


Світлина Аліни Комарової: Нові можливості. Командна робота в ході тренінгів припала до душі вчителям – вони не тільки дізнаються нове, а й обмінюються досвідом.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)