Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022


23січ'25

четвер

Час знімати шапки

Еліна Прокопчук
19лют'21 14:30

Вітаміни, маски або правильний гребінець - як відновити шевелюру після зимових холодів?

У холодну пору року волосся часто втрачає доглянутий вигляд. Всьому виною брак вітамінів і мікроелементів, морози і перепади температури. Навіть від головних уборів волосяні цибулини слабшають. Додайте до цього агресивні шампуні, гарячі плойки і інші «гріхи», в яких зізнається більшість дівчат. Часто на початку весни волосся починає випадати, сіктися, стає тьмяним і сухим. Як повернути йому блиск і здоровий вигляд? Вирішуйте проблему комплексно і досягнете успіху.

Все починається з харчування

Жодна процедура не зробить локони красивими, якщо їм банально не вистачає «будматеріалів» - вітамінів і мікроелементів, щоб рости і сяяти красою. Правильно підібраний раціон значно підвищить шанси отримати гарну шевелюру. Додайте на тарілку більше фруктів і овочів, регулярно вживайте червону рибу, сухофрукти, горіхи, бобові. Буде корисно також додати в меню більше каш, відмовитися від гострої та жирної їжі. Лляна олія теж дає всі необхідні мікроелементи. Заправляйте нею салати або приймайте по одній чайній ложці перед їдою. Намагайтеся харчуватися різноманітно - увімкніть фантазію і попрацюйте над своїм меню.

Навесні, в міжсезоння, багато хто радить пропити курс вітамінів. Наприклад, вітамін В6 не дозволяє пересихати шкірі голови, В9 допомагає волоссю швидше рости, вітамін F запобігає появі лупи і випадінню волосся, вітамін Е сприяє кращому живленню цибулин, В3 і В10 прискорюють ріст волосся і надають йому красивого блиску. Також зверніть увагу на вітамінні комплекси, в яких містяться залізо, цинк, кальцій. Однак приймати пігулки без консультації з лікарем не варто - вітаміни в таблетках не завжди такі ж нешкідливі, як вітаміни в яблуках.

Дайте волоссю відпочити

Якщо зараз ваша мета - відновити ламке, посічене або схильне до випадіння волосся, варто на якийсь час відмовитися від стайлінгу, прасок і плойок. Якщо використовуєте фен, сушіть волосся при більш низьких температурах. Тримайте прилад так, щоб струмінь повітря йшов у напрямку росту волосся. Ніяк не перпендикулярно, а проти - й поготів! Фен має знаходитися на відстані приблизно 20 сантиметрів від голови. При будь-якому впливі піклуйтеся про термозахист - спеціальний гель або олію для волосся.

Волосся потребує комплексного догляду цілий рік, але в міжсезоння важливо живити його додатково

Боротися за мляві кінці не варто - краще просто їх обрізати. Це освіжить зачіску і зробить загальний вигляд волосся більш здоровим. Підстригати його потрібно що три місяці, якщо воно довге, і кожен місяць, якщо середньої довжини або коротке. Коли це стане звичкою, ви помітите, що зовнішній вигляд волосся помітно покращиться, воно перестане сіктися і випадати.

Також відмовтеся від шампунів із вмістом сульфатів. У магазинах натуральної косметики можна обрати засіб з органічним складом. Мити голову краще теплою водою, а обполіскувати прохолодною. Так лусочки закриваються, стимулюється кровообіг шкіри голови. Обов'язково використовуйте маску для волосся. Оскільки навесні воно ослаблене, то є потреба в гарному підживленні, для цього необхідно використовувати якісну поживну або зволожувальну маску. Її можна довше потримати на волоссі для кращого ефекту. В жодному разі не використовуйте для сушіння голови рушник. І без того ослаблене волосся ламається і січеться, а через тертя рушником цей процес тільки посилиться. Краще дочекатися природного висихання і лише злегка досушити волосся теплим або холодним повітрям.

Шкодити шевелюрі може навіть звичайний гребінець. Погані зубчики ламають волосся і навіть виривають їх з коренем. Найбільш безпечними є якісні масажні гребінці, дерев'яні, а також гребінці з натуральним ворсом.

Підбираємо правильний догляд

Шампунь і маску навесні краще вибирати з більш активними компонентами, такими як гіалуронова кислота, амінокислоти, різні рослинні компоненти і природні олії.

Також для сухого і тонкого волосся можна використовувати засоби з пантенолом, який притягує молекули води всередину волосинки і не дає їм випаровуватися. Пантенол також надає волоссю додатковий об'єм.

У догляді за зачіскою також можна і навіть потрібно використовувати натуральні масла. Масляне обгортання - справжня вітамінна бомба. Для цього підійде будь-який базове масло, обирати його слід в залежності від того, яку проблему хочете вирішити. Також можна змішати масла і отримати вітамінний коктейль. Після цього нагрійте суміш на водяній бані. Не слід її занадто підігрівати, оскільки це може позначитися на корисних властивостях масел. Один з варіантів суміші - олія авокадо, оливкова і конопляна. Також гарно підійде для відновлення локонів кокосова олія. Рясно нанесіть масла на волосся і шкіру голови і покрийте її поліетиленом. Далі є кілька варіантів: просто укутати голову рушником для створення ефекту лазні або попередньо нагріти рушник на батареї і потім укутати голову. Це дозволить краще розкритися лусочкам волосся, і поживні речовини глибше проникнуть в їхню структуру. Процедуру можна повторювати один-два рази на тиждень. Обгортання у короткий термін допоможе змінити ваше волосся на краще, і ви будете сяяти цієї весни. Також спробуйте двофазні незмивні засоби для волосся. Нанесіть їх на трохи вологе або сухе волосся, це зволожить його і полегшить розчісування. Навесні можна придбати засоби з UV-фільтром.

Масажі та розчісування

Такі процедури позитивно впливають на кровообіг, покращують ріст волосся. Масаж також можна виконувати з використанням олій. Просто занурте подушечки пальців у вашу улюблену олію і круговими рухами нанесіть її на шкіру голови.

Аромарозчісування теж досить проста процедура. На дерев'яний гребінець наносимо пару крапель ефірної олії і розчісуємо волосся в різні боки. Наприклад, від випадіння волосся ефективні такі олії: розмарину, чайного дерева, рожевого дерева, лепехи, коріандру, вербени, іланг-ілангу.

Але пам'ятайте: перед будь-якою процедурою краще порадитися зі своїм перукарем, прийти на консультацію до лікаря-трихолога. Багато зовнішніх недоліків можуть бути викликані внутрішніми проблемами, які потребують лікування.

Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)
0.42